Skocz do zawartości

Brak obrazu po skanowaniu automatycznym


Gość s6s

Rekomendowane odpowiedzi

to wszystko testuję na partycji ćwierć giga na usb, tak więc z miejscem spoko i to nie w tym problem.

 

Teraz testuję czystą Graterlię2 z tym MP2 od matzg:

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=139.msg8621#msg8621

 

sam player działa bardzo stabilnie lecz po skanowaniu "automatycznym" obraz znowu znikł!

 

Tux, Ty na prawdę robiłeś skanowanie "automatyczne" (tzn. obu satelitów i z opcją "czyść przed wyszukiwaniem") na Graterlii2? i napradę nie zanotowałes żadnych problemów zez nikaniem obrazu?

 

Jeżeli tak to ciekawe który plugin powoduje ten problem, a może to fakt że używam settings wzięty z G1, czy to możliwe?

 

Proszę odpisz bo nie wiem czy mam robić dalsze próby, to skanowanie trwa strasznie długo...

Tak przy okazji: czy ono musi tak długo trwać i czy zależy to od sprzętu? (Jak niektórzy producenci zachwalają swoje dekodery że SUPER SZYBKO skanują satelity?) Jak patrzę pod htop to podczas skanowania CPU odpoczywa sobie z obciążeniem na parę procent tylko... To jezeli to zalezy od sprzętu to od czego konkretnie - od głowicy?

 

---------------------------------------------------------

Teraz robię właśnie próbę z (nowozainstalowaną) Graterlią2 bez MP2, list Richtera i poprawki player2.ko (natomiast z SHOUTcast'em, mc, CoolTVguide i włączoną "podwójną funkcją przycisków pilota") => OBRAZ ZNIKŁ!!!!!!

 

-------------------------

PS. ponownie pytam co robi plik /root/.gstreamer-0.10/registry.sh4.bin

i to może on coś miesza?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tux, Ty na prawdę robiłeś skanowanie "automatyczne" (tzn. obu satelitów i z opcją "czyść przed wyszukiwaniem") na Graterlii2? i napradę nie zanotowałes żadnych problemów zez nikaniem obrazu?

U mnie skanowanie 13/19,2/28,2. Nad pozycją 28,2 siedziałem z dobre 5h z kolegą @richter. Skanowanie automatyczne i potem zabawa w konkretne transpondery ręcznie w wielu konfiguracjach bo to co w necie było nijak się miało do stanu faktycznego.

 

Używam czystego G2 - bez przywracania czegokolwiek - poświęciłem chwilę i skonfigurowałem system od nowa jak trzeba (znaczy pod siebie).

Tak przy okazji: czy ono musi tak długo trwać i czy zależy to od sprzętu? (Jak niektórzy producenci zachwalają swoje dekodery że SUPER SZYBKO skanują satelity?) Jak patrzę pod htop to podczas skanowania CPU odpoczywa sobie z obciążeniem na parę procent tylko... To jezeli to zalezy od sprzętu to od czego konkretnie - od głowicy?

Tu masz skanowanie z wieloma parametrami na raz np. każdy FEC. Dlatego nie trzeba wszystkiego ustawiać. Inni na sztywno wpisują parametry transponderów - jak się coś zmieni to wtedy jest płacz dopiero :)

PS. ponownie pytam co robi plik /root/.gstreamer-0.10/registry.sh4.bin

i to może on coś miesza?

To jest coś w rodzaju CACHE dla gsteramera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skanowanie 13/19,2/28,2. Nad pozycją 28,2 siedziałem z dobre 5h z kolegą @richter. Skanowanie automatyczne i potem zabawa w konkretne transpondery ręcznie w wielu konfiguracjach bo to co w necie było nijak się miało do stanu faktycznego.

rozumiem, że 28,2 sam dodałeś bo u mnie nic takiego nie ma, tylko 13/19,2 (i tak ma tylko monoblok więc po co mi to...)

 

Używam czystego G2 - bez przywracania czegokolwiek - poświęciłem chwilę i skonfigurowałem system od nowa jak trzeba (znaczy pod siebie).

Przypuszczasz, że /etc/enigma2/settings z G1 może coś namieszać i czy warto to sprawdzić z "czystym" settings?

 

Tu masz skanowanie z wieloma parametrami na raz np. każdy FEC. Dlatego nie trzeba wszystkiego ustawiać. Inni na sztywno wpisują parametry transponderów - jak się coś zmieni to wtedy jest płacz dopiero :)

 

to masz na myśli "Wyszukiwanie kanałów -> Konfiguracja tunera"?

Tak przy okazji jak wykorzytuję "settings" z G1 i coś tam mgliście pamiętam że cos tam mogło zostać kiedyś zmienione w drodze eksperymentów (a propos tej "Konfiguracji tunera") to czy może w tym tkwić przyczyna tego znikania obrazu?

 

Jeszcze dodam, że mam przestawione miejscami satelity w DiSEqC A/B:

pod Port A: Astra a

pod Port B: Hotbird

(nie wiem dlaczego ale od samego początku tylko tak się dało, także np. pod Fergussonem)

jak sądzisz, czy to OK?

 

Poza tym mam "Tryb konfiguracji -> Prosty" i tam:

Mode         DiSEqC A/B
Port A        19.2E Astra 1KR/1L/1M/2C
Port B        13.0E .... (itd.)
Ustaw napięcie i 22kHz                                Tak
Wyślij DiSEqC tylko podczas zmiany satelity  Tak

proszę o przyjrzenie się temu i ew. jakieś sugestie...

 

/root/.gstreamer-0.10/registry.sh4.bin

To jest coś w rodzaju CACHE dla gsteramera.

 

Jak sądzisz to może to czyścić przy zmianach we wtyczkach i poprawkach czy skanowaniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cache GStreamera nie ma znaczenia.

 

Mam na 28,2 osobną antenę ustawioną dość dobrze jak na warunki PL. Dodałem jak była olimpiada w Londynie i tak już została :)

Wszelkie skanowania robię standardowo z tunera.

 

Co do settings to niewykluczone, że siedzi tam jakaś linijka, która powoduje "głupienie" czegoś.

Zamiana portów DiseqC nie ma znaczenia na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w G2 podać własną ścieżkę do epg.dat bo nie chcę aby mi hdd budziło co chwila...

 

tam w G1 można skorzystać z takiej opcji a tu nie widać, może to tamta ścieżka coś miesza, czy to możliwe że epg wpływa na skanowanie i/lub lamedb?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja tylko w settings nie wiele pomoże...

Ja edytowałem tylko zapis w mytest.py (/usr/lib/enigma2/python) z:

 

config.misc.epgcache_filename = ConfigText(default = "/hdd/epg.dat")[code]

na:

[code]config.misc.epgcache_filename = ConfigText(default = "/tmp/epg.dat")[code]

i mam plik epg.dat w /tmp w settings nic nie zmieniałem.

EPG bierze na pewno info z lame.db


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno nic robić... nie wiem co CoolTVguide potrafi ;)

Być może to dobry trop... używam "EPGImport" i wcześniej jak był jeszcze epg.dat w /hdd coś się działo z tym plikiem (zmieniał wielkość) objaw brak obrazu (używam kanałów stream) pomagało usuniecie epg.dat i restart box...po restarcie obraz powracał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proszę może jeszcze powiedz co robi to w pliku system.conf:

 

# Konfiguracja daemona NTP
# Set to "yes" to take the server list from /etc/ntp.conf, from package ntp,
# so you only have to keep it in one place.
NTPDATE_USE_NTP_CONF=yes
# List of NTP servers to use  (Separate multiple servers with spaces.)
# Not used if NTPDATE_USE_NTP_CONF is yes.
NTPSERVERS="0.debian.pool.ntp.org 1.debian.pool.ntp.org 2.debian.pool.ntp.org 3.debian.pool.ntp.org"
# Additional options to pass to ntpdate
NTPOPTIONS=""

[/code]

 

i czy to potrzebne? i może to coś miesza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak :)

To siedzi w rcS.

1. sprawdza czy ma net;

2. jak nie to idź dalej jak tak to:

  3. podepnij sie do serwera NTP;

  4. pobierz czas;

  5. ustaw zegarek nBoxa na pobraną godzinę;

  6. kontynuuj ładowanie systemu.

 

To nie ma prawa nic mieszać. Możesz to wyremować w rcS. Najwyżej OScam zaskoczy dopiero jak zegarek zsynchronizuje się z SAT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko dodam że po skanowaniu na czystej Graterlii2 obraz zniknął!  (oczywiście po restarcie systemu)

Tux, może Ty masz inny sprzęt? (ten mój to BSKA)

jeszcze może to kwestia multiboot-a? (Ty masz pewnie OpenPLI inaczej niż ja?)

 

Precyzyjnie: instaluję na partycji /dev/sdb1 na USB, i nakładam poprawkę

http://forum.xunil.pl/index.php?action=dlattach;topic=629.0;attach=2311

 

poza tym Graterlia2 CZYSTA jak dziewica przed pokwitaniem!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem pojawia się po restarcie całego SYSTEMU, jak restartuję samo GUI (tuż po skanowaniu) to obraz nadal cieszy oko

 

to zrobię cos takiego, po zamianie satelit miejscami A/B w DiSEqC, najpierw zrestartuję system a dopiero potem przeskanuję

 

tzn. teraz robię cały czas tak, że przed załadowaniem czysto wgranego systemu edytuję powyższe w /etc/enigma2/settings:

config.Nims.0.diseqcA=192
config.Nims.0.diseqcB=130
config.Nims.0.powerMeasurement=false
config.Nims.0.simpleDiSEqCOnlyOnSatChange=true

ale może to za mało i trzeba i tak po załadowaniu zrestartować?

 

Te miejsca A/B w DiSEqC mogą wpływać na to co zawiera plik lamedb?

 

------------------------------------------------------------------------------

PS. Tak przy okazji: po co aktualizacja czasu przez NTP jeżeli system i tak robi to z satelity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilotem poprzez Menu:

Menu główne -> Czuwanie / restart -> Restart systemu

 

Pewnie pytasz czy przez telnet poleceniem reboot? Otóż robię tak tylko i wyłącznie wtedy kiedy system zawiesi się.

 

------------------------------------------------

Jak obraz zniknie to trzeba przyjąć że to przez plik lamdb i  wystarczy go zamienić, tak? Tak lecz trzeba to robić offline bo plik ten Enigma trzyma w pamięci i przy restarcie zapisuje na nośniku (tak jak epg), prawda?

OK, ale czy nie wystarczy w takim razie zrobić aktualizację list Richtera przez Internet? i czy wtedy to co siedzie w pamięci się też zaktualizuje?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak restartować po "automatycznym" skanowaniu kanałów?

Ponieważ podglądając przez mc na PC i FTP to tuż po skanowaniu plik lamedb zmienia rozmiar, potem przy restarcie tez zmienia, trochę dziwne...

---------------------------------------------------------------------

OK, zrobię teraz próbę, po skanowaniu kanałów zrobię przez telnet:  sync i reboot

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po skanowaniu (trochę odczekane ale trudno dziwić bo trzeba cos pożytecznego zrobić rółnolegle ;)) lamedb zmienia rozmiar - robię kopię lamedb i restart GUI (z menu), lamedb znowu zmienia rozmiar i... LIPA.

 

Raz się zdarzyło, że po skanowaniu i restarcie GUI obraz nadal się pojawiał ale teraz nie chce - czyżby jakieś jeszcze inne zmiany oprócz lamedb?

 

---------------------------------------------------------

jednak to tak nie działa jak pisałeś: robię aktualizację Richtera, potem: sync i reboot - a obrazu nadal nie ma

 

---------------------------------------------------------

obraz pojawia się po restarcie GUI po przywróceniu oryginalnego lamedb a potem skanowaniu "szybkim" (NC+ Hotbird)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważam taką opcję w ...->Ustawienia-> Inne -> "Wyłącz szukanie zmian na transponderze w tle"

defoltowo "nie" a więc dane do zawartości lamedb cały czas aktualizują się, to może dlatego plik lamedb zmienia się więcej niż raz po skanowaniu i przy restarcie?

oraz takie coś że raz po skanowaniu i restarcie GUI obraz pokazuje się a raz nie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że te dane są rozproszone a plik lamedb aktualizowany "inkrementalnie" (stopniowo po trochu)?

Po skanowaniu dane jednych transponderów siedzą sobie w pamięci a inne od razu wpisywane do lamedb, a potem przy restarcie wszystkie (pozostałe) są wrzucane do lamedb?

Tak jak flush przy systemie plików?

 

Tux, a czy to skanowanie robiłeś po zastosowaniu poprawki czy przed?

Powiem, że ja po, system czysty ale z poprawką.

Poza tym chyba paczki Graterlia2 dla NAND i rootfs (której już nie ma do ściągnięcia?) różnią się.

 

--------------------------------------------------------

 

PRÓBA z absolutnie świeżą paczką (przed chwilą ściągniętą) na NAND, bez poprawki i bez żadnego zmieniania ustawień.

Po restarcie GUI obraz znikł, chcąc zrobić reboot z menu na sekundę przez pomyłkę kilknął mi się FreePlayer, i o dziwo przy tym obraz się na moment pojawił lecz tylko do czasu zmiany na inny kanał, potem już konsekwentna ciemność!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...