Skocz do zawartości

Nbox recorder - dwa tunery a freebox by Tux?


Gość strokerss

Rekomendowane odpowiedzi

Gość strokerss

Czy jest mozliwosc wykorzystywania dwoch tunerow? Na razie jak widze dziala tylko jeden podczas nagrywania musimy ogladac ten sam kanal lub inny z tego samego transpondera. W ustawieniach mam ustawione oba turnery no ale tak jakby nie dzialaly.

 

Pozdrawiam

Strokerss

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość strokerss

no to nie działa taki uklad

 

 

w tunerach mam w pojedyncze tunery ustawione (identyczna konfiguracja obu tunerow)

 

i jak nagrywam cos nie moge ogladac innego kanalu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LESZEK75
Skoro jest temat o tunerch to mam pytanie , czy jest możliwość kożystania z obu tunerów i podłonczenia 2 DiSEqC ustawione na inne satelity . Nie zależy mi na nagrywaniu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość strokerss

no teoretycznie ... wyglada na to ze on tego klucza drugiego nie lapie - bo gdy wylacze drugi tuner ... to przy nagrywaniyu nie moge tv ogladac moge jedynie sluchac radia ... jak wlacze drugi to wszystkie inne kanaly maja epg ale ekran jest czarny czyli tak jakby kluczy nie pobieral ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w teorii dwa wpisy w newcamd.list maja temat dwóch głowic załatwiać . W praktyce raczej u mnie wyszlo problematycznie. Dosłownie raz czy dwa zatrybił a potem nie chciał. Kurka... gdzieś widziałem źródła... dam znać jak coś namierze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o biblioteki. Co co jest nie jest kompilowane statycznie. Efekt taki, że po którejś aktualizacji systemu po protu padnie. Mi to nie potrzebne, ale są jeszcze zatwardziali, co używają tych staroci.

U mnie OSCam skałą jest. Kwestia ustawień, czasem nawet kilka dni aby dobrać parametry.

Najwięcej zamieszania jest właśnie wokół konfiguracji. Wystarczy, że źle skonfigurujemy dawcę (np. tuner w pokoju obok) i za nic na świecie u biorcy (inny pokój) nie będzie działać stabilnie. DO tego dochodzi to, iż OSCam pod względem konfiguracji jest KOBYŁĄ. To też przerasta wielu.

 

Trzeba by wreszcie zrobić jakiś konfigurator tego albo chociaż ktoś mógłby zrobić poradnik dla ludzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość humeniukp

Witam

Wiem że odkopuje dość stary temat.  :P

Chciałbym się dowiedzieć czy coś sie zmieniło, ponieważ też mam ten problem.

Jak nagrywam to czarny obraz, jak włączę nagrywanie i coś oglądam to nagra czarny ekran.

A miało być tak pięknie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...