Skocz do zawartości

Jak zalogować się do OSCAM-a?


Gość MUSTAPHA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu przesiadłem się na najnowszą Gratelię, aby sprawdzić jak spisuje się najnowsza wersja OpenPLi. Dzisiaj postanowiłem troszkę pomyszkować w moim OSCAM-ie i muszę przyznać, ze troszkę się zdziwiłem, ponieważ ani poprzez Telnet, ani SSH, ani www nie mogę się zalogować  ???

O co come on panowie? Czy zostało coś, wyłączone? Zablokowane?  ::)

Proszę o jakieś rady, bo nie mam żadnego pomysłu poza usunięciem # z ETC/Oscam/oscam.conf i [weif].

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kilka dni temu przesiadłem się na najnowszą Gratelię, aby sprawdzić jak spisuje się najnowsza wersja OpenPLi. Dzisiaj postanowiłem troszkę pomyszkować w moim OSCAM-ie i muszę przyznać, ze troszkę się zdziwiłem, ponieważ ani poprzez Telnet, ani SSH, ani www nie mogę się zalogować  ???

O co come on panowie? Czy zostało coś, wyłączone? Zablokowane?  ::)

Proszę o jakieś rady, bo nie mam żadnego pomysłu poza usunięciem # z ETC/Oscam/oscam.conf i [weif].

 

Skąd mam wiedzieć, co masz (źle) w konfigu, skoro go nie wrzuciłeś? Poniżej wrzucam na pewno działające przykładowe wpisy do oscam.conf

 

[webif]
httpport                      = 8888
httprefresh                   = 5
httpallowed                   = 127.0.0.1,192.168.0.0-192.168.255.255,10.0.0.0-10.255.255.255
hideclient_to                 = 60

 

To uruchomi Tobie webif OSCAMA na porcie 8888, logować się musisz na http://adres.ip.twojego.nboxa:8888

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd mam wiedzieć, co masz (źle) w konfigu, skoro go nie wrzuciłeś? Poniżej wrzucam na pewno działające przykładowe wpisy do oscam.conf

 

[webif]
httpport                      = 8888
httprefresh                   = 5
httpallowed                   = 127.0.0.1,192.168.0.0-192.168.255.255,10.0.0.0-10.255.255.255
hideclient_to                 = 60

 

To uruchomi Tobie webif OSCAMA na porcie 8888, logować się musisz na http://adres.ip.twojego.nboxa:8888

 

 

Nie mam tylko tej ostatniej linijki w moim [webif] co u Ciebie, a tak to wszystko mam tak jak u Ciebie. Oczywiście wpisuję przypisany adres IP mojego nBox-a i port 8888 poprzedzony dwukropkiem, np. 192.168.1.20:8888 i nic, nie mogę się przenieść do oscama poprzez www. Ściągnąlem przed chwilą jeszcze raz najnowszą Gratelię 2.2... i ponownie wrzuciłem do tunka. Usunąłem DremExplorerem # z [webif] zrobiłem restart tunka poprzez GUI i nic, więc zrobiłem jeszcze restart restart systemu i również nic. Jadę na FireFoxie 24.0 i na IE również to samo. Jeszcze zrobię restart kompa ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej restart oscama potrzebny żeby zaczytał nowy konfig

 

Ani restart Kompa, ani restart Oscama nie dał oczekiwanego zachowania się oscama. Aktualizacja Oscama do wersji 8705 poprzez PP, również nie przyniosła spodziewanych skutku.  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani restart Kompa, ani restart Oscama nie dał oczekiwanego zachowania się oscama. Aktualizacja Oscama do wersji 8705 poprzez PP, również nie przyniosła spodziewanych skutku.  ???

 

Przy tych ustawieniach to musi chodzić. Niezależnie od wersji Graterli czy jakiejkolwiek innej dystrybucji. Jeśli możesz pliki przesłać przez FTP, zaś nie chodzi webif, to sugeruje sprawdzić czy się nie "wtrąca" firewall lub antywirus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim bardzo za okazaną mi pomoc. Niestety żadna z Waszych sugestii nie zadziałała, a problem okazał się banalny ;) Odpowiedź zapodam dla potomnych, którzy napotkają na swojej drodze taki sam problem jaki mi samemu się przydarzył  ;D

Otóż problem leżał po stronie samego Tunera nBox BSLA ITI 5800SX, a mianowicie w ustawieniach Adaptera: Ustawienia\System\Sieć\Ustawienia Adaptera\Użyj DHCP

Było ustawione na TAK, co było błędem, gdyż system wybierał automatycznie inny adres IP, aniżeli ja poustawiałem na routerze i programach do łączenia się z nBox-em  ::)

A więc Panowie i Panie Użyj DHCP ustawiamy na NIE !  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim bardzo za okazaną mi pomoc. Niestety żadna z Waszych sugestii nie zadziałała, a problem okazał się banalny ;) Odpowiedź zapodam dla potomnych, którzy napotkają na swojej drodze taki sam problem jaki mi samemu się przydarzył  ;D

Otóż problem leżał po stronie samego Tunera nBox BSLA ITI 5800SX, a mianowicie w ustawieniach Adaptera: Ustawienia\System\Sieć\Ustawienia Adaptera\Użyj DHCP

Było ustawione na TAK, co było błędem, gdyż system wybierał automatycznie inny adres IP, aniżeli ja poustawiałem na routerze i programach do łączenia się z nBox-em  ::)

A więc Panowie i Panie Użyj DHCP ustawiamy na NIE !  ;)

 

Nein! Użyj DHCP ustawiamy na TAK! chyba że mamy jakiś nieprawidłowo działający router. W 99,9% przypadków takie ustawienie będzie prawidłowe. Twój przypadek, to wyjątek od reguły, który w normalnych warunkach nie występuje. Tak czy inaczej cieszę się, że udało się Tobie ustalić przyczynę problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHCP włączyć ? No chyba nie, przecież jeśli włączamy nboxa, IP przydzielane jest kolejno jako następnemu urządzeniu w sieci a więc jeśli mamy wyłączony komputer, laptop, drukarke wifi, router przydzieli nam pierwsze z puli czyli np. 192.168.1.2 a jeśli już włączymy inne urządzenia wcześniej i dopiero wystartujemy nboxa, wtedy IP może być np. 192.168.1.5 i wtedy za każdym razem trzeba sprawdzić jaki ma IP i dopiero się łączyć, dla mnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MUSTAPHA i @future0: Panowie. Może najpierw się uczymy jak konfigurować sieć, żeby wszystko tam działało jak trzeba a później wypisujemy różne "mądrości" na forum. Albo panujemy nad własną siecią i urządzenia mają tam adresy takie jak chcemy, albo sieć panuje nad nami i przydziela sobie to co chce. Jeżeli nie potrafimy tak skonfigurować serwera DHCP, żeby przydzielał konkretne adresy (co uzależnia się od adresu fizycznego, czy jak kto woli od MACa) to albo trzeba ustawić w nboksie adres ręcznie albo za każdym razem sprawdzać jakie aktualnie IP zostało przydzielone tunerowi. Żadne ustawienie nie jest lepsze, czy gorsze i każde działa tak samo dobrze.

 

Jedyny problem jaki mam z DHCP, to taki, że po awarii zasilania zwykle nbox budzi się szybciej niż serwer DHCP, czego skutkiem jest brak adresu w tunerze aż do momentu ręcznego restartu interfejsu sieciowego.

 

@MUSTAPHA: Tak się zastanawiam, jak Ty zmieniałeś ustawienia oscama zgodnie z zaleceniami odpowiadających kolegów, jeżeli nie znałeś IP twojego tunera? A jeżeli je znałeś i logowałeś się przez ftp lub ssh, to dlaczego nie udawało Ci się zalogować przez przeglądarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHCP włączyć ? No chyba nie, przecież jeśli włączamy nboxa, IP przydzielane jest kolejno jako następnemu urządzeniu w sieci a więc jeśli mamy wyłączony komputer, laptop, drukarke wifi, router przydzieli nam pierwsze z puli czyli np. 192.168.1.2 a jeśli już włączymy inne urządzenia wcześniej i dopiero wystartujemy nboxa, wtedy IP może być np. 192.168.1.5 i wtedy za każdym razem trzeba sprawdzić jaki ma IP i dopiero się łączyć, dla mnie bez sensu.

 

To jest kwestia filozoficzno-teoretyczna. Można ustawiać ręcznie, można przez DHCP, tylko wtedy należy to DHCP nie tylko włączyć, ale także je skonfigurować. Dla mnie bez sensownym jest pamiętanie jakie ustawienia wpisaliśmy ręcznie (o ile się dało) w jakie urządzenie. W dodatku gdy część sprzętów może w sposób nie do końca kontrolowany ustawiać "sobie" parametry sieci (stare drukarki z obsługą lan takie kłopoty potrafią sprawiać, mam tak pewnym HP z 2005 roku), to jest to najkrótsza droga do komplikacji.

 

A czy tak trudno przypisac IP do MAC?

 

Otóż to!

Dzięki DHCP i przypisywaniu adresu IP do MAC (adresu fizycznego) każde urządzenie dostaje zawsze ten sam adres. Ewentualne zmiany wygodnie wprowadza się "centralnie" w routerze, a w "najgorszym wypadku" urządzenie nie wpisane w tabele dostanie najbliższy wolny ip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MUSTAPHA i @future0: Panowie. Może najpierw się uczymy jak konfigurować sieć, żeby wszystko tam działało jak trzeba a później wypisujemy różne "mądrości" na forum. Albo panujemy nad własną siecią i urządzenia mają tam adresy takie jak chcemy, albo sieć panuje nad nami i przydziela sobie to co chce. Jeżeli nie potrafimy tak skonfigurować serwera DHCP, żeby przydzielał konkretne adresy (co uzależnia się od adresu fizycznego, czy jak kto woli od MACa) to albo trzeba ustawić w nboksie adres ręcznie albo za każdym razem sprawdzać jakie aktualnie IP zostało przydzielone tunerowi. Żadne ustawienie nie jest lepsze, czy gorsze i każde działa tak samo dobrze.

 

Jedyny problem jaki mam z DHCP, to taki, że po awarii zasilania zwykle nbox budzi się szybciej niż serwer DHCP, czego skutkiem jest brak adresu w tunerze aż do momentu ręcznego restartu interfejsu sieciowego.

 

 

O ile sobie przypominam to zawsze miałem ręcznie poustawiane IP wszystkich urządzeń korzystających z mojego internetu, a to, że trzeba było zmienić DHCP na wyłączony w tunerze to przyznam się, że sobie (ludzka rzecz) zapomniałem, ale musicie przyznać, że sami o tym zapomnieliście łącznie z TUX-em  :P No cóż, niektóre rzeczy z naszymi tunkami są tak banalne, że po prostu wszyscy o nich zapominamy lub inaczej, myślimy, że to jest tak oczywiste, że każdy z nas dany fakt pomija, a tu proszę :D

 

@MUSTAPHA: Tak się zastanawiam, jak Ty zmieniałeś ustawienia oscama zgodnie z zaleceniami odpowiadających kolegów, jeżeli nie znałeś IP twojego tunera? A jeżeli je znałeś i logowałeś się przez ftp lub ssh, to dlaczego nie udawało Ci się zalogować przez przeglądarkę?

 

Żartujesz?  ???

Przecież ja miałem problem z komunikacją

Komputer - Tuner, a nie

Tuner-TV  ::)

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sobie przypominam to zawsze miałem ręcznie poustawiane IP wszystkich urządzeń korzystających z mojego internetu, a to, że trzeba było zmienić DHCP na wyłączony w tunerze to przyznam się, że sobie (ludzka rzecz) zapomniałem, ale musicie przyznać, że sami o tym zapomnieliście łącznie z TUX-em  alt=:Phttp://xunil.pl/forum/Smileys/akyhne/tongue.gif[/img] No cóż, niektóre rzeczy z naszymi tunkami są tak banalne, że po prostu wszyscy o nich zapominamy lub inaczej, myślimy, że to jest tak oczywiste, że każdy z nas dany fakt pomija, a tu proszę alt=:Dhttp://xunil.pl/forum/Smileys/akyhne/cheesy.gif[/img]

Dla mnie jest nie pojęte jak ktoś może nie przypisać na stałe adresu IP po MAC. To o czym piszesz to efekt rozleniwienia przez producentów - słynne włącz i działaj. Potem nie wiadomo kto co i po co.

Od zawsze stosowało się stałe IP, czy to wpisane ręcznie, czy to przypisywane po DHCP. Konfiguracja sieci to podstawa. Dlatego nie przyszło mi na myśl, że ktoś konfiguruje coś na urządzeniu , którego IP nie zna!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest nie pojęte jak ktoś może nie przypisać na stałe adresu IP po MAC. To o czym piszesz to efekt rozleniwienia przez producentów - słynne włącz i działaj. Potem nie wiadomo kto co i po co.

 

Dla mnie też, ale jak widać, coś co jest "oczywistą oczywistością" dla nas, niekoniecznie taką oczywistością jest dla kogoś innego. uFAQ zaktualizowane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość EcstasyxXx

Po zmianie na OS2 nie działa dostęp do oscama przez www.

Ip i .conf ustawione, ftp, telnet i webif działają.

Wcześniej na OS1 nie było żadnego problemu, www chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EcstasyxXx

Po zmianie na OS2 nie działa dostęp do oscama przez www.

Ip i .conf ustawione, ftp, telnet i webif działają.

Wcześniej na OS1 nie było żadnego problemu, www chodziło.

 

Wrrrr. Wyraźnie >>> tego <<< nie czytał. Pierwszy wpis na samej górze. A my się męczymy z tymi poradnikami, męczymy...

 

Racja. Już działa. Dzięki. Ale wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...