Skocz do zawartości

G2 RC1 na ESI


mickey

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowane. Działa. Da się oglądać nagrania, kiedy nowe się nagrywają (DZIĘKI!). Na obserwację efektu znikającej głowicy za wcześnie.

 

Problemy...

 

Plik do sprawdzania dysków ma błędy wynikające z kopiowania sekcji - widać po komunikatach na wyświetlaczu, jeżeli ma się zasób data. To pewnie dotyczy ogólnie RC1? Poprawiłem u siebie, to dołączam. Może się nada.

 

Wyświetlacz... Byłaby szansa na FronPanel plugin w wersji jaka była w G1? Ten w G2 jest zbyt wypasiony i przez to nie działa jak trzeba. Nie ma kolorowych diód (tych co są w 5800SX) i przede wszystkim nic nie miga kiedy nagrywa :( A może mamy źródła i można by udostępnić?

sysfscheck.sh.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo halo halo co moje piękne oczy widzą? nowy soft na esi? trzeba wytestować bo mickey niestety problem z głowica na 8.3 nie ustąpił. Dziś znów sie zdarzył.

EDIT 1:

Z tego co zauważyłem nie montuje mi dysku inicjalizowanego w openpli od freeboxa na EXT3. Oczywiście dodałem etykietę records. Sprawdziłem etykieta nadała się poprawnie, ale to nic nie dało. Musiałem wrzucić mount.sh od freeboxa i dodać go do rcS.start Co może być problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale dołączyłem do pierwszego posta poprawiony sysfscheck.sh  i nikt się nawet nie zainteresował :P

 

W obrazie jest tak:

 

# test datafs

if findfs LABEL=data; then

/sbin/fsck -p LABEL=data
testrecfs=`/sbin/fsck -p LABEL=data | /bin/grep clean | /usr/bin/awk '{print $3}' | /usr/bin/cut -d '.' -f1`
if [ $testrecfs != clean ]; then
	testrecfs=`/sbin/fsck -p LABEL=data | /bin/grep clean | /usr/bin/awk '{print $2}' | /usr/bin/cut -d ',' -f1`
fi
if [ $vfd == on ]; then
	echo "Data FS test" > /dev/vfd
else
	echo "FS30" > /dev/vfd
fi
/sbin/fsck -p LABEL=data
testrecfs=`/sbin/fsck -p LABEL=data | /bin/grep clean | /usr/bin/awk '{print $2}' | /usr/bin/cut -d ',' -f1`
echo $testdatafs
if [ $testdatafs == clean ]; then
	if [ $vfd == on ]; then
		echo "Data FS OK" > /dev/vfd
	else
		echo "FS31" > /dev/vfd
	fi
	sleep 1
fi
else
echo "Nie ma partucji data"
fi

 

A wg mojej skromnej wiedzy powinno być:

 

# test datafs

if [ $vfd == on ]; then
echo "Data FS test" > /dev/vfd
else
echo "FS30" > /dev/vfd
fi

if findfs LABEL=data; then

/sbin/fsck -p LABEL=data
testdatafs=`/sbin/fsck -p LABEL=data | /bin/grep clean | /usr/bin/awk '{print $3}' | /usr/bin/cut -d '.' -f1`
if [ $testdatafs != clean ]; then
	testdatafs=`/sbin/fsck -p LABEL=data | /bin/grep clean | /usr/bin/awk '{print $2}' | /usr/bin/cut -d ',' -f1`
fi
if [ $testdatafs == clean ]; then
	if [ $vfd == on ]; then
		echo "Data FS OK" > /dev/vfd
	else
		echo "FS31" > /dev/vfd
	fi
	sleep 1
else
	if [ $vfd == on ]; then
		echo "Data FS notOK" > /dev/vfd
	else
		echo "FS32" > /dev/vfd
	fi
	sleep 1
fi
else
echo "Nie ma partycji data"
fi

Może tak też nie jest idealnie, ale na pewno w systemie nie jest poprawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...