Skocz do zawartości

MovieCut bez CutListEditor => prosze o POMOC!!!


Gość s6s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny zarówno CutListEditor jak i MovieCut ażeby na nBoksie sobie edytować swoje nagrane programy tv.

CutListEditor służy do tego ażeby sobie powstawiać znaczniki określające które fragmenty wyrzucamy a potem zapuszczumy MovieCut żeby realnie te fragmenty powyrzucać i otrzymać nowy plik bez niepotrzebnych fragmentów.

Oto link do MovieCut:

  http://www.2shared.com/file/ZVRDNCfj/enigma2-plugin-media-MovieCut_.html

Jakoś niestety nie moge odnaleźć do CutListEditor - może ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Plugin CutListEditor ma problemy (zwłaszcza w połączeniu z problemami MediaPlayer2) tak więc chociaż chcemy wyłączać nagrywanie na czas reklam jak ogląda się jakiś ciekawy program tv na bieżąco i chcemy to uwiecznić na hdd.

 

Powstaje wtedy nasza nagrana audycja tv w postaci POCIĘTEJ tzn. "odcinków" wielu plików TS które chcielibyśmy połączyć w jedną całość.

 

Pytanie: czy naprawdę nie ma jakiegoś prostego programiku po linuksa, nawet na konsolę tekstową, co można by skompilować pod sh4 - a służącego tylko do łączenia kilku plików w całość? 

 

Tak jak potrafi to TotalCommander, lecz przydałoby się coś prostego, pod konsolę tekstową, i na sh4.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak potrafi to TotalCommander, lecz przydałoby się coś prostego, pod konsolę tekstową, i na sh4.

 

To się robi używając polecenia cat:

  • cat plik1 plik2 > plik3
  • cat plik2 >> plik1

 

Zakładam, że sprawdziłeś, że można tak sklejać TSy?

 

BTW: Pluginy o których wspominasz (CutListEditor i MovieCut), też mi nie działają - drugi bez pierwszego jest mało użyteczny. Ale z tego co sprawdziłem, to ten drugi odwołuje się do binarki mcut, którą można z konsoli pociąć nagranie z poziomu konsoli. Tylko trzeba sobie jakoś wyznaczyć punkty cięcia...

 

W załączniku mcut pod sh4 ... tak mi się wydaje, że go nie było w paczkach na forum, ale może się mylę i niepotrzebnie dubluję. Wypakować i wrzucić mcut najlepiej do /usr/bin nadając atrybuty 755.

 

Usage: mcut [-r] [-o output_ts_file] [-n title] [-d description] ts_file [-c start1 end1 [start2 end2] ... ]
   -r : Replace (= remove) the original movie.
   -o : Filename of resulting movie (defaults to the original name appended by " cut", unless -r is given).
   -n : Title of resulting movie.
   -d : Description of resulting movie.
   -c : A sequence of starttime and endtime pairs. Each time is given as hour:min:sec. The portion between start and end is retained (i.e. not cut away).

mcut.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o! tak więc sam mcut wiele załatwia! tylko jak znaleźć punkty cięcia, czy po prostu można spokojnie przyjąć że to czas pokazywany przez mplayer (podczas wciśniecia "info")? ;)

 

Tak, to rzeczywiście działa: czas podawany przez mplayer! :)

 

a jak podać szybko czas kiedy chcemy np. wyrzucić fragment z samego początku?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s6s: W opisie mcut widzę "The portion between start and end is retained (i.e. not cut away).", to jak dla mnie oznacza, że podajesz co ma zostać i reszta zostanie wycięta.

 

@matzg: Z tego co wyczytałem, to działa tak, że za pomocą CutListEditor przygotowujesz co ma zostać wycięte a potem odpalasz MovieCut, żeby wyciął wg zaznaczenia. Ale już z tym pierwszym miałem problem, bo nijak nie potrafiłem nim sterować z pilota :( Do tego stopnia, że nie udawało mi się wyjść z trybu edycji inaczej niż restartując enigmę z konsoli - brak reakcji na BACK. Poddałem się :( No i nie wiem, czy MovieCut na coś się przyda bez CLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama E2 też potrafi robić znaczniki, z których korzysta. Jednak od wersji OpenPLi ciągnie się jakieś "coś" co uniemożliwia korzystanie z tego. Pracuję już nad tym, ale na razie nie znalazłem jeszcze o co chodzi.

W skrócie działa to tak, że podczas odtwarzania stawia się znaczniki, które zapisywane są w pliku .cuts dla każdego nagrania z osobna. Teoretycznie mcut powinien z tego skorzystać. E2 powinna strzałkami < > skakać po znacznikach. Jednak tego nie robi, bo jest gdzieś błąd w przypisywaniu klawiszy lub braku czegoś co ma to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa sterowanie pilotem przez pilot dreambox przez OpenWebif

 

To mi dało do myślenia... Poprawiłem keymap.xml w CLE, ale jeszcze nie miałem kiedy przetestować. Za jakieś 3 godziny sprawdzę, jeżeli nikt nie zrobi tego przede mną.

 

-----

 

Po testach: Ogólnie działa, ale wróciły problemy z PIG - szarpanie obrazu w hd, zwisy w SD ... to ma coś wspólnego z player2.ko, ale ja odpadam :(

  • play/zielony - odtwarzaj
  • pause/żółty - zatrzymaj
  • OK/SETUP - menu główne
  • czerwony/niebieski - jakieś przewijanie ... nie wiem
  • lewo/prawo, 1/3, 4/6, 7/9, <</>> - przesuń 1, 10, 30, 90, 300 sekund do tyłu/do przodu ... czasami działa
  • góra/dół/0/ch+/ch- - dodawania/usuwanie/zmiana typu znaczników
  • BACK - wyjście

 

-------

 

@matzg: Przepraszam za wyżej, bo MovieCut działa bez CutListEdit. Można w nim wykonać cięcie wg zaznaczenia w CLE albo podać czasy, jak do mcut z konsoli.

plug_editmovie.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama E2 też potrafi robić znaczniki, z których korzysta. Jednak od wersji OpenPLi ciągnie się jakieś "coś" co uniemozliwa korzystanie z tego. Pracyje już nad tym, ale na razie nie znalazłem jeszcze o co chodzi.

W skrócie działa to tak, że podczas odtwarzania stawia się znazniki, które zapisywane są w pliku .cuts dla każdego nagrania z osobna. Teoretycznie mcut pownien z tego skorzystać. E2 powina strzałkami < > skakać po zncznikach. Jednak tego nie robi bo jest gdzieś błąd w przypisanu klawiszy lub braku czegoś co ma to robić.

Ja używam znaczników. Nawigację po znacznikach dosyć łatwo poprawić.

W keymap.xml jest taka sekcja:

   <map context="DirectionActions">
      <key id="KEY_UP" mapto="up" flags="m" />
      <key id="KEY_DOWN" mapto="down" flags="m" />
      <key id="KEY_LEFT" mapto="left" flags="m" />
      <key id="KEY_RIGHT" mapto="right" flags="m" />


      <key id="KEY_UP" mapto="upRepeated" flags="r" />
      <key id="KEY_DOWN" mapto="downRepeated" flags="r" />
      <key id="KEY_LEFT" mapto="leftRepeated" flags="r" />
      <key id="KEY_RIGHT" mapto="rightRepeated" flags="r" />
      
      <key id="KEY_LEFT" mapto="leftUp" flags="b" />
      <key id="KEY_RIGHT" mapto="rightUp" flags="b" />
      <key id="KEY_UP" mapto="upUp" flags="b" />
      <key id="KEY_DOWN" mapto="downUp" flags="b" />
   </map>

 

 

Najprawdopodobniej wpisy odpowiadające za seekFwd i seekBack w pythonie MoviePlayera odnoszą się bezpośrednio do right i left. Najprościej jest oczywiście usunąć sekcję DirectionActions z keymap.xml, wtedy w MoviePlayerze można poruszać się po znacznikach klawiszami lewo i prawo. Ale jest też efekt uboczny, bo do DirectionAction odnosi się wiele funkcji w różnych pluginach, a pewnie też i w samej Enigmie. W związku z tym poradziłem sobie edytując keymap.xml w następujący sposób:

- sekcja DirectionActions pozostawiam bez zmian,

- w sekcji InfobarSeekActions kasuję mapowanie dla klawiszy KEY_REWIND i KEY_FASTFORWARD

- w sekcji InfobarCueSheetActions przyporządkowuje klawisz KEY_REWIND dla jumpPreviousMark, oraz KEY_FASTFORWARD dla jumpNextMark

 

 

W ten oto sposób w MoviePlayerze klawiszami lewo - prawo przewijam nagranie, klawiszami << oraz >> nawiguję po znacznikach. Znaczniki wstawia się klawiszem 0. Dodatkowo w miejscu gdzie przerwiemy oglądanie nagrania, enigma z automatu wstawia nam znacznik, ułatwia to potem szybki powrót do miejsca, w którym skończyliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Trochę odgrzeje kotleta ale jak ktoś by potrzebował tej wtyczki to trzeba zmienić plik keymap.xml na taki żeby wszystko śmigało 🙂

Spoiler

<keymap>
    <map context="CutlistSeekActions">
        <device name="dreambox remote control (native)">
            <key id="KEY_YELLOW" mapto="pauseService" flags="m" />
            <key id="KEY_GREEN" mapto="unPauseService" flags="m" />
            <key id="KEY_RED" mapto="seekBack" flags="b" />
            <key id="KEY_BLUE" mapto="seekFwd" flags="b" />
            <key id="KEY_RED" mapto="seekBackManual" flags="l" />
            <key id="KEY_BLUE" mapto="seekFwdManual" flags="l" />
        </device>
        <device name="dreambox advanced remote control (native)">
            <!--key id="KEY_GREEN" mapto="unPauseService" flags="m" /-->
            <key id="KEY_PREVIOUSSONG" mapto="seekBack" flags="b" />
            <key id="KEY_PREVIOUSSONG" mapto="seekBackManual" flags="l" />
            <key id="KEY_NEXTSONG" mapto="seekFwd" flags="b" />
            <key id="KEY_NEXTSONG" mapto="seekFwdManual" flags="l" />
        </device>
        <key id="KEY_PLAYPAUSE" mapto="playpauseService" flags="m" />
        <key id="KEY_PAUSE" mapto="pauseService" flags="m" />
        <key id="KEY_PLAY" mapto="unPauseService" flags="m" />
        <key id="KEY_REWIND" mapto="seekBack" flags="b" />
        <key id="KEY_FASTFORWARD" mapto="seekFwd" flags="b" />
        <key id="KEY_REWIND" mapto="seekBackManual" flags="l" />
        <key id="KEY_FASTFORWARD" mapto="seekFwdManual" flags="l" />

        <key id="KEY_LEFT" mapto="seek:-1" flags="m" />
        <key id="KEY_RIGHT" mapto="seek:1" flags="m" />

        <key id="KEY_1" mapto="seek:-10" flags="m" />
        <key id="KEY_3" mapto="seek:10" flags="m" />
        <key id="KEY_4" mapto="seek:-30" flags="m" />
        <key id="KEY_6" mapto="seek:30" flags="m" />
        <key id="KEY_7" mapto="seek:-90" flags="m" />
        <key id="KEY_9" mapto="seek:90" flags="m" />
        <key id="KEY_PREVIOUS" mapto="seek:-300" flags="m" />
        <key id="KEY_NEXT" mapto="seek:300" flags="m" />
    </map>

    <map context="CutListEditorActions">
<!--        <key id="KEY_NEXT" mapto="setIn" flags="m" />
        <key id="KEY_PREVIOUS" mapto="setOut" flags="m" /> -->
<!--        <key id="KEY_0" mapto="setMark" flags="m" />  -->
<!--        <key id="KEY_CHANNELUP" mapto="addMark" flags="m" />
        <key id="KEY_CHANNELDOWN" mapto="removeMark" flags="m" /> -->
        <key id="KEY_STOP" mapto="leave" flags="m" />
        <key id="KEY_OK" mapto="showMenu" flags="m" />
        <key id="KEY_EXIT" mapto="leave" flags="m" />
        <key id="KEY_HOME" mapto="leave" flags="m" />
        <key id="KEY_MENU" mapto="leave" flags="m" />
        <key id="KEY_ENTER" mapto="showMenu" flags="m" />
    </map>
</keymap>

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...