Skocz do zawartości

Nie działa CEC.


Gość strokerss

Rekomendowane odpowiedzi

Gość strokerss

Odpaliłem moda z pena i wszystko ładnie działa prócz CEC, próbowałem zmieniać ustawień (czasy jak i wybierać inne HDMI niż 1) jednak dekoder usypia się a tv nie wyłącza.

 

na enigmie którą mam w nandzie CEC działa bezbłednie. Jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam

Strokers

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość strokerss

no raczej wtedy by inne rzeczy tez zle dzialaly:) zwlaszcza ze wgranie tego softu to tak naprawde rozpakowanie go na penie.

 

Zastanawia mnie  usypianie - dziala bardzo szybko wciskam guzik wylaczenie i juz uspiony wciskam i od razu dziala ... na enigmie2 troche dluzej to trwalo.

 

Moze nie dziala CEC na usypianiu? a tylko na wylaczeniu? U mnie przy wylaczeniu sie zawiesil wiec chyba nie dziala wylaczanie (nie usypianie) - nie probowalem po raz drugi.

 

Dziala u Ciebie CEC na usypianiu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEC działał mi w wersji 8.1 w późniejszych już nie - ciekawe co się z mieniło w tym systemie bo wszystko inne: telewizor, dekoder, sposób wzajemnych połączeń - są DOKŁADNIE te same!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość strokerss

niestety po wgraniu ostatnich poprawek nie dziala ... wiec nie wiem co jest ze na jednym tunerze dziala na innym nie ... wyglada ze cec jest zaladowany :

 

cec_ctrl                4776  0

e2_proc                 9412  4 cec_ctrl,player2,stmdvb,fan_ctrl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, powtórzę, jest to zagadka.

Za CEC odpowiada moduł jądra (ładuje się) i plugin (też się ładuje).

Może jest coś jeszcze co jest potrzebne do działania tego tandemu a mu o tym nie wiemy?

Może jakaś biblioteka. Pytanie tylko czemu u Teścia działa i kilku osobom co pytałem też.

Jak ktoś coś wymyśli niech da znać bo warto by to doprowadzić do porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja tez mam LG seria LW - simplink włączony i tv sie załącza ale wyłączyć to już niet

 

@tux skoro tak to chyba odpuszczę sobie ten bajer :) tyle żyłem bez niego wiec dam rade - lepiej powalczyć TS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam LG serii LH i wyłaczanie mi jakiś czas temu działało. Teraz działa tylko właczanie.

 

Soft mam tak ultra nowy ze nawet go na stronie nie ma. Przeczołgałem jeszcze na koniec gwarancji serwis LG i przywieźli mi soft którego nie ma . Hehe . Mam 3.91 a na stronie jest 3.75 dla serii LH

 

Ciekawe czy moge go zdumpowac?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawostki mam 2 telewizory Panasonica i działa od samego początku elegancko wgrywając również aktualizacje live. Włącza jak i wyłącza tv za każdym razem kiedy tylko jest potrzeba. Świetna funkcja!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe  miałem openpli i funkcja działała bez problemu. Na sofcie @tux-a działa również bez problemu za każdym razem. 2 tv panasonica jeden 42pz8 drugi 26el8p. Ale u kumpla na tv lg nie pamiętam modelu nie działa w żadną stronę :)  Na sony 55hx750 też działa elegancko pierwsza klasa. Mam w domu 2 kable hdmi jeden hama za ponad 100zl drugi jakiś za 9ziko :)

Zapomniałem dodać softy są w nand.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na LG trzeba to włączyć ale jak pisałem i tak działa połowicznie tylko - miałem atakować sasiada bo jemu na samsungu dziala ok na 8,1 i sprawdzic czy na modzie tuxa odpali ale skoro Tobie działa to widać taki urok LG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jeszcze u sąsiada odnośnie CEC, aby rozwiać wszelkie wątpliwości - okazuje się ze u niego (TV Samsung) mod tuxa czy to z nand czy z pena działa OK, tak wiec faktycznie jest to problem LG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość strokerss

no nie do końca to dlaczego u mnie na samsungu nie działa ? :) Swoja droga istnieje jakaś komenda do ręcznego wysyłania komunikatu CEC off z poziomu konsoli?

 

No to juz wiem co jest, przypomnialem sobie ze ostatnio wykonalem aktualizacje softu w TV - tak odruchowo. I wynika ze to wlasnie zepsulo CECa - takze komu dziala nie radze aktualizowac bo pozniej downgrade brak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość strokerss

no juz nie wymienie :) bo wgralem najnowszy i on zepsul bo aktualnie na nandzie gdzie mam enigme tez nie dziala. A cofnac sie nie sposob. Trzeba liczyc na to ze nowa aktualizacja ze strony Samsunga to naprawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość sampras

Cześć,

Niedawno przygotowywałem Nboxa dla znajomego i ku mojemu zdziwieniu tuner był w stanie wyłączać i włączać telewizor przez CEC. Ku zdziwieniu, bo dekoder, który ja mam - ET9200, tego nie robi. Pytanie: czy istnieje szansa na przeniesienie modułu i pluginu z nbox'a na mój dekoder? Jeśli tak, czy ktoś mógłby się ze mną podzielić potrzebnymi plikami?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Klika uwag co do CEC

Testowałem na softach feebox od 7.1.5 w zwyż i teraz na najnowszym PLI mod by Tux

Telewizor Philips Led TV 42'' i nbox BSKA.

 

Jako ze to mój pierwszy post na forum na wstępnie oddaję szacunek kolego @Tux za wiedzę, czas i poświęcenie.

 

Ustawienia na których w moim przypadku działa zarówno włączanie jak i wyłączanie tv.

Interfejs aktywny: tak

Aktywne : hdmi1

Opóźnienie: 2000

powtarzaj wysyłanie: 5

przerwa miedzy powtórzeniami: 100

 

Po każdym graniu softu przestaje działać albo wyłączanie albo właczanie tv. Odkryłem pewną zależność i algorytm postępowania dzięki któremu wsio działa jak powinno.

1. Zmieniam wartości jak wyżej. 

2. nie wyłączając tunera na chama poprzez wtyczkę z gniazdka restartuje tv.

3. restart tunera z menu.

Po odpaleniu CEC działa  pełnej klasie.

Co ciekawe zmiana kolejności, niezresetowanie tv, brak restartu E2 i mogę zapomnieć o CEC.

 

Bardzo często korzystam  ten sposób z tv jako budzika. Ustawiony mam timer z tvn24 o 8.00 rano ("przełącz" a nie "nagraj") i tv budzi mnie sam co rano.

Nie wiem jak tłumaczyć ten mój sposób ale wydaje mi się że problem nie leży jedynie po stronie Enigmy. Oba urządzenia muszą wymieniać się danymi a przynajmniej raz tak jakby się sparować.

Może to coś wniesie do tematu jeśli nie proszę usunąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś coś wymyślił jeszcze w sprawie działania lub nie CEC?

 

Do wczoraj miałem 5800SX i działało zawsze. Wczoraj po południu odpaliłem w końcu ESI-88 i dam głowę, że działało na początku. Skonfigurowałem sprzęt i zainstalowałem wszystkie pluginy i nagle przestało mi włączać i wyłączać TV :(

 

Mogę wgrać domyślny plik settings i sprawdzić... Jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klika uwag co do CEC

Testowałem na softach feebox od 7.1.5 w zwyż i teraz na najnowszym PLI mod by Tux

Telewizor Philips Led TV 42'' i nbox BSKA.

 

Jako ze to mój pierwszy post na forum na wstępnie oddaję szacunek kolego @Tux za wiedzę, czas i poświęcenie.

 

Ustawienia na których w moim przypadku działa zarówno włączanie jak i wyłączanie tv.

Interfejs aktywny: tak

Aktywne : hdmi1

Opóźnienie: 2000

powtarzaj wysyłanie: 5

przerwa miedzy powtórzeniami: 100

 

Po każdym graniu softu przestaje działać albo wyłączanie albo właczanie tv. Odkryłem pewną zależność i algorytm postępowania dzięki któremu wsio działa jak powinno.

1. Zmieniam wartości jak wyżej. 

2. nie wyłączając tunera na chama poprzez wtyczkę z gniazdka restartuje tv.

3. restart tunera z menu.

Po odpaleniu CEC działa  pełnej klasie.

Co ciekawe zmiana kolejności, niezresetowanie tv, brak restartu E2 i mogę zapomnieć o CEC.

 

Bardzo często korzystam  ten sposób z tv jako budzika. Ustawiony mam timer z tvn24 o 8.00 rano ("przełącz" a nie "nagraj") i tv budzi mnie sam co rano.

Nie wiem jak tłumaczyć ten mój sposób ale wydaje mi się że problem nie leży jedynie po stronie Enigmy. Oba urządzenia muszą wymieniać się danymi a przynajmniej raz tak jakby się sparować.

Może to coś wniesie do tematu jeśli nie proszę usunąć.

 

 

 

Potwierdzam działanie sposobu TV SONY BRAVIA KDL.

 

U mnie ta przypadłość występuje od początku na każdym sofcie od 8 i najczęściej pojawia się po braku zasilania lub resecie na sztywno z gniazdka.

Urządzenia tak jakby się nie widziały, po wyłączeniu dekodera pomagało np. pogrzebanie w menu tv i odświeżenie urządzeń na liście i momentalnie tv się wyłączał, ale tylko jednorazowo po odświeżeniu.

 

Proszę o dokładne zapoznanie się z regulaminem forum. Poprawiono rażące błędy. Jedynie w pierwszym zdaniu użyto "ł". W innych przypadkach zapomniano o używaniu Altu tam, gdzie jest to niezbędne. Ponadto gubiono litery i znaki przestankowe, zastosowano błędne zapisy słowa "odświeżanie", które zapisujemy przez "ż", nie przez "rz". Ponieważ administracja forum dba o język ojczysty, post został przez nią poprawiony. Jednocześnie apelujemy do wszystkich użytkowników forum, zwłaszcza nowych, by byli bardziej świadomymi tego, co i jak piszą, gdyż poniektórym odczyt takiej informacji może sprawiać spore kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...