Skocz do zawartości

28xx bootowanie z usb próba kompilacji własnego softu... ;)


Gość nawasaqi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie trochę off top chciałbym sobie odpalić załóżmy openpli 8.3 na usb w 2850st. Czy ktoś odpalał już soft z usb na tym tunerze. W BSLA,BSKA jest prosto bo wystarczy przytrzymać przycisk power wybrać że chcemy by bootował nam soft z USB czy z Nand a przy 2850st jest nie lada problem bo nigdzie nie znalazłem żadnej wzmianki o tym nawet najmniejszej znalazłem tylko softy pod usb wgrywane za pomocą HDCLONE...

Czy może ten tuner przy starcie sprawdza jak w PC i ma ustawione że najpierw sprawdza USB a jeśli nic nie znajdzie to bootuje z Nand... ??

 

Co do kompilacji:

PC z UBUNTU 12.04 x64

Tuner 2850st

 

będziemy korzystać z repo:

git://gitorious.org/open-duckbox-project-sh4/max-tdt.git

 

Co wyjdzie zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy ;)

 

Najpierw aktualizacja systemu:

sudo apt-get update

oraz

sudo apt-get upgrade

 

Następnie przechodzimy na konto root'a:

sudo su

 

instalujemy paczkę GIT

sudo apt-get install git

 

Ściągamy Gita na nasz dysk:

git clone git://gitorious.org/open-duckbox-project-sh4/max-tdt.git

 

Następnie wchodzimy do katalogu: tdt/tdt/cvs/cdk wydajemy komendę:

./setuptdt.sh

W tym momencie ściąga nam się całość potrzebnego softu do kompilacji.....

 

Teraz można zacząć właściwą kompilację:

./make.sh

 

 

UWAGI! BARDZO MILE WIDZIANE.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przede wszystkim - Ubuntu 32Bit.

Na 64Bit wróżę katastrofę.

 

No i na liście tunerów nie masz 28xx. Jądro + moduły do podmiany lub kompilacji. Plik rcS do modyfikacji

To na początek.

@tux dziękuję za korektę Twoje wskazówki tutaj będą bezcenne... Nikt nie mówił że będzie łatwo ;) ... Jakby było łatwo to by każdy sobie kompilował sam jak oscam'a ograniczając się do kliku kliknięć...

Okazuje się że na wstępie już moje założenia były mylne... no nic to szybki downgrade zrobię sobie do ubuntu 32bit...

 

Źródła do 2850st: http://upload.sputnik-sat.info/content.php?id=22953 pewnie będą potrzebne...

Z założenia od razu mówię to nie będzie system do użytkowania codziennego tylko pokazanie drogi jak to zrobić dla tych co by chcieli się pobawić trochę i potestować tak jak ja... dla własnej satysfakcji... i pokazać ile po drodze problemów i znaków zapytania jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...