Skocz do zawartości

Dostrojenie nie powiodło się - na wszystkich kanałach


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Sygnał pokazuje dekoder ok, np n TVN 79% a mam taki komunikat na wszystkich kanałach. Czy ktoś może powiedzieć o co chodzi?

 

Dodam jeszcze ze po restarcie dekodera działają kanały ok a po kilku godzinach znowu to samo i ponowny restart pomaga.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nBoxie to jest tak, że jak już coś niedomaga to nie należy wróżyć co - należy sprawdzić (np. u kogoś kto będzie to robił) co to było a następnie profilaktycznie dokonac remontu reszty. System zasilania nBoxa to lekko pisząc ładnie zaprojektowana bomba z opóźnionym zapłonem. Jak się wali jedno to za chwilę reszta też.

 

 

Przy czym dla świętego spokoju - sprawdź na innym konwerterze, może on się przywiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator chodzi normalnie? Głowica się nie przegrzewa? W upalne dni taki problem miałem i rozkręcenie wentylatora do prędkości maksymalnej po chwili przywracało tuner do życia.

 

Ale poza tym, to jak wspomnieli przedmówcy: problemów może być wiele, a na odległość wróżenie z fusów będzie równie skuteczne jak inne metody znalezienia problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w mordę. Faktycznie ostatnio wentylator który idzie na dysk przykrecilem trochę na minimum bo zbyt głośno działał. OK. Dzięki za podpowiedź a ja całkowicie zapomniałem o tym wentylatorze.

 

Edit: a tak patrzę w ten środek sobie i mam pytanie. Co ma wiatrak od chłodzenia dysku do tego bledu? Dysk mam ustawiony by się usypial po 5s wiec wentylator może nie pracować bo jak dysk nie pracuje to się nie grzeje.

 

Czy jest jakiś wentylator do kupienia by mniej hałasował?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dzisiaj temat powrócił ale tym razem już nie mam nboxa a mam esi88, dysk ponoć nie grzejący się. Czy to tez kwestia wentylatora?

 

to możliwe, podkręć wentylator mocniej, to się przekonasz, ale są co najmniej dwie kolejne ewentualności:

1 pogoda (warunki są mocno niekorzystne), daje się we znaki*,

2 instalacja Ci nie domaga,

 

jedna i druga możliwość może występować łącznie, skutkując problemem o jakim piszesz.

przypominam że pogoda ma zarówno wpływ w Twoim rejonie jak i... stacji nadawczej, ślącej sygnał do satelity.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...