Jump to content

pendrive 32gb adata


grzegorz1652

Recommended Posts

Witam. Kupiłem sobie wczoraj pendriva ADATA 32GB do nboxa w celu nagrywania sobie filmów lub wydarzeń sportowych, i niestety jest problem ponieważ nbox ma z nim problemy bo jak zainicjuje dysk hdd w menu to jest wszystko OK :) natomiast jak dam restart tunera lub np. tak jak dzisiaj brakło u mnie prądu to podczas ładowanie uboota wyskoczy na wyświetlaczu napis INIT i tak stoi nawet ze 2 godz. dopiero muszę wyciągnąć pena i wyjąć zasilanie i później bez wsadzonego pena image startuje bez problemu :). Tylko że znowu muszę wpiąć pena i włączyć inicjacje w menu a co z tym idzie wszystko co nagram to się formatuje ;(. Pomóżcie czy jest na to jakiś sposób czy to wina pendriva lub Nboxa że nie obsługuje takich 32gb pendrivów?

Link to comment
Share on other sites

Po takiej awarii należałoby odpalić system bez pendive'a, podpiąć go po uruchomieniu, z konsoli uruchomić sprawdzanie dysku (fsck) i zobaczyć co go boli a jeżeli jest w porządku to spróbować podmontować ręcznie (mount LABEL="records").

 

A jeżeli i tak tracisz dane po każdej awarii, to w sumie możesz jednak wyłączyć sprawdzanie dysków na starcie ... gorzej już nie będzie ... jeżeli to pomoże, to będzie wiadomo, że "zawiesza się" na sprawdzaniu dysku właśnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...