Skocz do zawartości

częste "zwiechy" podczas odtwarzania filmów wcześniej nagranych


Gość s6s

Rekomendowane odpowiedzi

Po obejrzeniu trochę czegoś  wcześniej nagranego ( pliki *ts ) zawsze musi się zawiesić.

I cągle mam nadzieję że kolejna poprawka Graterlii coś pomoże ale niestety...

Może odinstalowac FreePlayer i to nieco pomoże albo jakiś inny trick?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym odtwarzasz? Odtwarzaczem systemowym, czy właśnie FreePlayerem?

 

Z avi i mkv różne rzeczy się działy, ale żeby mi się zawiesiło na odtwarzaniu nagranych audycji, to jeszcze nie pamiętam ... no chyba, że coś w tym samym czasie się nagrywało, wtedy bywają problemy. FreePlayer nie przypadł mi do gustu i nie używam.

 

BTW: Jak masz ESI, to zerknij na tą paczkę: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=768.msg12693#msg12693 - jak napisałem poniżej player2.ko warty jest uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym odtwarzasz? Odtwarzaczem systemowym, czy właśnie FreePlayerem?

Wiesz, mam FreePlayer zainstalowany a odtwarzam po prostu "Wyświetl listę nagrań" => "najedź na interesującą pozycję" => "klik"

a więc chcyba odtwarzaczem "systemowym"?

O ile FreePlayer się nie podstawił jako default pod "systemowego"?  Proszę o rozjaśnienie jak to się dzieje?

 

BTW: Jak masz ESI, to zerknij na tą paczkę: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=768.msg12693#msg12693 - jak napisałem poniżej player2.ko warty jest uwagi...

Powyższy link jest do Twojego postu z KERNELEM w załączniku, zgadza się? Polecasz aby podmienić kernela i to uzdrowi sytuację? Pytam ponieważ chcę sie upewnić zanim coś popsuję, czy nie ma pomyłki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W paczce jest kernel i moduły w wersji testowej dla esi z 13.11.2013. Mój mały komentarz jest 6 postów niżej [http://forum.xunil.pl/index.php?topic=768.msg12855#msg12855] ... całości raczej nie polecam podmieniać, ale pojedyncze moduły owszem.

 

Nagrania masz na dysku wpakowanym w slot, czy na dysku usb? To zawieszanie występuje przy normalnym odtwarzaniu, czy przy przewijaniu? Podmieniłem u siebie player2.ko, ale wcześniej też nie pamiętam, żebym zawiesił tuner przy odtwarzaniu nagrań. Dawno temu, na bardzo starym playerze (przed fixem j00zka) potrafiło się zwiesić przy próbie otwarcia nagrania podczas gdy inne trwało. A po wielu problemach z przewijaniem klawiszy przewijania oduczyłem się używać (odruch Pawłowa ;)) i korzystam z 1/4/7 i 3/6/9 nie bardzo mając świoadomość jak jest obecnie z przewijaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całości raczej nie polecam podmieniać, ale pojedyncze moduły owszem.

a które jeszcze ewentualnie oprócz player2.ko?

 

Nagrania masz na dysku wpakowanym w slot, czy na dysku usb? To zawieszanie występuje przy normalnym odtwarzaniu, czy przy przewijaniu?

HDD mam wpakowany w slot, z usb nie korzystam - aaa oprócz może takiego "szczegółu", że w ogóle całą Graterlię mam na karcie mikroSD z miniadapterem, i całość nonstop rutynowo "leci" właśnie z tej SD... (nie lubię paprać się z NOR'em bo wszelkie zmiany okazują się kłopotliwe i długotrwałe)

 

Przy normalnym odtwarzaniu właściwie nigdy się nie zawiesiło - lecz po odtworzeniu dłuugiej serii krótkich filmików z częstym korzystaniem z 1/4/7 i 3/6/9 -> w pewnym momencie po kliknięciu któregoś "1/4/7 lub 3/6/9" właśnie wtedy następuje zwiecha!

 

 

Jeżeli natomiast masz na myśli puszczenie długiego filmu pełnometrażowego i w spokoju obejrzenie go w towarzystwie (z natury rzeczy nie lubiącego "kombinacji" ;) ), ewentualnie tylko z naprawdę pojedynczymi zatrzymaniami i cofnięciami - to rzeczywiście przyznam, że TAK to się NIE zawiesza...

 

----------------------

 

Aaa! i jeszcze dodam, że nie działa opcja "loop" (odtwarzanie w pętli tego samego filmiku na liście).

Podczas gdy np. automatyczne odtwarzanie kolejnych pozycji na liście działa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, często naprzemiennie i jeszcze z zatrzymywaniem i puszczaniem w zwolnionym tempie.

A czy szybko? Ja wiem... co sekundę, albo troszkę mniej czasami...

Ale jednak najczęściej co dłuższy okres. A dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak i tak musze wyznać, że po zastąpieniu player2.ko z Twojej paczki jak dotąd (odpukać: puk puk puk) zwiechy się nie pokazują...

---------------------

ooops, jednak pochwała okazała się przedwczesna - znów mnie zaskoczyła zwiecha przy odtwarzaniu p-tego filmiku i przy q-tym przeskoczeniu w tył/przód :(

 

W takim wypadku wierzcie mi JAK CUDNIE, że można użyć rozwiązania z paczki sys_lirc_reboot.tar.gz Mickey'a:

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=1128.msg13399#msg13399

(reboot za pomocą pilota)!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nie chce rozpoczynać nowego wątku ponieważ chciałbym opisać problem zawieszania się tunera podczas próby odtwarzania nagranego materiału.

Wstęp

* Tuner DSI87 wersja test (ale identycznie jest przy wersji stabilnej)

* skórka standardowa

* podłączony dysk 500GB filesystem ext2 z etykietą "records"

* podczas startu systemu poprawnie montowany jest /dev/sda1 pod /hdd

* nagrywanie odbywa się poprawnie

* zakończenie nagrywania także odbywa się poprawnie

* po naciśnięciu klawisza play wyświetlana jest lista nagrań

* przewijanie strzałkami nagrań działa poprawnie (góra-dół)

* podczas przeglądania wyświetlany jest poprawnie rozmiar plików

* po wybraniu jednego z nagrań i naciśnięciu klawisza <OK> następuje zawieszenie tunera.

* pilot nie reaguje. Można dostać się przez putty. Pomaga fizyczne wyłączenie z prądu

 

Proszę o sugestie

 

=================

Dzięki Tux

 

Wykasować należy pliki:

/dev/dvb/adapter0/demux1

/dev/dvb/adapter0/demux2

/dev/dvb/adapter0/demux3

/dev/dvb/adapter0/dvr1

/dev/dvb/adapter0/dvr2

/dev/dvb/adapter0/dvr3

 

/dev.static/dvb/adapter0/demux1

/dev.static/dvb/adapter0/demux2

/dev.static/dvb/adapter0/demux3

/dev.static/dvb/adapter0/dvr1

/dev.static/dvb/adapter0/dvr2

/dev.static/dvb/adapter0/dvr3

 

Ja tak zrobiłem i poszło. Może za dużo skasowałem - może ktoś mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...