Skocz do zawartości

Media Player / freeplayer zawiesza nboxa.


Gość kolbe11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na forum jestem nowy, kilka dni temu zakupiłem Nbox'a z E2. Mój problem polega na tym, że przy korzystaniu zarówno z MP jak i FP dekoder zalicza zwiechę przy naciśnięciu STOP. Dotyczy to przede wszystkim filmów zgrywanych z kompa. Na początku myślałem, że to wina napisów dlatego zacząłem je muxować. Zauważyłem, że dzieje się to tylko wtedy kiedy film nie dobije do końca (napisy końcowe), zakończony do ostatniej sekundy STOP cofa do menu playera. Zwiecha zmusza mnie do odpięcia wtyczki od prądu co raczej nie jest dobrym rozwiązaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki to w zasadzie tylko MKV do 720p. OpenPLi 1.6 (BusyBox v1.19.3 (2012-01-04) o ile dobrze jestem poinformowany. Dźwięk z tego co widzę AC-3 na kodekachi X-264 i H-264 (przerabiam). DTS jak na razie nie sprawdzałem. Raczej nie używam filmów z dual audio, tylko napisy, i tylko muxowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał kiedyś freebox (http://forum.xunil.pl/index.php?topic=82.msg6721#msg6721) enigma2 z gstreamerem potrafi się  zawiesić w dowolnym momencie przy odtwarzaniu filmów z dysku. Spróbuj się przełączyć na libplayer3.

 

FreePlayera nie używam, ale na MediaPlayer2 problem się pojawia na zwykłych AVI kodowanych XviD/DivX. Tak dokładnie jak kolbe11 nie testowałem, ale faktycznie jeżeli film dojdzie do końca to nic złego się nie dzieje, ale jeżeli zatrzyma się go gdzieś w środku, to enigma się zawiesza. To "gdzieś w środku" występuje u mnie kiedy tylko na chwilę zaglądam do pliku. I nie zawsze się zawiesza, ale jak już 3 plik w ten sposób sprawdzam, to mam zwis prawie pewny. Tyle, że ja się przyzwyczaiłem i już się nie przejmuję ;)

 

BTW: Tak źle, żeby wtyczkę z gniazdka wyciągać w tej sytuacji to jeszcze nie miałem ... przynajmniej nie pamiętam. Logowanie przez ssh i reboot (shutdown -r now) działają.

 

BTW2: Zupełnie OT: Czy byłoby wykonalne, żeby jeden z guzików na obudowie (o ile są ;)) robił taki reboot. Znaczy się, żeby komunikował się bezpośrednio z systemem a nie z enigmą, która zwykle się zawiesza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz, jak sobie tak raz zatrzymam to nie ma problemu ale przy kolejnych filmach może już nie być wesoło. Ja przerabiam wszystko do H-264, jest lżejszy i mniej zajmuje niż X-264 a straty nie są widoczne na moim TV. Dla mnie te zwiechy są o tyle uciążliwe, że naciskam ten stop odruchowo, nie mogę się odzwyczaić a przecież mogę te napisy do końca puścić. W sumie nie pomyślałem, żeby z konsoli zrobić shutdown  :D

 

A tak MediaPlayer2 nie korzysta z muxowanych napisów (freeplayer chyba też) a ja troszkę się naużerałem z SRT bo w jednym filmie nie czytał a w innym owszem (wczoraj Blade Runner OK, North by Northwest nie śmiga) stąd muxowanie i korzystanie z MediaPlayer 1, wywalam wszystkie napisy i audio jeśli jest i nawet nie muszę się fatygować, napisy ładują się same.

 

Czyli próba libplayer3 pozostaje, chyba, że zakleję guzik na pilocie heh . Ja się zasadzie przesiadłem z Openboxa S9 więc póki co mam średnie pojęcie o Enigmach, ale powoli się uczę.

Dzięki za podpowiedź, jak już wrzucę tego libplayera3 to dam znać czy ta operacja pomaga w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

matzg, no niestety po zrobieniu klika razy stop/resume zawiesza się system na G2 :(

 

testuję go już chyba z miesiąc i to najczęstszy (jeżeli nie jedyny) powód restartów systemu (prawie codziennie)

 

od czasu do czasu jak zaczynam oglądać nagranie to startuje w zwolnionym tempie, trzeba zastopować i zaczynać od nowa (czasem kilkakrotnie)

 

te same efekty daje też FreePlayer, nie wiem czy instalowanie MP2 coś zmieniło w systemie czy problem tkwi zupełnie gdzie indziej?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arkadiusz1410

Mam gratelia 1, ostatnia wersja stable, mam też dysk 1Tb i mam problem z odtwarzaniem filmów:

1) film - program nagrany wielkosc nawet kilka Gb - no problem odtwarzanie

2) film wgrany na dysk 700-800 Mb freeplayer odtwarza bez problemów

3) film wgrany na dysk powyżej 1Gb freeplayer tnie i klatkuje film, a nawet zawiesza nboxa.

4) dodam jeszcze jedną rzecz .... nawet przy pliku 300Mb jak wcisnę "3" by przesunąć film, to też potrafi zawiesić NBOXA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...