Skocz do zawartości

RAI SPORT - dziwne restarty...


Gość s6s

Rekomendowane odpowiedzi

Już od dawna obserwuję owo dziwne zachowanie, i zarówno w ADB5800 jak i ESI88: po przełączeniu na któryś kanał RAI SPORT od czasu do czasu pojawia się zielony ekran i restart. Pojawia się znaczy od razu po przełączeniu lecz nie zawsze, od czasu do czasu, od czego zależy? Pojęcia nie mam, może ma jakiś związek z faktem, że niektóre audycje (wybiórczo) są zaszyfrowane ale zazwyczaj nadają jako FTA...

Jednak i tak wtedy kiedy zakodowana audycja - dlaczego restartuje (zawiesza się) zamiast po prostu pokazać pusty ekran?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna obserwuję owo dziwne zachowanie, i zarówno w ADB5800 jak i ESI88: po przełączeniu na któryś kanał RAI SPORT od czasu do czasu pojawia się zielony ekran i restart. Pojawia się znaczy od razu po przełączeniu lecz nie zawsze, od czasu do czasu, od czego zależy? Pojęcia nie mam, może ma jakiś związek z faktem, że niektóre audycje (wybiórczo) są zaszyfrowane ale zazwyczaj nadają jako FTA...

Jednak i tak wtedy kiedy zakodowana audycja - dlaczego restartuje (zawiesza się) zamiast po prostu pokazać pusty ekran?

 

tego to najstarsi górale nie wiedzą. w związku z tym proszę:

1. przestawić zapis logów oscama na adb5800 na hdd, z racji tego, że przy debugowaniu zapisywane są duże ilości danych,

2. przestawić maksymalny rozmiar loga na np. 24576 (to jest 24mb),

3. ściągnąć oscama najnowszego (developerzy tego wymagają) i na nim kontynuować testy, są szanse że nowa wersja tego błędu nie ma,

4. ma być to wersja z "debug"

5. włączyć na webif debugowanie na poziomach 1 i 128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, aż takie dla Was zaskoczenie? Wydawało mi się, że to być może powszechny dobrze znany problem. Występuje od dawna i na różnych systemach i tunerach (np. w Hyperionie również).

Powiem teraz na gorąco tyle, że mam najnowszy OSCAM - ale dlaczego w ogóle OSCAM winisz za ów problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, aż takie dla Was zaskoczenie? Wydawało mi się, że to być może powszechny dobrze znany problem. Występuje od dawna i na różnych systemach i tunerach (np. w Hyperionie również).

Powiem teraz na gorąco tyle, że mam najnowszy OSCAM - ale dlaczego w ogóle OSCAM winisz za ów problem?

 

Dlatego, że pamiętam z "timeline" próby usuwania problemu gdy program zmieniał się z niekodowanego na kodowany. Nie znajdę tego wśród paruset zmian które "ostatnio" widziałem, ale mam przekonanie graniczące z pewnością, że developerzy oscama z tym problemem już parę razy walczyli.

 

Jak nie chcesz, to nie loguj i będziesz miał problem nadal :P tak, to przynajmniej są jakieś szanse na usunięcie błędu. Nie ma gwarancji, że się uda, ale szanse są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli taki log wygenerowany przez GS Wam coś powie?

Jeżeli tak to poczekam na następną taka opisywaną sytuację i wtedy prześlę na niniejsze forum...

 

Jednakże jeszcze raz podkreślam, ów problem obserwuję chyba od samego początku używania Enigmy2, zarówno na ADB5800, jak i ESI88, zarówno na Graterlii1, Graterlii2, OpenPLI jak i Hyperionie czy tam wcześniej Nebuli... nie wierzę, że żaden z Was już się na to nie natknął!

 

Piszesz coś o niestabilności kiedy kanał przełącza się nagle z kodowanego na niekodowany? A czy możesz cos bliżej? Ponieważ właśnie RAI SPORT chyba tak robi, ogólnie to nadaje jako FTA ale kiedy ma transmisję z jakiegoś ważniejszego meczu to wtedy koduje...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ w sumie rzadko to wystepuje, powiedzmy z godzinę dziennie jak mają jakiś mecz jedynie...

Więc dlatego dopiero teraz o tym piszę, można było wytrzymać dotąd, jednak trochę to wkurzające kiedy naciśniesz na ten kanał od czasu do czasu i nagle ci tuner restartuje!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

OK, ale trzeba poczekać aż znowu tak zrobi ponieważ nie potrafię określić który z przeszłych logów na hdd po GS wygenerował się po takiej właśnie "przygodzie" z RAI SPORT...

 

o, właśnie znowu się zrobiło! (jakaś transmisja meczu właśnie leci)

log w załączniku

PS. Proszę Administrtora o zamazanie ewentualnych treści w  moim logu które ktoś mógłby wykorzystać do zewnętrznego zhakowania mojego dekodera ;) Osobiście nic takiego tam nie widzę, ale może czegoś nie dostrzegam...

Poprawiono błędy, Nie piszemy posta pod swym postem EDYTUJEMY.

enigma2_crash_1391357444.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...