Skocz do zawartości

Nbox 5800sx bsla + multiswitch


Gość them0n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam multiswitch-a na 2 satki , na pierwszym wejściu multiswitch-a mam HB na drugim ASTRę , i jest problem z ustawieniami box-a w tej konfiguracji. Hotbird działa tylko na ustawieniach pojedynczego satelity. Na ustawieniach np. prosty / diseq-c - pierwszy port - HB / drugi port - Astra, wyskakuje strojenie nieudane na kanałach z HB ( z astry pokazuje sygnał na mierniku w opcjach , a z HB nie.)

 

Multiswitch-a mam takiego:

 

http://www.dipol.com.pl/multiswitch_...a_R6944812.htm

 

Dodam tylko, że na DM 800HD nie ma problemów i obie satki działają.

 

Pozdrawiam.

Dodaj informacje jakie image na 5800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie → zwrotnica na końcu switcha jest?

Jak tak to podaj dokłanie jakie konfiguracje próbowałeś i dokładnie na jakim tunerze.

 

na dachu mam zwrotnice przy antenie do naziemnej + radio.

próbowałem różne konfiguracje, już dokładnie nie pamiętam - w trybie prostym zbyt wielu ustawień nie ma - w zaawansowanym sprawdziłem kilka ustawień: szybki diseqc, powtarzanie itp.

Wygląda to tak, jakby tuner nie umiał wrócić na wejście pierwsze multiswitcha na którym mam hotbird-a. Co bym nie ustawił to tylko sygnał jest na Astrze, dopiero jak ustawie w trybie prostym, że posiadam jeden konwerter na HB to jest git.

 

ps. kupiłem tuner z image Graterlia , tylko nie wiem czy to jest V1 czy V2 :)

z uname-a mam to: Linux tuxish-Box 2.6.32.59_stm24_0211 #21 PREEMPT Sat Apr 13 12:47:21 CEST 2013 sh4 GNU/Linux

 

ps2. z tego co wyczytałem w changelog-u do v1 i v2 to nie posiadam w image bzip2 , więc to chyba jest wersja 2.x.x

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, nie pomaga. Sprawdziłem już z ustawieniami zaawansowanymi - diseqc 1.0, 1.1 i kiszka. Na astrze jest sygnał , na hb brak.

 

Sprawdzałeś czy ta porada działa? Teraz nazwa parametru jest już chyba przetłumaczona, a wartość domyślna (zakładając że masz wgraną Graterlie) to 0040, być może Twój multiswitch wymaga jej zwiększenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...