Skocz do zawartości

czym odtwarzać pliki mp3...


Gość s6s

Rekomendowane odpowiedzi

...te nagrane streamripper-em lub skopiowane na hdd z innych źródeł (dekoder podłączony do dobrego wzmacniacza staje się swoistym centrum multimedialnym)?

 

Otóż FreePlayer "nie widzi" plików mp3, wbudowany MediaPlayer odtwarza owszem lecz niestety tylko tyle że da się ROZPOCZĄĆ odtwarzanie danego pliku i je zastopować, nie da się zatrzymać w połowie, przewinąć w przód ani cofnąć, bez sensu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...te nagrane streamripper-em lub skopiowane na hdd z innych źródeł (dekoder podłączony do dobrego wzmacniacza staje się swoistym centrum multimedialnym)?

Dobry wzmacniacz i MP3 już się kłóci. No ale co tam... Jak komuś nie przeszkadza "kastrowany dźwięk" :)

 

 

Pliki FLAC i Ogg Media player odtwarza OK.

Pliki EmpegTrzy MediaPlayer2 też odtwarza OK → to mi zameldowano, bo ja niem mam ochoty na ból glowy :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie ma? a co "się włącza" jak przycisnę VOD i pokazuje się lista nagranych audycji TV?

 

Przy okazji, o skąd bierzesz te nagrania i jakiego typu to muzyka? Jak znajdziesz streaming w 256kbps to owszem kompresja ale chyba znośna żeby słuchać obecnej popularnej muzy mainstream-owej, czyż nie?

 

Owszem Verdi albo Stravinsky to już inna historia...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam oryginalnego pilota, to nie wiem, co jest pod VOD - niech ktoś się wypowie, co ma takiego Pilota.

 

 

Co do drugiej części → nawet 640kbp/s jest nieakceptowane przeze mnie. Dzisiejszej muzyki, nazwijmy to komercyjno-eremofo-zetowej, NIE TRAWIĘ.

Każdy inny rodzaj muzyki (pomijam Disco-Polo itp.) wymaga czegoś lepszego, niż 640kbp/s. Dyskusja o jakości jest o tyle bez sesnu - póki co - ponieważ wiele osób już dawno zapomnało jak dźwięk powinen brzmieć.

Grajek z telefonu, czy muza z AjFona przez Bluetooth to szczyt marzeń :D , a tego zwyczajnie nie idzie słuchać. Kto wie o czym piszę, przyzna mi rację.

 

Poprawiono błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego pilota lecz klawisze ma przystosowane pod siebie.

Jeżeli dobrze pamiętam to pod VOD masz dostęp do nagrań i" odpala" się odtwarzacz systemowy (wewnętrzny) [nie wiem jaka prawidłowa jego nazwa].

Używam MP2 i nie mam żadnego problemu z .mp3 (można przewijać, zatrzymywać, cofać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu MP2

stąd: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=139.msg6628#msg6628

i po zrestartowaniu

teraz niestety nie odtwarza obrazu, ani z głowicy ani z jakiegokolwiek Player-a.

 

Jakiś pomysł proszę?

Próbę powtórzyłem ponieważ mam kopię systemu na innej partycji i IDENTYCZNIE to samo... :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie odpukać ale ta wcześniejsza wersja działa ok, po dwukrotnym zrestartowaniu obraz wyświetla sie prawidłowo, czyżby ta wersja Mickeyego plug_mp2.tar.gz  tak namieszała?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może namieszała ... nie wiem. U mnie w tunerze jest dokładnie taka sama i działa na Gratelii 1.0.3 bez problemów.

 

@matzg: Jak masz chwilę i ochotę, to sprawdź, czy na G2 nie dzieje się coś złego po zainstalowaniu mojej wersji...

 

PS. Inny odtwarzacz MP3 (Merlin Music Player) w załączniku. Na razie przetestowany tylko pobieżnie - czyli po kilku nieudanych próbach znalazłem wersję, która nie generuje GSa i odtwarza muzykę. Jak przeprowadzę więcej testów zakończonych sukcesem, to podrzucę go do działu wtyczki.

plug_mmp.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s6s: Nie wiem co Ty masz tam u siebie w tunerze, że ciągle Ci obraz znika. Robisz zwykły kulturalny restart po instalacji wtyczki? Najlepiej "Restartuj GUI" z menu. Co robisz, żeby przywrócić system do życia? Usuwasz plugin, czy instalujesz na nowo? Z lektury forum wnioskuję, że brak obrazu w Gratelii 2.x.x to głównie problem z lamedb i listą kanałów wywołane np. przez niepoprawne zamknięcie systemu.

 

A co do samego Merlina: To typowy odtwarzacz muzyki czy też empetrójek. Prosta lista odtwarzania, czytane są informacje ID3 i ewentualnie obrazek z okładką, włącza się wygaszacz po chwili. Dodatkowo częścią plugina jest moduł iDream - tworzy bazę danych empetrójek z podziałem na albumy, artystów, itd.

 

BTW: Wtyczka została przygotowana dla Gratelii 1.x.x. Powinna działać w 2.x.x, ale trzeba sobie trochę przerobić. Cześć plików zamiast do /usr/lib/python2.6 należałoby wgrać do /usr/lib/python2.7 (bo zmiana pythona to główna zmiana pomiędzy 1.x.x a 2.x.x. Dodatkowo wtyczka ma trochę wymagań dodatkowych. U mnie musiałem dograć tylko metagena, który jest w paczce i nie wiem, czy reszta (np. sqlite3) jest domyślnie dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz zwykły kulturalny restart po instalacji wtyczki? Najlepiej "Restartuj GUI" z menu.

Owszem.

Co robisz, żeby przywrócić system do życia? Usuwasz plugin, czy instalujesz na nowo?

inna partycja zawiera klona tej partycji na której testuję i potem jak system się schrzani to zwyczajnie formatuję TĘ partycję i kopiuję z powrotem klona na miejsce oryginalnej.

Z lektury forum wnioskuję, że brak obrazu w Gratelii 2.x.x to głównie problem z lamedb i listą kanałów wywołane np. przez niepoprawne zamknięcie systemu.
Tak, wiem, ale niestety tym razem skopiowanie (z powrotem czyli przywrócenie) samego lamedb nic nie daje. Poza tym brak obrazu na skutek uszkodzenia lamedb tylko dotyczy pracy GŁOWICY podczas gdy w moim przypadku obrazu nie ma równiez przy próbie odtwarzania nagranych wcześniej programów, zarówno przy pomocy MediaPlayer jak i FreePlayer.

Jednak to dotyczy tylko plików TS nagranych z głowicy, bo inne skopiowane z PC np. mp4 czy flv odtwarza i obraz pokazuje jak trzeba!

To nie dziwne?

 

PS. a jaką właściwie funkcję pełni plik /etc/enigma/profile bo widzę że po każdym starcie sysytemu zawiera co innego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale co źle napisałem że moderator tego nie przyjął?

 

pragnę wyjaśnić całkiem prawdopodbny BUG i szczerze mnie rozczarowuje takie APODYKTYCZNE nastawienie :(

 

proszę o wyjasnienie chociażby na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nazwijmy to po imieniu. Nie pragniesz wyjaśnić czegokolwiek a oczekujesz, że ktoś nagle przyleci i da Ci rozwiązanie a tacy.

Traktujesz to forum jak miejsce gdzie są ludzie, którzy nie robią nic innego niż pisanie tego softu.

Poczytaj o pliku lame.db to dużo się dowiesz. Potem o samej E2 w jaki sposób to działa i odpowiedzi się znajdą.

 

 

Propnuję zajęcie się sprawą z drugiej strony. Może znajdź co jest nie tak i napraw. Póki co My błędu n widzimy. Jest inna obsługa ze strny lame.db ale nie mamy na razie czasu na rozgryzienie tematu. Na wszystko przyjdzie czas. Gdzieś może kryć się błąd. Przy czym błąd może być w lame.db z G2 albo jakiś inny ciągnący się z czasów G1.

 

 

Z JFS też nas maglowałeś i jak doszło do finału to wyszło, że ext2 jest wydajniejsze. Nie wspomnę już o kłopocie z wgraniem kernela do NAND. Argumenty się skończyły to zaczęło się wymyślanie. Ten temat zaczyna powoli przypominac powtórkę z rozrywki.

 

 

 

 

Informacja do wszystkich. Nawet jak o czymś wiemy, mamy inne, ważniejsze sprawy na głowie jak rodzina i praca. Soft to tylko odskocznia. Nikt z nas na tym nie zarabia. Nawet na lepszy serwer nas nie stać, dobrze że z datków starczyło na to co jest teraz. Nikt z nas nie rzuci wszystkiego bo...

Pisaliśmy, że od wrzesnia wracamy do softu. I tak jest. Problem w tym, że mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że jest początek roku szkolnego. Dzieci do szkoły też trzeba wyprawić.

Czasem odnoszę wrażenie, że duża część osób bęąca tu na forum nie ma dzieci, jest na utzymaniu rodziców i nic innego nie robi tylko oczekuje rozwiązań swich problemów - najlepiej na już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc teraz udaje mi się ustalić iż wiem już na pewno iż problem cały tkwi w lame.db, ten brak obrazu powstaje także z innych powodów niż zainstalowanie MediaPlayer2/3, jak po paru dniach normalnego rutynowego używania (przy zainstalowanej tej pierwszej wersji MediaPlayer2) robię restart to też mam brak obrazu. Teraz tak właśnie się stało ale po przekopiowaniu (przywróceniu) samego lame.db z klonu partycji... obraz działa!

Plik lame.db miał inny rozmiar, jakieś pomysły?

 

P.S. Tux, ale ja nie próbuję teraz niczego przeforsować, jak wtedy jfs, tylko po prostu zwyczajnie chcę żeby DZIAŁAŁO! i przecież niczego innego tu nie piszę lecz opisuję OBJAWY, wydaje mi się że to potrzebne aby ustalić przyczynę?

 

PSprim. Teraz widzę, że jak się zrobi restart podczas nagrywania audycji tv to ów brak obrazu występuje.

(Jeżeli natomiast się nagrywa "czysto" tzn. poprawnie przerwie się nagrywanie z menu i bez restartu podczas to po restarcie obraz działa ok)

 

PSbis. W system.conf mam tmptmp=off może trzeba dać jakąś konkretną wartość (jaką?) i to może pomoże?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka jest taka, że po wgraniu listy kanałów dla G2 (tu nie rozważamy jaka to lista) mogę robić, co mi się podoba i braku obrazu nie będzie. Brak obrazu wystąpi zawsze, gdy wgramy listę z G1 lub kombonacje list!

 

 

Czy to jest bug G2 czy G1 to w wolnej chwili ustalę.

Na razie wygląda to tak:

  • mamy bug w G2, ale nie wiemy jeszcze jaki;
  • mamy bug w G1 z czasów gdy coś się działo z listą (chyba coś około lutego 2013) i ciągnie się do teraz.

Na razie mam ważniejsze sprawy w sofcie. Jak je przebrnę, to będzie czas na to, o czym piszesz.

G2 póki co jest jako UNSTABLE. Do czasu, gdy naprawimy zgłoszone bugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio z tą listą kanałów, jak wezmę oryginalną to wymienione problemy NIE wystąpią?

A po samodzielnemu skanowaniu i/lub własnej edycji też?

 

Szkoda że nie da się tego naprawić bo to w sumie najlepszy soft, działa najszybciej.

 

PS. i jeszcze dodam, że po wgraniu MediaPlayer2 (tej podstawowej wersji) to CutListEditor nie chce działać lecz zawiesza system...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje tylko przy aplikowaniu listy G1 → G2 oraz przy aplikowaniu np. własnej po edycji w dreamboxEDIT ALE NA SZTYWNO.

Jeżeli zachowany procedurę podaną na forum zawsze jest OK. Dlatego sprawa jest na liście ToDo i zapewne doczeka się analizy w razie potrzeby - naprawienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tux, rzeczywiście, po wzięciu oryginalnego katalogu /etc/enigma2 zarówna restart w trakcie nagrywania jak i wkopiowanie MerlinPlayer sobię robię a obraz wstaje po każdym restarcie!

 

Edit

Proszę trzymać się tematu...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz przepraszam, pomyliły mi się paczki od tych ciągłych testów ;)

 

Restart to oczywistość, tym bardziej że to kopiowanie robię z innego systemu z innej partycji.

 

Jednak po restarcie MerlinPlayer nie chce objawić się nigdzie w systemie, po wybraniu w menu "WTYCZKI" wyskakuje taki komunikat na ekranie tv (przepisuję ręcznie z ekranu):

 

Niektóre wtyczki są niedostępne:
Extensions/MerlinMusicPlayer
(/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/merlinmp3player.so: undefined symbol:
_ZN25iStaticServiceInformation13getInfoObjectERK17eServiceReferencei)

 

To CO źle robię? :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkopiowuję zawartość xxx.tar.gz zazwyczaj przy pomocy mc (a potem jeszcze dokładnie sprawdzam czy wszystko się wgrało wraz z prawami dostępu)

i tak - dograłem czcionkę, po prostu całe drzewo katalogów z paczki!

 

ale ok, właśnie robię to jeszcze raz ale za pomocą polecenia:

  tar -xvzf paczka.tar.gz -C /

tuxish-Box:~# tar -xvzf /hdd/TMP/MMP_G2.tar.gz -C /
usr/bin/mutagen-inspect
usr/bin/mutagen-pony
usr/bin/moggsplit
usr/bin/mid3iconv
usr/bin/mid3v2
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/monkeysaudio.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/oggopus.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/oggtheora.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/oggvorbis.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/flac.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/oggflac.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/optimfrog.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/wavpack.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/easyid3.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/__init__.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/musepack.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/easymp4.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/_util.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/trueaudio.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/apev2.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/oggspeex.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/asf.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/id3.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/m4a.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/mp3.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/mp4.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/ogg.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/_constants.py
usr/lib/python2.7/site-packages/mutagen/_vorbis.py
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/merlinmp3player.so
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/MerlinMusicPlayer.png
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/__init__.py
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/plugin.py
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/iDream.png
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/images/
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/images/no_coverArt.png
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/images/dvr.png
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/images/dvr_pl.png
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/images/placeholder1.png
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/images/mmpborderHD.png
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/images/progressbar.png
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/images/dvr_pau.png
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/images/mmp3p.png
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/images/mmp3pHD.png
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/images/dvr_rep.png
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MerlinMusicPlayer/images/dvr_shuf.png

tuxish-Box:~# tar -xvzf /hdd/TMP/plug_mp2.tar.gz  -C /
usr/
usr/share/
usr/share/fonts/
usr/share/fonts/Ubuntu-I.ttf
usr/share/fonts/Ubuntu-R.ttf
usr/share/fonts/Ubuntu-B.ttf
usr/lib/
usr/lib/enigma2/
usr/lib/enigma2/python/
usr/lib/enigma2/python/Plugins/
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/subtitles/
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/subtitles/subtitles.png
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/subtitles/__init__.py
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/subtitles/subtitles.py
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/locale/
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/locale/pl/
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/locale/pl/LC_MESSAGES/
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/locale/pl/LC_MESSAGES/MediaPlayer2.mo
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/locale/pl/LC_MESSAGES/MediaPlayer2.po
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/__init__.py
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/settings.py
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/keymap.xml
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/plugin.py
usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/plugin.png

i znowu ten sam efekt:

"Niektóre wtyczki są niedostępne:

Extensions/MerlinMusicPlayer" itd.

 

Jeszcze pytanie, bo już nie pamiętam, czy goła świeża Gratrerlia2 miała już preinstalowany jakiś MediaPlayer widoczny w menu?

Ponieważ jak wykasuję wszystkie plejery z katalogu Extensions to w menu nic nie ma a może tam coś pierwotnie coś było co instalowanie kolejnych wersji MediaPlayer2 wykasowało?

 

i jeszcze jedno: czy współistnienie wtyczki FreePlayer nie kłóci się z MerlinPlayer?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni powód wyjasnił się: BUG w G2 plus moje listy sworzone pod G1

EDIT tux:

Albo w G1 i się ciągnie...

Nikt jeszcze nie ustalił tego ponad wszelką wątpliwość!

 

Teraz sam chcę wiedzieć gdzie znajduje się "dziura".

Czy możesz odpowiedzieć czy i jaki player ma goła świeżo zainstalowana Graterlia2?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie! ten "odtwarzacz systemowy" pojawiał się w menu prawda? a teraz po wykasowaniu MP2 i MerlinPlayer z katalogu Extensions (i oczywiście restarcie) NIC nie ma!

 

to może właśnie te "zabawy" z wgrywaniem róznych MediaPlejerów coś namieszały z tym "systemowym" a więc zabrakło teraz jakiegoś pliku i/lub biblioteki do poprawnej pracy MerlinPlejera?

 

Pytanie: a które konkretnie pliki odpowiadały za ten "systemowy" bo w katalogu Extensions w oryginalnej paczce Graterlii2 nie ma żadnej innej wtyczki typu *Player niż tylko sam FreePlayer.

Przecież w razie czego zawsze można sobie stamtąd dokopiować brakującą binarkę, nieprawdaż?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ mam tam sporo własnych "kustomizacji", także we wtyczkach (np. CoolTVguide) których ustawienia nie wiem gdzie są, sporo paprania się...

ale jak się wkurzę to być może tak zrobię...

Poza tym chcę mieć satsfakcję że odkryję przyczynę BUGa ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w menu był FreePlayer lub MediaPlayer.

 

Obydwa w tłumaczeniu na polski przyjmują nazwę "Odtwarzacz", więc trudno zgadywać. Ale domyślnie w Gratelii jest tylko FreePlayer.

 

ponieważ mam tam sporo własnych "kustomizacji", także we wtyczkach (np. CoolTVguide) których ustawienia nie wiem gdzie są, sporo paprania się...

 

Ustawienia CoolTVGuide są w /etc/enigma2/settings, z innymi wtyczkami różnie bywa ale większość ląduje w tym pliku.

 

A co do samej biblioteki merlinmp3player.so. Największy problem jaki miałem, to znaleźć wersję kompilowaną na SH4 - z MIPS nie było problemów. Źródła też mi wpadły w ręce, ale że skompilować sam nie potrafię, to nic mi to nie dało :( Ta wersja działa u mnie na G1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie tu na forum w załącznik plugin ze źródłami. Może coś się z tym zrobi.

 

 

@s6s

Przy okazji - zerknij czy po zmianie player2.ko efekt specjalny z odtwrzaniem MP3 masz dalej. Pamiętaj, że są dwie wersje - z popawkami G1/G2 i bez. Wszystko wskazuje na to, że któ©aś ppoprawka G1/G2 powoduje jakies efekty specjalne.

Po ogarnięciu chociaż częściowo listy ToDo zerknę w to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródła MMP w załączniku. Na tyle na ile rozumiem pliki Makefile, to feralna biblioteka używa bibliotek gstreamer. Czyli w G2 jest nowszy gstreamer niż w G1, jeżeli gotowy plik so nie działa?

 

Źródło tych źródeł, gdyby ktoś chciał więcej pluginów: https://github.com/OpenAR-P/enigma2-plugins-sh4. Dopóki są tam tylko pliki py, to spoko, bo enigma sama to kompiluje na starcie. Ale jeżeli w środku jest cpp, to ja odpadam. Niby wystarczy make wpisać ... tylko najpierw trzeba całe środowisko do kompilacji przygotować :(

merlinmusicplayer.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tux, po wzięciu player2.ko.stm0211 obraz znikł nawet po wzięciu oryginalnego katalogu /etc/enigma2 (z paczki rootfs Graterlii2)

Co "ciekawe" nawet po przywróceniu oryginalnego player2.ko obrazu też nie ma, a po każdym przywróceniu oryginalnego katalogu enigma2 i po restarcie plik lamedb zmienia rozmiar :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to więc teraz robię teraz jak Kolega zaleca, jak na razie po wgraniu plug_mp2.tar.gz (Mickey'a) po zamienieniu player2.ko stm0211 działa ok

(tylko może z tym że mam wrażenie że z tym nowym player2.ko obraz HD jakby miał nieco mniejszą rozdzielczość ale to może tylko wrażenie...)

 

Jednak po przeskanowaniu "automatyczne wyszukiwanie (skanowanie "całego nieba") obraz ZNIKNĄŁ! :(

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jednak po przeskanowaniu "automatyczne wyszukiwanie (skanowanie "całego nieba") obraz ZNIKNĄŁ! :(

 

Z tego co piszesz można wywnioskować ze coś złego się dzieje podczas skanowania "nieba"...

Nie wiem po co skan skoro masz możliwość wgrania listy poprze ppanel.

 

Teraz kwestia naprawy podmiana lame.db wgranie listy lub ponowna instalacja i lista z ppanel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co skan skoro masz możliwość wgrania listy poprze ppanel.

 

I tu będę bronił kolegi s6s. Ja rozumiem, że jest lista. Ale jak mam swój tuner i mogę w końcu robić sobie własne listy kanałów to podstawowa procedura działa tak: stawiam system, ewentualnie ściągam aktualny satelites.xml (może jakiś nowy transponder dodano, ten krok nie jest konieczny), robię skanowanie nieba co aktualizuje mi listę dostępnych kanałów (czyli plik lamedb) i z listy wszystkich, używając pilota, dodaję sobie kanały do mojej listy - już nawet pomijam odtwarzanie czegokolwiek z kopii i używanie aplikacji zewnętrznych typu DreamBoxEdit. I jest przykro, jeżeli po takiej procedurze coś się sypie i znika obraz :(

 

Znamy metodę powrotu do działania tunera. Jest w porządku, że nie można ze starej wersji systemu podmienić pliku lamedb, ale trudno zaakceptować fakt, że nie można sobie nieba przeskanować :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tux, a czy wgrałeś MediaPlayer2 Mickey'a?

 

robię tak jak polecałeś, instalowacja Graterlii2 od nowa na czysto (na partycji na usb), potem przez PPanels instalacja z internetu:

- lista Richtera 2x1

- mc

- CoolTVguide

- SHOUTcast

potem wgranie z paczek (używając mc na PC przez FTP):

- HistoryZapSelector

- MediaPlayer2 Mickey'a

 

potem przez telnet wybór: "podwójne funkcje przycisków pilota"

restart całego systemu

 

potem obraz jeszcze jest

ale próbuję pozycje na listach Richtera

robię kilkakrotnie "Ręczne wyszukiwanie" przy "czyść przed wyszukiwaniem" - tak dla paru tylko transponderów.

 

potem restart całego systemu i...

 

i tu LIPA! obraz znikł!

 

nawet nie po skanowaniu "całego nieba" lecz zaledwie naprawdę paru transponderów :(

 

podejrzewam że to może przez ten MP2 Mickey'a bo on wcześniej robił problemy a MP2 ta pierwotna wersja nie robiła nawet z listami kanałów przeniesionymi z G1

 

tak więc trzeba by jeszcze raz od nowa zainstalować i sprawdzić z MP2 "wersją pierwotną"?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wtyczek to jedyne jakie uzywam na codzieńw tunerze to te po instalacji + Foreca. Nie mam nic innego bo to tuner satelitrny a nie choinka. Do samego słuchania muzyki uzywam MPD na serwerku domowym (bez wiatroaków i innych kręcących się elementów), a jako najgorszego źródła dźwięku uzywam FLAC.

 

 

Osobna sprawa to ta, że pracując nad czymkolwiek nie ma się casu na sprawdzanie wszystich wtyczek, skórek, dodatów i jeszcze kombinacji ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...