Skocz do zawartości

Tryb 1080p - brak obrazu w 5800sx


Gość Quell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

 

Mam taki dziwny przypadek. Nbox 5800sx w trybie obrazu 1080p jest tylko dźwięk i czarny ekran. Menu też nie widać na ekranie. Telewizor dość nowy Panasonic Viera TxL47D.

W trybie 720p wszystko jest ok. Mało prawdopodobne żeby telewizor full HD 3D nie obsługiwał rozdzielczości 1080p.

Testowałem na dwóch kablach hdmi. Miał ktoś podobną historie? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku TV Panasonic już nie raz były kłopoty na poziomie kompatybilności STi i HDMI. Bombardować Panasonic'a o nowy Soft. To przynajmniej można - słuchają i poprawiają. Niestety w nowszych potrafią też i zepsuć.

 

 

Powyższe pod warunkiem wykluczenia innych czynników - np. z drugiego Boxa działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak u siebie nbox BSLA 250 GB OpenPli8.3, zmienię rozdzielczość z 1080i (50Hz) na 1080p to odświeżanie spada  na 30 (nie ma możliwości zwiększenia do 50Hz), nie da się oglądać, czy to normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5800xx obsługuje tryb 1080p 25Hz i 30Hz. Problem w tym, że jest to obsługa na zasadzie "jeszce daję radę". W dokumentacji procesora STi 7100 nie ma nawet jednej wzmianki o trybie 1080p. Chyba producent się nie myli :)

Przy czym część telewizorów dobrze sobie radzi z tym "wymuszonym" trybem i działa to nawet lepiej niż 1080i. Jednak maksymalnym trybem według producenta jest 1080i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że przy trybach i (interlace) oraz p (progressive) częstotliwość odswieżania oznacza co innego. Po krótce, w systemie PAL odświeżanie jest 25Hz w NTSC 30Hz.

W trybie p przy 25Hz wyświeltana jest cała bitmapa na 1/25 sekundy, a przy i 50Hz połowa linii obrazu co 1/50 s.

Większość nadawców telewizji nadaje obraz w systemie i czyli najlepszą jakością HDTV powinno być 1080i. Przy konsolach czy bluray oczywiście tryb p. Nawet według instrukcji nboxa najwyższym trybem jest 1080i. Może więc lepiej zostawić w boxie 1080i dając popracować procesorowi w tv zamiast obciążać procek w boxie trybem 1080p? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ESI-88 kooprocesor obsługuje już tyb "p" sprzętowo i ma całkiem niezły "upscaler". Czasem lepszy od tego w TV a czasem gorszy. Należy sprawdzić osobiście. U mnie na ESI tryb 1080p jest zdecydowanie lepszy od 1080i. Na 5800xx 1080i to jedyny akceptowalny.

 

 

Zerknijcie w opis procesora w załączniku.

7100 → ADB5800xx

7105 → ESI-88

7100.pdf

7105.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykając chyba temat mojego pytania, inny box zachowywał się tak samo czyli jest jakiś problem pomiędzy 5800xx a tv panasonic Viera. Ustawiając tryb 1080i jakość HD jest zadowalająca. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Viera różnicy między 720p a 1080p z ESI-88 nie widzę. A w 720p na ESI-88 przynajmniej nie ma żadnych problemów z obrazem w PiG, więc dla mnie to jest tryb podstawowy.

 

Dodatkowo interfejs graficzny enigmy pracuje w trybie 1280x720, co przynajmniej mnie dodatkowo przekonuje do używania 720p.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey → nie wiem czy masz LCD czy PLASMA. Jeżeli ten drugi to 720p jest wyborem całkiem poprawnym. Plasma (poza najnowszymi i bardzo wysokimi modelami) pracuje natywnie w 1024x768. Producenci prześcigali się w produkcji procesorów do Plasm a,e w zasadzie były to mniej lub bardziej zaawansowane skalery obrazu. Dopiero niedawno stworzono panel Plasmowy o rozdzielczości 1920x1080. Problem w tym, że cenowo można się....

Między innymi również z powodu rozdzielczości 1024x768 oraz rozmywaniu podpixelowemu dużej ilości użytkowników Plasm wydaje się, iż obraz jest lepszej jakości - szczególnie w przypadku SD i naszego kiepskiego HD. Po prostu telewizor (jakb to napisać) - mniej musi wymyśleć brakujących pixeli.

Na koniec UWAGA - informacji o 1024x768 nie znajdziecie w sumie nigdzie. Producent się tym nie chwali bo ludzi wybraliby produkty konkurencji. Przecież zdecydowana większość ludzi nie wybiera jakości a to co napisali w parametrach - nawet jak obraz będzie największym koszmarem.

Przykładem tego mogą być niektóre modele SONY Bravia, które zamiast czarnego koloru miały lekko niebieski. Tak je po prostu skonstruowano. Ale parametry na papierze miały niesamowite to lud się rzucił na nie :)

Potem serwisanci jeździli do nich i tłumaczyli - "widziały gały co brały"? No może łagodniejszym tonem i dyplomatycznie.

 

 

Co innego w przypadku LCD. Tutaj panele mają zazwyczaj natywnie 1920x1080. Skalowanie SD do 1920x1080 odbija się mocno na jakości.

 

 

Tak naprawdę tryb 1080p z np. ESI-88 przyda się na telewizorze LCD dobrej jakości i w dodatku takim, który będzie wiedział co z nim zrobić. Inaczej warto zostać przy 720p lub 1080i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem czy odpowiadać, bo to co piszę to odczucia subiektywne i w takim przypadku trudno dyskutować :)

 

Ale dwa zdania komentarza: A podstawie moich doświadczeń z monitorami LCD i wiedzy ogólnej na temat telewizorów LCD i plazmowych zgadzam się z Tobą w 100%. Tylko to co widzę na moim Panasonicu LCD/LED FullHD nie chce się z tym zgodzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...