Skocz do zawartości

infinityHD-nbox - OSCam - szybkość przełączania kanałów


Gość bloto22

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy to normalne że na tej skórce przełączanie z kanału HD na SD trwa około 5s?Z SD na HD i z HD na HD jest ok ale z HD na SD obraz pokazuje się dopiero po zniknięciu infobara. Zwalnia do tego stopnia że po przełączeniu tekst na wyświetlaczu przestaje się przewijać. Soft postawiony od nowa(Freebox 8.3), praktycznie żadnych doinstalowanych pluginów. Na innych skórkach nie ma takich różnic. Zainstalowałem nawet MetrixHD mod by IPMan i nawet ta skórka o której wszyscy piszą że dość porządnie muli nboxa tak się nie zachowuje. InfinityHD jest kapitalnie przemyślana i czytelna i zachodzę w głowę co powoduje owe mulenie, bo skórka nie wyświetla jakichś rzeczy z kosmosu. Np. PKT GoldHD wyświetla te same informacje na infobarze a przełączanie trwa maksymalnie 2s.

Czy to tylko u mnie?

 

 

Zmień oscama, trochę szybciej będzie, np qbox 8916

 

Ale na nboxach z HD na SD to jakaś masakra ze tak powiem... z SD na HD ok.

To raczej nie pikony.  Bo wywaliłem je i to samo...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej. Wiele osób ma teorie. Gorzej, że sieje je po necie i urasta to do takiej rangi, że potem trudno to obalić.

Pisałem wyżej → mam Infinity. Po ostatnich poprawkach konfiga + kilku paczach na OSCam kanały przełączają się pięknie. Obraz w tym samym momencie co OSD lub około 0,5sec później. W normalnych warunkach troszkę wolniej.

Jednakże "ekspeci" z innych forum nie dowierzają. Podobnie jest z zasilaczem do nBoxa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konfig jest bardzo ważny.

 

 

Dzieje się tak tylko na infinity i adb5800xx, jakby tuner miał problem... dopiero obraz wskakuje jak pojawi się info o sygnale.

Może w tym jest problem?? nbox czeka aż pojawi się info na temat sygnału.

 

Z górną belką to porażka HD-->SD, z dolną belka w miarę to działa.

 

 

 

Defaultowa skórka, przełącza ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina OSCama a ustawień OSCama. Może warto wreszcie przewertować co jakie ustawienie robi?

Podpowiem, że czas zmiany kanału można naprawde znacząco skrócić jednym wpisem do konfiga OSCama.

 

A możesz opisać co ustawić? Czy to jakaś tajemnica?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o tajemnice. Nikt z nas nie ma czasu pisać od nowa już napisanej dokumentacji OSCama. Ja rozumiem, że łatwo napisać - podajcie co zmienić. Jednak jak sam człowiek poczyta i dojdzie do tego, co i jak to już w głowie zostanie.

Jak już wspominałem nieraz. U nas nic na tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nice 10 jest poprawnym ustawieniem.

 

Za to np. poprawność pliku oscam.dvbapi pozostaje pod znakiem zapytania. Dodam, że kreatorem to sobie można....

Poprawny plik oscam.dvbapi to połowa sukcesu. W sumie za raz zaczniemy wymieniać co jeszcze i nagle okaże się, ze może 10% użytkowników forum ma poprawne (lub w miarę poprawne) konfiguracje a reszta konfiguracji to zlepek "zaczytanych" mądrości po forach.

OSCam jest potężnym SoftCamem. Nie można sobie go włączyć i liczyć na to, że samo się zrobi. Nie można też liczyć na to, że ktoś wymyśli komuś konfigurację pod niego. Zadając ptania też trzeba wiedzieć o co pytać. Przykłądem niech będzie LB. Zadanie pytania - jak skonfigurować mija się z celem. Dlaczego? Bo osoba nawet nie spreczowała co ma robić LB i o jaki tryb chodzi. Inaczej pytanie zabrzmi jak osoba przeczyta co to LB, jakie są tryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w oscama.dvbapi jest tylko P: 0100:000068

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

nieźle, ale mogłoby być lepiej

 

to powinno wyglądać tak:

P:0100:000068
I:0

 

Pierwsza linijka nakazuje preferowanie nC+ po dawnym C+

Druga linijka nakazuje ignorować całą resztę, bo skoro nie ma innych kart/operatorów, to oscam nie powinien nawet próbować z nich skorzystać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie przetestuje w domu. W sumie nie mogę narzekać na działanie oscama ale jedno co zauważyłem to to, że przy przełączaniu się z CP na nc+ i odwrotnie to czasem potrafi chwile pomyśleć. Co do konfiguracji oscama to ja tego nie robiłem. Dzięki za cenne sugestie.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest zrobienie pliku oscam.whitelist wtedy będzie odpytywał kartę tylko w przypadku programów, które tam wpiszesz i może nie będzie miało to wielkiego wpływu na prędkość przełączania, ale znaczący wpływ na stabilność i ewentualne zwiechy czytnika z masowym not found i rejected.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze CP

 

p:0100:000068:::5C00 # nC+ PO C+
p:1803:000000:::0000 # CP
p:1861:000000:::0000 # CP
i:0

 

jako że nie wiem, czy masz CP po 1803 czy 1861, to podałem oba, zbędny wykasuj,

żeby to było optymalne, to powinieneś podokładać na kanały których w danej platformie nie ma indywidualne "ignory", ale coś takiego już będzie całkiem nieźle działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"już nic nie piszę"

 

infinityHD +ADB5800 = z TVP2 HD na tvp1 = około 2.5s-3s przełącza.

 

tvp1 na tvp 2 HD = 1s

 

Kup sobie vuplus solo 2.  Zmiana kanału = 1/4 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niesłusznie, ale jakiś czas temu przestałem sobie zawracać głowę szybkością przełączania. Można próbować poprawiać wpisami w konfiguracji, ale problem w tym, że nie bardzo można "wpisać i zapomnieć", bo różne wersje oscama różnie działają na tych samych wpisach :( Ogólnie zauważyłem, że czym nowszy oscam tym lepiej sobie radzi na ustawieniach domyślnych :) Chociaż czasami autorzy psują coś co działało dobrze :/

 

@bloto22: A ile trwa jak ponownie przełączysz z TVP2 HD na TVP1? Oscam ma coś w rodzaju "cache ecmów" i przy pierwszym włączeniu kanału trwa to długo a przy ponownym jest wyraźnie szybciej. Druga sprawa jest taka, że jeżeli widzę, że moja karta odpowiada w czasie 0,6-0,7 sekundy (oscam zwraca parametr ECM time, czy jakoś tak), to nie wiem jak zejść z czasem poniżej tej wartości. Można by coś w pamięci trzymać i spróbować użyć starego ECMa...

 

@AbrahaM: Wg mojej skromnej wiedzy na temat oscam.dvbapi, to podana przez Ciebie konfiguracja nie jest dobrym rozwiązaniem :( Posłużę się przykładem: Mam 2 czytniki. W jednym kartę z NC+ z pakietem, który ma TVP1 HD, ale nie ma TVP1 (za czasów N to było normalne, nie wiem czy obowiązuje) a w drugim czytniku kartę dajmy na to CP z aktywnym TVP1. Po przełączeniu na TVP1 oscam dostanie info, że program ten obsługuje zarówno 0B01 jak i 1803. Przy takiej konfiguracji oscam będzie uparcie próbował zdekodować kanał korzystając z 0B01 a tam ma brak uprawnień. Nie będzie próby dekodowania używając 1803. Może coś jeszcze trzeba ustawić, a może obecnie oscam działa inaczej, ale mając jakiś czas karty N i C+, to takie zachowanie interpretowałem.

 

Mając jedną kartę można sobie wpisać do oscam.dvbapi taką jedną linię, ale mając dwie lub więcej to albo wpisujemy całą listę kanałów z priorytetem dla danej karty przy każdym z kanałów albo lepiej zostawić plik pusty.

 

BTW: Dokumentacja podaje: P: [CAID]:[provider ID]:[service ID]:[ECM PID]:[CHID] continue, czyli 5 dwukropków a w Twoich wpisach jest 6 ... czegoś nie ma w dokumentacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AbrahaM: Wg mojej skromnej wiedzy na temat oscam.dvbapi, to podana przez Ciebie konfiguracja nie jest dobrym rozwiązaniem :( Posłużę się przykładem: Mam 2 czytniki. W jednym kartę z NC+ z pakietem, który ma TVP1 HD, ale nie ma TVP1 (za czasów N to było normalne, nie wiem czy obowiązuje) a w drugim czytniku kartę dajmy na to CP z aktywnym TVP1. Po przełączeniu na TVP1 oscam dostanie info, że program ten obsługuje zarówno 0B01 jak i 1803. Przy takiej konfiguracji oscam będzie uparcie próbował zdekodować kanał korzystając z 0B01 a tam ma brak uprawnień. Nie będzie próby dekodowania używając 1803. Może coś jeszcze trzeba ustawić, a może obecnie oscam działa inaczej, ale mając jakiś czas karty N i C+, to takie zachowanie interpretowałem.

 

Mając jedną kartę można sobie wpisać do oscam.dvbapi taką jedną linię, ale mając dwie lub więcej to albo wpisujemy całą listę kanałów z priorytetem dla danej karty przy każdym z kanałów albo lepiej zostawić plik pusty.

Właśnie do tego służy oscam.whitelist, jeśli masz dwie karty i kanał jest dostępny tylko na jednej, a są podpięte do niego oba systemy kodowania, to dając ignore na pierwszy system ustawiony w dvbapi w whitelist, oscam będzie kodował z tego drugiego wpisu w dvbapi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to samo uzyskam ustawiając:

 

1)

oscam.dvbapi:
P: 0B01:000000:12C7     # TVP 1

 

2)

oscam.dvbapi:
P: 0B01             # SmartHD
P: 0100:000068      # C+

oscam.whitelist:
I: 0B01:000000:12C7     # TVP 1

 

Ale przy pełnej konfiguracji whitelist powinien być krótszy niż dvbapi?

 

Po pierwsze, odsyłam do:

http://www.streamboard.tv/wiki/OSCam/en/Config/oscam.dvbapi

http://www.streamboard.tv/wiki/OSCam/en/Config/oscam.whitelist

 

Po drugie:

oscam.whitelist jest przetwarzany z góry na dół, pierwszy pasujący zapis jest stosowany

 

Po trzecie:

trochę namieszałeś, bo

w 1 dajesz priorytet na konkretny kanał (tvp1)

w 2 dajesz priorytet w pierwszej kolejności na 0B01, w drugiej 0100

równocześnie "zakazując" obsługi zapytań na konkretny kanał (tvp1 na 0B01),  omyłkowo jak sądzę, dałeś I, zaś I w obu plikach konfiguracyjnych obsługuje ignorowanie.

 

oscam.whitelist może pełnić uzupełniającą rolę w stosunku do oscam.dvbapi, różnica jest taka, że zapisy zrobione w .dvbapi dotyczą tylko dvbapi, zaś zapisy zrobione w .whitelist dotyczą wszystkich klientów, a whitelist pozwala na trochę więcej kombinacji z filtrowaniem ECM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę pomieszałem - już poprawione 2 posty wyżej na taką postać o jaką mi chodziło. Zakładam, że mam kartę N ale niektóre kanały są tam niedostępne i dekoduje to karta C+.

 

Istotne jest chyba to: "zapisy zrobione w .dvbapi dotyczą tylko dvbapi, zaś zapisy zrobione w .whitelist dotyczą wszystkich klientów", czyli w przypadku gdy tuner nie pełni roli serwera dla multirooma, to można sobie ten drugi plik podarować i wszystko ładnie w oscam.dvbapi skonfigurować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotne jest chyba to: "zapisy zrobione w .dvbapi dotyczą tylko dvbapi, zaś zapisy zrobione w .whitelist dotyczą wszystkich klientów", czyli w przypadku gdy tuner nie pełni roli serwera dla multirooma, to można sobie ten drugi plik podarować i wszystko ładnie w oscam.dvbapi skonfigurować?

 

Dokładnie tak jest. Na dobrą sprawę, przy multiroom, jeśli w drugim odbiorniku też będzie tak samo poustawiane (dostosowane do faktycznej dostępności kanałów) oscam.dvbapi, to nadal go może nie być. oscam.whitelist staje się bardzo przydatny... do odfiltrowania zapytań od klientów ze złymi ustawieniami [dalej tej kwestii rozwijać nie będę], co w warunkach domowych praktycznie mieć miejsca nie powinno.

 

Oscam jest bardzo elastycznym narzędziem, ale z tego powodu "niestety" trudniejszym niż inne w obsłudze. Różne funkcje w oscamie mogą pozwolić na osiągnięcie tego samego (lub podobnego), skutku finalnego.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niesłusznie, ale jakiś czas temu przestałem sobie zawracać głowę szybkością przełączania. Można próbować poprawiać wpisami w konfiguracji, ale problem w tym, że nie bardzo można "wpisać i zapomnieć", bo różne wersje oscama różnie działają na tych samych wpisach :( Ogólnie zauważyłem, że czym nowszy oscam tym lepiej sobie radzi na ustawieniach domyślnych :) Chociaż czasami autorzy psują coś co działało dobrze :/

 

@bloto22: A ile trwa jak ponownie przełączysz z TVP2 HD na TVP1? Oscam ma coś w rodzaju "cache ecmów" i przy pierwszym włączeniu kanału trwa to długo a przy ponownym jest wyraźnie szybciej. Druga sprawa jest taka, że jeżeli widzę, że moja karta odpowiada w czasie 0,6-0,7 sekundy (oscam zwraca parametr ECM time, czy jakoś tak), to nie wiem jak zejść z czasem poniżej tej wartości. Można by coś w pamięci trzymać i spróbować użyć starego ECMa...

 

 

 

Dobrze ale ecm jest ważny kilka sekund (dla przykładu użyjemy cache), czyli przełączając z tvp2hd na tvp1 i wracając na tvp2hd -1,5s

I teraz szybko na tvp1 - 3s !!  tak ażeby ecm z cache był.

 

Ta skórka coś ma ze powoduje tak wolne przełączanie HD->SD na dekoderach ADB5800xx

 

Bez górnej belki jakoś to działa na ADB5800xx. Zjadliwe jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bloto22 i inni, którzy doświadczają zwolnień przy przełączaniu kanałów,

przetestujcie plik skin.xml, który załączam do tego posta. Trzeba podmienić w katalogu skórki i zrobić restart GUI, ale zapewne wiecie o tym.

skin.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było ze to mi się wydaję, czekam za opinią innych.

 

Dodam ze efekt tylko na nboxach występuje,  dla dreamboxa nie ma różnicy czy vuplus z oscamem oraz tym samym konfigiem.

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

a ja mam taką sytuację, domowy "multiroom":

1) nbox  z kartą N ŚwiatHD podłączony do routera poprzez Wi-fi

2) nbox połączony z routerem kablem LAN - karta TNK HD pakiet podstawowy, ustawione preferowanie kart lokalnych.

Przełączenie pomiędzy czytnikami (kartami) trwa ok. 3-5s , później pracując już na danym czytniku przełączenie kanału trwa 1-2s, czas odpowiedzi karty poprzez wifi ok. 0,7s , natomiast jak wyjmę kartę TNK HD , i pracuje tylko na czytniku wifi to przełączenie kanałów skraca się o połowę a czas odpowiedzi karty 0,45s.

 

Czy da się coś zrobić, żeby zniwelować te różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie karty są 0B01, więc oscam.dvbapi niewiele pomoże. Ale też nie zaszkodzi. Przynajmiej inne CAIDy nie będą sprawdzane.

 

Natomiast jest jeszcze plik oscam.services, gdzie definiujesz grupy konkretnych kanałów a potem możesz je przypisać do konkretnego czytnika: http://www.streamboard.tv/wiki/OSCam/en/Config/oscam.server#services. Jak odpowiednio ustawisz, to oscam powinien odpytywać dla danego kanału tylko wybrany czytnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...