Skocz do zawartości

Nagrywanie z napisami dla niesłyszących


Gość mistert

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jeżeli nie ten dział to proszę o przeniesienie.

Śledzę forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie:

 

Czy można nagrać film wraz z napisami dla niesłyszących co lecą w TV? Nagrywa mi się bez problemu, ale niestety bez napisów, a to ma być użyteczne dla osoby niesłyszącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo mam FreePlayer do odtwarzania.

Napisy włącza się klawiszem TEXT i niestety nie działa.

Wygląda to tak jakby recorder nagrywał ze stream-a tak, jak z internetu ktoś by nagrywał i niestety widok telegazety jest nakładką na stream i dlatego nie widać ich.

Tak samo jak podłączam się do tunera przez przeglądarkę www z kompa. Niestety tam napisów też nie mogę wyświetlić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak podłączam się do tunera przez przeglądarkę www z kompa. Niestety tam napisów też nie mogę wyświetlić.

 

A czym odtwarzasz na kompie? Jak wspomnieli poprzednicy nagrywany plik TS zawiera wszystko - obraz, dźwięk i napisy. VLC trawi to wszystko i po wybraniu odpowiedniej opcji z menu powinno działać. W przypadku napisów z telegazety ... nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc!

Nigdy nie używałem tego odtwarzacza.

 

To może w temacie napisów jeszcze, na TVP1 napisy z polskimi znakami są oki, a na TVN nie wyświetla tych liter, albo krzaczki.

Czy wiecie co z tym zrobić, żeby wszędzie było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej okazji chyba warto zaytać (odnośnie sąsiedniego wątku w/s napisów z napisy24.pl) - gdzie właściwie można odnaleźć owe napisy (wewnątrz nagranego pliku)? Ponieważ często niemieckie stacje nadają filmy wyposażone wręcz wzorcowo w sensowne napisy lecz oczywiście po niemiecku. Jakby można je wyłuskać w postaci czytelnej i czymś edytować to czyż nie moglibyśmy zwyczajnie "przetłumaczyć" tychże napisów (choćby jakimś programem) a potem z powrotem ZAPAKOWAĆ do ts - i mamy problem z synchronizacją z głowy! :)

Jak takie coś zrobić, da się?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za głupota. Najpierw trzeba by zrobić tablicę znaków, później przekonwertować napisy (te niemieckie) do formy tekstowej (bo nadawane z satelity są powiedzmy w formie zdjęć jeśli tak to można nazwać) i to wszystko po to żeby tłumaczyć je translatorem?! No przecież to czysta głupota. Nie rozumiem twojego toku myślenia w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w formie zdjęć? A w takim razie czy nie mozna by ich wykorzystać chociaż jako "punkty orientacyjne" do synchronizacji napisów pobranych np. z napisy24.pl?

Poza tym czy te z telegazety również w formie "zdjęć" a nie tekstowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...