Skocz do zawartości

bad magic number po wgraniu backup


Gość bloto22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wykonałem sobie backup, narzędziem nand flash backup.

Testowałem to na kilku dekoderach. Na jednych działa ok, na tych z 0 bad sektorami.

Ale na każdym jednym z chociażby 1-nym bad sektorem po restarcie staje w konsoli nad " bad magic number"

 

Uboot duomultiboot, testowałem na freeboxowym również.

 

Natknąłem się teraz na wypowiedz tuxa

"Mała uwaga przy wgrywaniu backupu. Przy uboobie PKT poleci → przy freebox nie → sprawdza CRC."

 

Poprawiono błędy... proszę zwrócić na to uwagę przy pisaniu następnych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markuj te sektory, które wywalają się podczas wgrywania softu. Samo wgrywanie softu powtarzaj tak długo (markująć kolejne sektory) aż oprograowanie się załaduje.

 

Przy czym w sumie to należy stworzyć jakiś obraz o pełnej pojemności NANDa. W przeciwnym razie badsector może wystąpić w miejscu gdzie nie było próby pisania pliku. Takiego sektora rzecz jasna nie odpisaliśmy i...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedz.

 

Rozmiar backupu ma 60MB, uszkodzony 1 bad sektor po nand scrub i wgraniu. Potem markuje markbad, wrzucam softa i raz jeszcze zatrzymuje się na bad magic number...

 

Wydaje mi się ze wiem co żle zrobiłem, miałem b4t potem wgrałem duo multiboota przełączyłem się na freeboxowy a następnie, wgrałem oryginalny freeboxowy. (wgrywałem poprzez update a następnie przez prog z duo na freeboxowy, z ttl podłączonym dla podglądu)

 

I ciągle mam b4t skrót... czyli problem jest w tym ze jakby cześć uboota pozostawała... Nie mogę się pozbyć tego b4t. Nie powinno tego tam być.

 

Ale ta sama sytuacja z dekoderem który ma zero bad sektorów, wgrywa się backup ok i działa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o "nand scrub" - to ważne.

Odpalasz nBoxa. Zatrzymujesz ładowanie dowolnym klawiszem.

Teraz wydajeesz polecenia od przeskanowania USB i załadowania pliku.img.

Następnie polecenie od wgrania pliku.img na miejsce docelowe. I tu w pewnym momencie się wyłoży jak są badsectory. Zapisujesz sektor i ten właśnie markujesz. Zapisujesz zmiany, zabezpieczasz pamięć i odłączasz tuner od zasilania. Uruchamiasz i procedura od nowa - tak długo aż załadowanie "z palca" przejdzie.

 

Komend Ci teraz nie podam - nie pamiętam, a nie ma nie w domu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal 1 bad sektor.....

 

Zwróciłem uwagę na pozostałość po duo multiboot. Po wybraniu b4t restartuje się dekoder i zostaje przy freeboxowym. To po zmianie z duomultiboota na freeboxowy. Na wyswietlaczu mam do wyboru b4t uboot...

 

Dla testu wrzuciłem do nand freeboxa, przy próbie uruchomienia z czystego b4t uboota i b4t nand, ku zaskoczeniu pojawiło się  "bad magic number". (jest Nlam wiem o tym)

Czyli wychodzi na to że bad magic number ma coś wspólnego z ubootem a nie bezpośrednio z nand. Bo przecież się wgrywa z pendriva całość a potem wyskakuje bad magic number.

(J... dzięki za podpowiedz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...