Skocz do zawartości

GStreamer


modelk56

Rekomendowane odpowiedzi

Witam All'e.

Czy coś się zmieniło odnośnie w/w biblioteki dotyczącej "mediów". Wiem, że odbiorniki TV-SAT mają służyć do odbioru programów satelitarnych, ale postępująca na przód technologia, a tym samym możliwości dekoderów zmieniają praktycznie zastosowanie tych odbiorników i można na nich stawiać "centrum rozrywki".

Gdzie jeszcze parę lat temu odbiornik tv-sat służył tylko do oglądania TV-sat, to teraz przy jego możliwościach można robić "cuda".

Jak teraz wygląda sytuacja odnośnie wsparcia "multimediów" ?!.

Nie ukrywam, że soft GRATERLIA to naprawdę system operacyjny dla dekoderów satelitarnych do odbioru programów satelitarnych i naziemnych ( oczywiście wybranych ) ale dzisiaj już to nie wystarczy, tzn. można "wycisnąć" więcej z tych boxów. Co do OS'a to jest pond wszystkimi innymi systemami (raczej obrazami ), nie ma co porównywać do innych. Pozostałe to przecież nadęte, w wielu przypadkach niepotrzebne paczki w "image".  GRATERLIA - piękny "czysty" linux dla dekoderów TV-SAT i dla użytkowników, którzy "kochają" ten system.  Ale jest właśnie te ale ( i szkoda ? ). Od ponad roku korzystam z nowego dekodera ( V+) i szkoda mi było używać tylko do oglądania programów TV. Wiem, że dla tux'a ( musiałem Ciebie wywołać ? ) liczy się przede wszystkim stabilność i bezpieczeństwo ( i ja to rozumiem bo stosuję taką dewizę w firmach ) ale to też zaczyna mieć znaczenia dla wyboru "wsadu" do tunera.  Wiem, że w/w biblioteka nie  jest wspierana przez GOS'a ( ze względu bodajże bezpieczeństwa ) i tym samym GRATERLIA umożliwia oglądanie "tylko" programów, a nie zastosowanie systemu jako "centrum medialne". Dlatego też, musiałem ( ? ) zmienić OS'a na image w celu rozszerzenia możliwości dekodera TV-SAT.  POwiem szczerze, że przez ten rok nic się nie zdarzyło żeby przejść ponownie na GO'S ( a szkoda ? ). Wszystko działa, tzn zdjęcia, filmy, muzyka jest odtwarzana bez jakiegokolwiek problemu. Jedyny problem dla mnie jest taki, że to nie jest GOS !!!!.

Pytanie,  czy jednak będzie możliwość odtwarzania "mediów" na GOS'ie kosztem bezpieczeństwa systemu, czy bezpieczeństwo na 1.szym miejscu i w związku z tym zapomnieć o "rozrywce" na box'ie.  

Edytowane przez modelk56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@modelk56

Problem jest zupełnie innej natury ? i może być dla Ciebie dużym zaskoczeniem.
Ten problem to czas i wyłącznie czas.
Jest nas w GOS tylko kilka osób i nie jesteśmy w stanie tego ciągnąć za kompletne "darmo" jak do tej pory.
Mamy rodziny, własne życie ?
Utrzymanie całego GOS to duży nakład finansowy (jakby na to nie spojrzeć - to nie jest hosting za sto kilka złotych rocznie) oraz czasowy.
O ile z problemem finansów mogliśmy sobie jakoś poradzić poprzez zbiórki. Takie też były czasem ogłaszane, ale zawsze pozostawał niesmak.
Nie dość, że nie zebrało się tyle ile potrzeba to jeszcze wielu osobom wydawało się, że człowiek to tylko chce kasę.
Ale jak pisałem to i tak problem drugorzędny.
Przygotowanie tego co jest teraz dostępne i tylko dla ARM bo SH4 i MIPS jest już tylko archiwalnie to kilkanaście a często kilkadziesiąt godzin w tygodniu.
Nawet na to powoli brak czasu.
Niestety, alby GOS wyglądał tak jak wygląda trzeba temu poświęcić dość dużo czasu. To nie jest tak, jak się komuś wydaje, że skompiluje się samo, zrobią się pakiety i jeszcze z automatu jakimś skryptem wrzucimy je na serwer.
Praca nad GOS to przede wszystkim kompilacja i dopracowanie każdego pakietu dbając o najmniejsze szczegóły oraz dbałość o możliwość aktualizacji.
W tym miejscu proszę zwrócić uwagę na to, że od dłuższego czasu każda aktualizacja przebiega bez problemów. Nawet ostatnia duża aktualizacja OpenSSL do wersji 3.0.0.
Ale żeby to mogło tak działać to ktoś musi przez wiele godzin to dopracować, nie raz wgrywając dziesiątki razy soft do tunera i testując kolejne wersje aktualizacji.
To co obecnie jest dostępne to wyłącznie to czego osobiście używam i udostępniam to na zasadzie - jest jakie jest - to moje hobby.

Reasumując...
Zdaję sobie sprawę, iż dla wielu osób może być nie do zaakceptowania fakt, że nie ma w GOS GStreamera i funkcji multimedialnych ale, być może z przykrością dla jakiejś grupy osób, nie jest mi ta funkcjonalność potrzebna.
W sumie cała funkcja multimedialna E2 jest jedną, wielką protezą w porównaniu do tego co potrafią dedykowane urządzenia lub urządzenia z dedykowanym OS do wykonania tych zadań.
Przykład pierwszy z brzegu...Czy tuner SAT odtworzy bez problemu pliki FALC 192KHz/24Bit? Otóż nawet jeżeli tak, to skonwertuje na max 48KHz/16Bit.
Mi taka proteza nie wystarcza. Stad podział na SAT/Mulimedia.
 

Gdybym robił to wszystko zawodowo, miał z tego dochód, a ludzie by kupowali GraterliaOS nawet z jakimś tam konkretnym "pudem" to pewnie byłaby inna rozmowa.
Obecnie piszemy o całkowitym HOBBY gdzie nie mam czasu na uruchamianie funkcji, które z założenia nawet jak działają to są protezą tego co być powinno.
Być może kiedyś spróbuję raz jeszcze podjeść do zagadnienia GStreamera mimo, iż nie widzę w tym celu. Jednak proszę zwrócić uwagę na "być może".
Telewizor świetnie odtwarza mi filmy po LAN jak i z USB, a sprzęt AUDIO ma świetną funkcję odtwarzania z LAN i USB.
Wszystkie te funkcje działają o niebo lepiej niż w Enigma2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...