Skocz do zawartości

Szukam osoby która mi pomoże "uciszyć" dekoder


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mam nboxa czarnego z dyskiem i wiatrakiem od tyłu. Wiatrak chodzi mi coraz głośniej i zaczyna mnie to denerwować. Prawie w ogóle nie używam dysku i uśpienie go mam ustawione na 5s. Jakiś czas temu zmniejszyłem obroty ale pokazywał się komunikat "dostrojenie nie powiodło się". Myślałem, że wentylator służy tylko do chłodzenia dysku wiec jak pracuje na mniejszych obrotach to nie zaszkodzi to dekoderowi. Ale okazało się, że po zmniejszeniu obrotów przegrzewa się coś co powoduje w/w komunikat. Po zwiększeniu obrotów komunikatu już nie mam. Chcę albo wymienić wentylator na jakiś inny, cichszy albo jakoś zmodyfikować dekoder w środku poprzez (tylko zakładam) radiatory albo nie wiem co by działał i chodził ciszej. Bo załóżmy, że jak dołoży się radiatorów (nie wiem gdzie) to chłodzenie będzie lepsze i będzie można obniżyć obroty. Lub ewentualnie pozbyć się wentylatora. Nie wiem co i gdzie mam kupić, co i jak dołożyć, zmodyfikować by było lepiej dlatego potrzebuje pomocy kogoś zorientowanego w temacie i mającego cierpliwość do człowieka który będzie zadawał sporo pytań :)

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja nboxa BSLA :

1.sprawdzenie zasilacza zewnętrznego pod kątem tętnień oscyloskopem - wymiana kondensatorów lub zasilacza

2.wymiana  kondensatorów pod głowicą 

3.wymiana głowicy na tą z BZZB

4.wymiana dolnej podstawy na tą z BZZB z metalowymi sankami dysku i wiatraczkiem

5.montaż dysku 2,5 cala lub pendrive 16GB

6.wymiana radiatora na procesorze oraz dołożenie dodatkowych radiatorów na grzejące się układy np. głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja nboxa BSLA :

1.sprawdzenie zasilacza zewnętrznego pod kątem tętnień oscyloskopem - wymiana kondensatorów lub zasilacza

2.wymiana  kondensatorów pod głowicą 

3.wymiana głowicy na tą z BZZB

4.wymiana dolnej podstawy na tą z BZZB z metalowymi sankami dysku i wiatraczkiem

5.montaż dysku 2,5 cala lub pendrive 16GB

6.wymiana radiatora na procesorze oraz dołożenie dodatkowych radiatorów na grzejące się układy np. głowicy

 

Technicznie rzecz biorąc zestaw czynności słuszny. Tylko modowane BSLA będzie nadal modowanym BSLA. To już większy sens miałoby pozbycie się BSLA i nabycie przerobionego (lub do przeróbki) u dobrego fachowca BZZB. Trochę nowsza konstrukcja, z lepszą głowicą, z lepszym fabrycznie chłodzeniem, do tego chłodniejszy dysk, a z racji tego że odbiornik jest nowszy, to z przepracowaną mniejszą liczbą godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto kupować całego BZZB ponieważ żeby go przerobić na Enigmę to konieczna jest wymiana procesora i pamięci chociaż gdzieś czytałem że są osoby które podobno potrafią zmienić flagi konfiguracyjne procesora komendami.

Jeśli nie zamierzasz dużo inwestować to wystarczy w BSLA usunąć oryginalny dysk i wyjąć tylną ściankę.

Można wtedy zmniejszyć obroty wiatraka i nie będzie zwisów.

W przyszłości pomyśl o zakupie nowocześniejszego tunera z jedną głowicą np. DSI87, ITI2850st lub dwugłowicowy ESI-88

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec podsumowując, lepiej kupić BZZB i sobie głowy nie zawracać moim dekoderem?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

są MZ dwie opcje:

  • "tylko lepiej" przejść na BZZB, lądujesz na około 4 lata nowszej konstrukcji, z lepszą głowicą (czulsza, unicable), nowszym i chłodniejszym dyskiem, ogólnie mniej grzejącą się, użytkowo takiej (wydajność) jak BSLA,
  • "najlepiej", przejść na ESI-88, dużo wydajniejszy dekoder, lepszy LAN, jeszcze chłodniejszy, jeszcze lepsza głowica, tylko to rozwiązanie dwie wady: zazwyczaj brak (domyślnie) dysku, możliwość zamontowania tylko dysków 2.5 cala, znacznie droższych za tą samą pojemność co dyski 3.5 cala, aczkolwiek warto zauważyć że dyski 2.5 są zazwyczaj sporo cichsze od dysków 3.5 cala.

 

Z tym, że nie warto BZZB kupować z powodu konieczności wymiany procesora i pamięci do przeróbki bym polemizował. To co się bardzo powszechnie stosuje, przy przerabianiu BSLA, z partyzantką / zworką jest dużo prostsze i tańsze (a zazwyczaj bardziej zyskowne dla tego kto przerabia), lecz niestety niesie z sobą negatywne skutki.

 

Propozycja jano74 by odłączyć dysk (który jest dość starą i mocno grzejącą się konstrukcją), jest jakimś rozwiązaniem, jeśli możesz z dysku zrezygnować, jeśli nie, to konieczna będzie wymiana dysku na inny. Nie może to być jakiś, bo możesz wsadzić jeszcze większy "piekarnik", trzeba montować współczesne, energooszczędne dyski, z akcentem na dyski przeznaczone do pracy przystosowanej do zastosowań AV.

 

dodam jeszcze, że sam w styczniu przechodzę ze stabilnego jak skała BSLA (wzorowo przerobionego) na Sagecoma (ESI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że dysk który jest standardowo w ESI nie wystarczy i trzeba go odblokować :( kolejne koszty.

 

Edit:

Jednak w związku z faktem iż zakup ESI to spory wydatek a mnie nie stać na takie zabiegi to na razie postanowię wymienić wentylator na jakiś inny gdyż zakup nowego, lepszego, cichszego wentylatora to wydatek na poziomie 30pln to tak uczynię.

 

Edit2:

Macie jakieś sprawdzone, wydajne i ciche wentylatorki? Wszystkie lepsze są na trzy piny a do nboxa potrzeba dwupinowego.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozukiem, że dysk który jest standardowo w ESI nie wystarczy i trzeba go odblokować :( kolejne koszty.

 

Edit:

Jednak w związku z faktem iż zakup ESI to spory wydatek a mnie nie stać na takie zabiegi to na razie postanowie wymienić wentylator na jakiś inny gdyż zakup nowego, lepszego, cichszego wentylatora to wydatek na poziomie 30pln to tak uczynię.

 

Edit2:

Macie jakieś sprawdzone, wydajne i ciche wentylatorki? Wszystkie lepsze są na trzy piny a do nboxa potrzeba dwupinowego.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Docelowo jednak myśl o ESI, zaś odpowiadając na Twoje pytania, użyję cytatów, forumowych informacji (by nie było, że sobie zasługi przypisuje):

 

"Wiatrak zdecydowanie ma wydmuchiwać powietrze a nie wdmuchiwać"

z nowego wentylatora podłączasz dwa: "Czarny minus, czerwony plus"

jeden z polecanych wentylatorów: "NoiseBlocker Black Silent Fan XM1 40mm"

o taki jak opisany tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Mam nboxa czarnego z dyskiem i wiatrakiem od tyłu. Wiatrak chodzi mi coraz głośniej i zaczyna mnie to denerwować. Prawie w ogóle nie używam dysku i uśpienie go mam ustawione na 5s. Jakiś czas temu zmniejszyłem obroty ale pokazywał się komunikat "dostrojenie nie powiodło się". Myślałem, że wentylator służy tylko do chłodzenia dysku wiec jak pracuje na mniejszych obrotach to nie zaszkodzi to dekoderowi. Ale okazało się, że po zmniejszeniu obrotów przegrzewa się coś co powoduje w/w komunikat. Po zwiększeniu obrotów komunikatu już nie mam. Chcę albo wymienić wentylator na jakiś inny, cichszy albo jakoś zmodyfikować dekoder w środku poprzez (tylko zakładam) radiatory albo nie wiem co by działał i chodził ciszej. Bo załóżmy, że jak dołoży się radiatorów (nie wiem gdzie) to chłodzenie będzie lepsze i będzie można obniżyć obroty. Lub ewentualnie pozbyć się wentylatora. Nie wiem co i gdzie mam kupić, co i jak dołożyć, zmodyfikować by było lepiej dlatego potrzebuje pomocy kogoś zorientowanego w temacie i mającego cierpliwość do człowieka który będzie zadawał sporo pytań :)

 

Bardzo proszę o pomoc.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Pierwsze to spróbuj oczyścić wentylator z kurzu który zbiera się na łopatkach wirnika powodując po jakimś czasie naruszenie wyważenia układu wirującego a skutkiem tego powstanie drgań które przenoszą się na obudowę tunera i powodują dokuczliwe buczenie. Ma znaczenie też samo ustawienie tunera. Czasem szafka w której (na której) stoi tuner, też powoduje wzmożone buczenie. (Czasem wystarczy podłożyć miękką podkładkę z mikrogumy pod jedną z nóżek tunera aby zmniejszyć hałas). Ale to wszystko wg mnie może niekoniecznie pomóc. Ja zrobiłem sobie dwa experymenty. Jeden to wymiana dysku na mały 2.5 SATA (60GB), cichy i nie grzeje się. Pozbyłem się hałasującego wentylatora a drugie to użyłem adaptera SATA- karta SDHC 16GB i to już całkiem wyciszyło i zmniejszyło temperaturę we wnętrzu tunera. Oczywiście mało nagrywam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...