Skocz do zawartości

2849st i brak obrazu na 47lg5000 przez HDMI


kieliszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niedawno kupiłem sobie wymieniony w temacie dekoder. Podłączyłem u kolegi na samsungu wszystko działało przez HDMI. Skonfigurowałem sobie tak jak trzeba i przyniosłem do domu.

Podłączyłem do HDMI i niestety nie ma obrazu.

Leci głos, obrazu nie ma, natomiast tuner co minutę mruga na czerwono czerwoną diodą a ekran telewizora na chwilę przygasa.

Wydaje mi się, że to wina HDCP. Czy mieliście może podobne objawy? Co mam zrobić?  Czy wymiana przewody na lepszy wystarczy, bo na SCART na pewno nie wrócę.

 

PS. zgodnie z instrukcją ze strony LG, telewizor obsługuje HDCP. Natomiast posiadany kabel bez problemu przesyłał dźwięk i obraz z Arivy 120 Combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem FullHD 50Hz, którą obsługuje.

Btw. wgrałem od nowa Graterlię v2 rc1. System się ładnie zainstalował, migała zielona dioda. Zrestartowałem (po wyciągnięciu pendriva) i dalej czarno. A powinno pojawić się logo i wybór rozdzielczości i wyjścia (SCART czy HDMI).

 

PS. Tux, wydaje mi się, że obsługuje 1080p:

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-47LG5000-lcd-tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Tux, wydaje mi się, że obsługuje 1080p:

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-47LG5000-lcd-tv

 

Być może masz rację, ale po tym, jak spotkałem się z "paroma" modelami TV/Plazmy, gdzie oznaczenie modelu się różniło jedną literką na końcu i każdy z nich miał inny zestaw obsługiwanych trybów (w tym np. brak 1080p), to do specyfikacji / deklarowanych przez producentów parametrów podchodzę ehm nieco nieufnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, sprawdzę jutro u kolegi. Przestawię na 720p. I spróbuję u siebie. Wezmę od niego również przewód HDMI. Wtedy się okaże co nie tak.

 

Edit.

Przeprowadziłem jeszcze test na sam koniec. Ze swojego domowego archiwum wyciągnałem przewód SCART. Odpaliłem nboxa. Działa.

Następnie wszedłem w opcje. Jako ekran zaznaczyłem HDMI, 720p 50Hz i niestety po HDMI dalej ciemność. Następnie 568p, dalej ciemność.

Coś mi się wydaje, że może być to wina przewodu. Lub złącza HDMI po stronie tunera, bo w TV sprawdziłem wszystkie 3. Efekt ten sam.

 

Edit 2.

Po wielu próbach, zmianie kabla HDMI, wgrywaniu Graterlii v1, nic nie pomagało. Wydawało mi się, że po prostu mój TV nie chce działać z nboksem.

I w końcu na jednym z for wyczytałem, żeby spróbować przywrócić ustawienia fabryczne w telewizorze. I co? Działa!

Nie wiem co to zmieniło w TV, ale teraz bez problemu działają wszystkie rozdzielczości od 568p do 1080p.

 

Serdeczne dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...