Skocz do zawartości

wyłączenie dekodera bez CEC


kiso

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie mam załączone CEC i dekoder ustawiony tak, ze  jak między 23-06 nie będzie żadnego "ruchu" na dekoderze to dekoder po 1h przejdzie w standby i CEC wyłączy mi tv. wszystko działa elegancko problem pojawia się gdy oglądam jakiś film z usb na tv w okolicach 23 i nie wyłączę dekodera... pewnie wiecie co się stanie... tak wyłącza mi się tv z filmem :(

teraz moje pytanie: czy idzie to jakoś obejść? czy za każdym razem żeby obejrzeć wieczorem film muszę: 1. wyłączyć dekoder (tv tez się wyłącza), 2. załączyć ponownie tv 3. uruchomić film z usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejdę do tego tematu w inny sposób.

Jeszcze około 20-30 lat temu standard był standardem. Każdy miał te same wtyczki, każdy używał takiego samego nazwenictwa (no w przeważającej większości). Jedno urządzenie pasowało do drugiego nie dość, że od strony elektrycznej/elektronicznej (np. parametry wejść/wyjść) to również od stronymechanicznej (np. wtyczki).

Dzisiaj panuje "wolność" i "dowolność". Mamy HDMI (niby te same wtyczki i kable), mamy opisane jak ma działać HDMI-CEC. I co z tego skoro nigdzie nie ma zapisu - trzymać się wytycznych! Efekt tego jest taki, że opisano dokładnie jak ma działać CEC ale nie nakazując by każdy się zastosował do opisu CEC stworzono tak naprawe CEC by producent.

Tutaj mamy skrajny przypadek tego jak producent może "zepsuć" działanie CEC - Dlaczego? Jakim cudem CEC steruje TV na złączy HDMI skoro ono jest nie aktywne (czytaj - nie używamy go teraz!).

 

 

Kolejnym przypadkiem z tej serii zapewne będą piloty na Androidzie. Sąsiad będzie nam zgłaśniał ki ściszał telewizor bo producent nie zadba o to co napiszą w standardzie bo przymusu nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jakim cudem CEC steruje TV na złączy HDMI skoro ono jest nie aktywne (czytaj - nie używamy go teraz!). (...)

Sam mam właśnie taki problem. Tuner włączony, ale postanawiam odpalić konsole. Zmieniam na TV wejście HDMI, a tuner trzeba wyłączyć. Wyłączam tuner i pyk - TV też się wyłącza. Irytujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto i nie wiem dlaczego dostałem ostrzeżenie oraz dlaczego mój post został usunięty. Tux poprosił o modele tv gdzie te problemy występują. Napisałem posta i dostałem ostrzeżenie. Proszę, niech osoba która to uczyniła napisze dlaczego tak postąpiła.

 

Napisze raz jeszcze model.

Panasonic tx-p37x10

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@kiso: Jak Ci nie zależy na tym, żeby dekoder wyłączał TV przez CEC ale tylko go włączał, to może da się coś znaleźć w menu telewizora? W moim Panasonicu ustawia się czy ma reagować na włączenie, na wyłączenie i dodatkowo czy ma próbować wyłączyć podłączone urządzenie, jeżeli wyłączany jest TV.

 

PS. Możesz też sam spróbować pozmieniać coś w pluginie i zablokować (np. przez zepsucie wpisaniem złego kodu) opcji wyłączania. Źródła są tu: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=912.msg10884#msg10884.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...