Skocz do zawartości

@MarcinO - czy to Ty czasem na set-elita nie podpisujesz sie tym nickiem?


richter

Rekomendowane odpowiedzi

Tak obok  głównego tematu.

@MarcinO  - czy to Ty czasem na set-elita nie podpisujesz sie tym nickiem?

 

MarcinO

Posty: 700

Piw: 130

   

Wysłany: Wto 16 Lip, 2013 07:48

       

"root_pl napisał/a:

Panowie trochę opanowania.

To że ostatnie poczynania @tux'a są naganne i obrażają każdego użytkownika linux'a to kwestia oczywista. Lecz nie oznacza to że wszyscy musimy zniżać się do tego poziomu.

Też nie polecam tego tworu jakim jest Graterlia, gdyż jest to oszustwo a nie żadne nowe image, dlatego też dla zasady nie polecam. W sumie jest to duży regres i w ten sposób nic nowego nie powstanie.

Wziąć czyjeś image, zmodyfikować i wypuścić jako swoje "nowe image" pod ekskluzywna nazwą każdy potrafi, lecz ponieść tego konsekwencje już nikt nie chce A wszystko tak ładnie można skompilować z dostępnych źródeł i nie było by problemu, lecz po co się trudzić skoro można z......, ponoć to typowo polskie.

 

Co do PKT to robią świetną robotę, gorzej że też myślą o wycofaniu się ze wspierania nbox'a"

 

 

Nasze zdanie co do tego faktu jest podobne, ale już tego Pana co zrobił takie kuku to nie wystosował odpowiednie pismo dla potomności. Co nie zmienia faktu że to własnie przez jego poczynania i jego moderatora.....[jak to czyta to wie że to o nim] ;P który bluzgał na forum PKT ekipy odchodzą od wsparcia dla na box-a.

 

"«  dnia: 15 Lipiec 2013, 17:34:31 »

Prawa autorskie a softy do tunerów: Graterlia, OpenPli freebox mod by tux oraz Freebox seria 7.x mod by tux.

Bez zgody Freeboxa nie byłoby możliwe robienie tych softów. Dziękujemy Freebox!

Wszelkie zaczerpnięte od Freeboxa elementy oprogramowania są od początku podpisane. Podobnie rzecz ma się z innymi autorami. Wyjątkiem są ci, którzy pozostają anonimowi z własnego wyboru (wręcz zastrzegli sobie, by nie pisać ich danych, nawet pseudonimów).

Jeśli uważasz, że jest inaczej niż w punkcie pierwszym lub drugim, pozostaje ci droga sądowa lub wysłanie e-maila do Freeboxa, jeśli adres doń w ogóle posiadasz.

To powinno rozwiać wszystkie wątpliwości w kwestii naszej estymy do wszelkich autorów.

Ponadto każdy, kto coś dodaje od siebie do naszego softu, jeśli sobie życzy, od zawsze ma możliwość zostać wymienionym w „Read me”. Jednak ludzie z tego rezygnują, zwłaszcza ci, którzy dbają o prywatność. Wszyscy pracujemy na forum, więc widać, kto przykłada pomocną rękę do powstawania softu. To, jak na razie, wystarcza.

 

Jednocześnie nasze softy także są chronione prawem i to podwójnym: naszym i tych twórców prac, które wykorzystaliśmy za ich zgodą."

 

 

Może teraz niech MarcinO wytłumaczy nam, jakie ostatnie poczynania tuxa są naganne. Chętnie poczytamy i zaczniemy rzeczową dyskusję na argumenty. Przeniesiemy te posty do specjalnie stworzonego tematu, by prowadzić taką dysputę. Poza tym od lat 90. jestem użytkownikiem systemu Linux. Ostatnio przeniosłam się z PLD na hybrydę. I żadne czyny tuxa nie obrażają mnie jako użytkownika tegoż systemu. Wręcz przeciwnie. Więc o jakim każdym użytkowniku mowa? Jeżeli ktoś wypowiada się za mnie lub za większość to chciałabym wiedzieć, jakie ma ku temu podstawy. Obrażać w ten sposób to każdy, jeśli brakuje mu ogłady i samodyscypliny, potrafi. A mnie interesują dowody na poparcie słów pana Marcina i kilku podobnie piszących w sieci ludzi. A dowodów nie było i nie będzie. Przykre jest tylko to, że człowiek, który wziął się spontanicznie do roboty dla siebie i by wesprzeć innych użytkowników, najpierw był niemile doświadczony na forum ludzi wydających inny soft na nbox, a gdy poszedł na swoje podwórko i coś robi ku pozwoleniu innym, to jest obrażany. Dlaczego? Jak myślicie? Przypominam, iż cały projekt tuxa zrodził się nagle, po pewnych poprawkach przezeń wykonanych i podzieleniu się nimi z innymi ku zadowoleniu innych. I to z powodów tych innych ludzi zaczął dzielić się kolejnymi pracami, aż dotarliśmy do tego miejsca. Pamiętajmy też, że prawdy możemy dowiedzieć się u źródeł. Nie musimy wierzyć ludziom postronnym. Kamelia

 

Druga edycja tego posta, by nie spamować, a jedynie przypomnieć, o 3 podstawowych zasadach:

  • Myśl.
  • Nie działaj na czyjąś szkodę.
  • Nie nadużywaj czyjejś dobroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to, że tak. Ja jednak nie zniżę się do poziomu ludzi władających przynajmniej dwoma FORAMI.

 

Ludzie uwielbiają teorie spiskowe. Szkoda tylko, że Ci, co czytają je, nie weryfikują tych rewelacji u źródeł.

Dzisiaj wystarczy, że ktoś coś napisze, kilku przekręci i poda dalej...

 

EDIT tux:

Dodam jeszcze tylko tyle, że jakakolwiek prośba o zweryfikowanie stanu faktycznego u administratorów tych dwóch FORÓW kończy się tym, że zlewają sprawę. Stąd wniosek, że oni już wiedzą lepiej → pytanie, co wiedzą, skoro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec powyższego nie widzę żadnego sposobu, żeby pomóc Richterowi w tej sprawie. Moderatorzy w.w. forów, pozostaną głusi na jakiekolwiek prośby i groźby.

Nie przychodzi mi do głowy żaden sensowny pomysł, co można zrobić, macie jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jest jak jest.

Trochę zmienię temat.

To co się dzieje na dvhk, to jakieś kretyństwo.

Swego czasu wrzuciłem swój link image do nbox w formacie tar.gz (image freebox). Bo tego tam jak na lekarstwo.

Dostałem info od moda, że błąd zgłaszają użytkownicy przy instalacji i usunął link.

Ja dałem odpowiedź, że nie dostałem żadnej informacji od użytkowników, że nie działa.

Z czego on dał odpowiedź, że bardzo przeprasza, ale to użytkownicy wpowadzili go w błąd.

Ale linku już nie przywrócił.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no przesadzacie , też na tym forum umieszczałem link do image  Freeboxa w tar.gz i nie było problemów.

@ginhop przecież mod Cię przeprosił , skoro skasował to widocznie nie mógł przywrócić , co stało na przeszkodzie

żeby ponownie umieścić link na forum ?

No i tak to jest, ludzie zamiast próbować wyjaśnić nieporozumienie, to zaczynają się obrażać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@egreg - podobnie jest w  jakimś skeczu czy cuś takiego :

 

Pacjentowi zamiast wyrostka usunięto nerkę - lekarze przeprosili i zabrali się  za ten wyrostek ,ale że byli po kilku głębszych, z rozmachu usunęli drugą nerkę ,operacja przebiegła pomyślnie, a na zakończenie też przeprosili, ale rodzinę, bo pacjent pomimo udanej operacji nie przeżył bez nerek. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.

Kiedyś chciałem wystawić do sprzedaży na dvhk tuner polsatu.

W regulaminie jest napisane min. że nie można wystawiać sprzętu platform cyfrowych nie będących własnoscią użytkownika.

Tak się składa, że jestem jego 100% właścicielm, i chciałem przepisać go na nowego użytkownika.

Co zrobili?

Usunęli moją ofertę.

Dlaczego?

Bo nie można, handlować sprzętem platform cyfrowych nie bedących własnością.

Odpowiadam:

Ale ja jestem właścielem sprzętu.

Co się okazało?

Że to dotyczy sprzętu platformy N. (to miał na myśli mod)

"Wtedy chodziło o wyłudzanie sprzętu od N."

Jednak i tak nie mogłem wystawić sprzętu mimo że był mój.

Mod do mnie:

- W czym ty widzisz problem?

Odpowiadam.

-Że z regulaminu nie wynika że nie mogę wystawić sprzętu polsatu będącym własnością użytkownika.

Nie wiem, czy ten regulamin zmieniono? Ja xxxxxxxxxxxxx! Przepraszam.

 

nie bluzgaj

 

r-r

 

Przeprosiłem za brzydkie słowo.

Na innych forach z przeprosinami przeszło, lecz tu nie.

Tu będę pamiętał.

Edit: Tu dbamy o kulturę i miłą atmosferę : o) Pozdrawiam. Kamelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam od czasu do czasu to forum i ostatnio ten temat, w miarę posiadanych zasobów czasowych, faktycznie - bardzo przykro jest czytać nieprawdziwe informacje na swój temat czy oglądać swoją pracę podpisaną przez kogoś innego, tym bardziej jeśli próbuje się coś zrobić, a wracająca krytyka nie jest rzeczowa (przedmiotowa mająca wnieść nowe w temat) tylko obraźliwa, wiejącą egoizmem i pychą piszącego, gdzie oprócz powyższych żadnych merytorycznych i konkretnych treści. Dyskusja czasem jednak nie ma sensu, gdyż adwersarz po prostu się do tego nie nadaje (w myśl zasady, sprowadza do swojego poziomu a następnie wykańcza doświadczeniem). Tutaj pozostaje jednak mieć w pewnym sensie grubą skórę i nie przejmować się takim krytykanctwem, które jeśli przekroczy pewne granice to pozostaje jedynie  K.C. lub K.K. Po za tym nie warto się również kopać z koniem (czyt. inne forum), bo to na cerę szkodzi. Czy użytkownicy się zmienią, myślę że bardzo znaczna ilość użytkowników to normalni ludzie, korzystający z Waszej pracy dla siebie i nie czerpiący żadnych korzyści, a czy pozostały odsetek się zmieni - ??? . Decyzję kolegi richter'a popieram w całej rozciągłości, jest to jedyny sposób aby normalny użytkownik nauczył się coś więcej niż korzystać w dreamboxedit z otwórz i wyślij. Tuner z Linuxem to nie jest ferguson, tutaj jednak należy włożyć trochę wysiłku, a nie czekać, aż podadzą na tacy. W tej chwili jest o wiele łatwiej, bardzo dużo dokumentacji jest po polsku, jest google, które nie gryzie, a jeszcze 10 lat temu nie było tak łatwo, internet nie był tak powszechny, jakikolwiek manual tylko po angielsku, etc. Także narzekać bardzo nie wypada.  A ten temat to ostatnio w moim odczuciu tylko samo narzekanie i lament. Pewnie się naraziłem tym tekstem wielu, ale czasem milczeć nie można.

 

Coś czuję, że Kamelia zaraz mnie tu jeszcze poprawi :)

 

pozdrawiam wszystkich forowiczów

 

Gdyby wszyscy pisali tak, jak Ty… marzenie. Jednak nie ma ludzi dobrych we wszystkim.

Ja zaś pozdrawiam wszystkich forumowiczów lub, jak kto woli, forowiczów.

I masz rację, z niektórymi nie da się prowadzić polemiki, bo uciekają lub, jeśli są na tyle "odważni", by zostać, zabiorą innym za dużo cennego czasu. Lepiej swoje siły tracić na twórcze działania. W końcu taka strata to żadna : o)

Serdecznie pozdrawiam. Kamelia :)

 

edit: niestety nie ma, sam to wiem po sobie :) i już się poprawiam co do forowiczów, zdecydowanie lepiej i po polsku brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze listy richter'a z czasów fergusonów af i sądzę, podobnie jak większość, że były najlepsze. Potem przesiadka na dm500, także r-r wspierał listami. No i obecnie nBox, wiadomo - listy "by richter" najlepsze. Niestety zawsze znajdzie się ktoś kto to skopiuje i będzie podpisywał jako swoje, tego nie da się uniknąć, tylko czemu tysiące osób mają cierpieć przez kilku lamusów ?

Praca wiadomo, lekka nie jest - trzeba wyłapać, poprawić najdrobniejszą zmianę i skompilować nową listę.

Miejmy nadzieję, że dalej będziesz TO robił i dawał tyle radości nam - użytkownikom. A na idiotów nie patrz, od zawsze byli, są i będą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego richter kilka razy pisałem do ciebie na pm z pośbą o listę , nie zawiodłeś mnie , mam nadzieje że i nadal tak będzie , nie używam i nie pobieram list osób które podpisują się pod nie swoją pracą , polak jak chńczyk , wszystko skopiuje i  podpisze się pod nie swoją pracą.

To tu u źródła mam (miałem)  zawsze listę oryginał.

Co do innych for, to może wystarczy napsać do któregoś z modów o usówanie wstawionych list bez zgody autora , myslę że na kazdym forum znajdzie się ktoś poczciwy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Witajcie koledzy

Przede wszystkim chcę zacząć od Podziękowania koledze Richterowi za ogrom pracy którą wkłada od wielu , wielu lat i robi to w znakomity sposób . Uważam ze robi najlepszą liste kanałów jakie kiedykolwiek były w użyciu w necie . I jak ktoś twierdzi inaczej to nie ma racji .Richter zawsze robił najlepsze listy które trzeba przyznać mu racje wyciekały były redagowane przez pseudo edukatorów z różnym skutkiem .Ja jednak piszę z pytaniem czy jest możliwość bo coś przeczytałem w postach wcześniej żeby dostać najświeższą listę kanałów na satelity Hot Bird i Astra . Mam pewien problem który to właśnie nowa lista typowo pod nboxa którego jestem użytkownikiem najprawdopodobniej rozwiąże . Pozdrawiam kolegów i miłego dnia . :D     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrysi@tko ty jesteś początkujący i ja ale wkurza mnie jak coś przeczytałem i coś wiem chyba że richter to zdementuje cytuje  "

Ku..w nie Pisać mi na PM ze za listy dacie kasę, bo mnie to nie kreci , nigdy nie brałem kasy za cokolwiek co dawałem w net ,wiec Proszę nie Obrażajcie i nie  wk.....cie Mnie.

Jak Chce ktoś  listę, to napisać jaką, na ile satelit i prywatnie w 90% dam takową.

Powtarzam PRYWATNIE , bo jeżeli pokażą sie na uploadach czy na forach ,to nikt nie dostanie i już, pozostanie wydłubać z image freebox & tux  alt=:)http://xunil.pl/forum/Smileys/akyhne/smiley.gif[/img]

Tygrysi@tko co tu jest napisane" Jak Chce ktoś  listę, to napisać jaką, na ile satelit i prywatnie w 90% dam takową"

Nie rozumiem takich dezinformatorów i panikarzy .Przeczytaj ze zrozumieniem bo może to pominąłeś i tak wyszło .

Richter dalej proszę o pomoc bo jade na 8.3.0 i nie mam nawet jak ściągnąć bo nie mam  Graterili .

Proponuję przeczytać cały temat, oczywiście mowa o tym, w którym się wpisałeś, czyli "Listy richter'a uwagi" (to tylko 3 strony), a później dodawać posta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już raczej nieaktualne! :( Sam prosiłem i zawsze dostałem, brałem tylko taką jaką potrzebowałem, nie cały zestaw i tylko dla siebie. Jednak ostatnio nie dostałem mimo prośby. Wygląda na to, że temat o uwagach do list można zamknąć i nie spamować! Bo skoro list nie będzie to i do czego uwagi mają być? Trudno, dziękuje w swoim imieniu za te, z których korzystałem do tego czasu, no i tyle w temacie.

 

Poprawione błędy, zwłaszcza techniczne (zastosowałeś niejeden znak interpunkcyjny po spacji, zamiast spację po znaku). Proszę przeczytać informację pozostawioną pod Twoim poprzednim postem (patrz wyżej). Poza tym lista richtera jest dostępna w Graterlii, więc nie można zamknąć tematu. Forum jest przede wszystkim, choć nie tylko, dla użytkowników softu Graterlia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przesadzacie ? Czy to jest forum o tematyce związanej z TV SAT,czy jak pisać poprawnie po Polsku ? I teraz każdej literówki będziecie się czepiać bo jeden  " jakiejś pierdoły w poprawnym pisaniu się czepił " ?

 

A i tak mam nadzieję że r-r się podzieli z listami na tym forum,i jakimiś baranami nie będzie się przejmował . Nie rozumiem po co ktoś wkleja na inne fora te listy,skoro wystarczyło wejść tu ,poprosić i się dostało ?

 

Ponownie i ostatni raz proszę o poprawienie błędów, które także tutaj zostały popełnione. Jeśli nie z szacunku do samego siebie czy języka ojczystego to do innych czytelników należy trzymać się zasad pisowni. Niezależnie czego tyczy dane forum należy uszanować język, w którym odbywają się rozmowy, gdyż reprezentuje pewną narodowość. Gdyby chodziło o jedną "pierdołę", zapewniam, nikt nie chciałby nawet zwrócić na to uwagę. Twoje posty - może nie jesteś tego świadom - czyta się z pewnym trudem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@united → jest regulamin i każdy ma go przestrzegać, nawet Admini. Dlatego często nawet moje posty są poprawiane. Żyjemy w Polsce i warto znać ojczysty język i go szanować. Jak komuś się nie podoba to... trudno :(

Poprawiono błąd (użyto "cz" zamiast "ć" w słowie "znać"). Proszę zwracać większą uwagę na klawisze, w które się uderza palcami. Rozumiem, że nowa klawiatura, ale mimo wszystko musimy znaleźć czas, aby przeczytać to, co się właśnie napisało. Nikt bowiem nie jest wolny od popełniania byków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@united → jest regulamin i każdy ma go przestrzegać, nawet Admini. Dlatego często nawet moje posty są poprawiane. Żyjemy w Polsce i warto znacz ojczysty język i go szanować. Jak komuś się nie podoba to...

 

Chodzi mi o to aby nie czepiać się " pierdoły " ,bo jeśli ktoś pisze bez ładu i składu ,wali byk na byku to poprawić i upomnieć należy !

 

A zamiast znać napisałeś " znacz "  ;D 8) :P

 

Co dla Ciebie jest pierdołą, dla kogoś może być wielkim problemem. Co dla Ciebie problemem, dla kogoś pierdołą. Zatem… to nie argument. Za to człowiek zwraca uwagę na znaki interpunkcyjne postawione nie w tym miejscu, co potrzeba. To poniektórych razi! A powinien skupić się na treści posta, prawda? Łatwiej będzie, z pożytkiem także dla Ciebie, jeśli będziesz pisał zgodnie z zasadami pisowni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obok  głównego tematu.

@MarcinO  - czy to Ty czasem na set-elita nie podpisujesz sie tym nickiem?

 

MarcinO

Posty: 700

Piw: 130

   

Wysłany: Wto 16 Lip, 2013 07:48

       

"root_pl napisał/a:

Panowie trochę opanowania.

To że ostatnie poczynania @tux'a są naganne i obrażają każdego użytkownika linux'a to kwestia oczywista. Lecz nie oznacza to że wszyscy musimy zniżać się do tego poziomu.

Też nie polecam tego tworu jakim jest Graterlia, gdyż jest to oszustwo a nie żadne nowe image, dlatego też dla zasady nie polecam. W sumie jest to duży regres i w ten sposób nic nowego nie powstanie.

Wziąć czyjeś image, zmodyfikować i wypuścić jako swoje "nowe image" pod ekskluzywna nazwą każdy potrafi, lecz ponieść tego konsekwencje już nikt nie chce A wszystko tak ładnie można skompilować z dostępnych źródeł i nie było by problemu, lecz po co się trudzić skoro można z......, ponoć to typowo polskie.

 

Co do PKT to robią świetną robotę, gorzej że też myślą o wycofaniu się ze wspierania nbox'a"

 

 

Nasze zdanie co do tego faktu jest podobne, ale już tego Pana co zrobił takie kuku to nie wystosował odpowiednie pismo dla potomności. Co nie zmienia faktu że to własnie przez jego poczynania i jego moderatora.....[jak to czyta to wie że to o nim] ;P który bluzgał na forum PKT ekipy odchodzą od wsparcia dla na box-a.

 

"«  dnia: 15 Lipiec 2013, 17:34:31 »

Prawa autorskie a softy do tunerów: Graterlia, OpenPli freebox mod by tux oraz Freebox seria 7.x mod by tux.

Bez zgody Freeboxa nie byłoby możliwe robienie tych softów. Dziękujemy Freebox!

Wszelkie zaczerpnięte od Freeboxa elementy oprogramowania są od początku podpisane. Podobnie rzecz ma się z innymi autorami. Wyjątkiem są ci, którzy pozostają anonimowi z własnego wyboru (wręcz zastrzegli sobie, by nie pisać ich danych, nawet pseudonimów).

Jeśli uważasz, że jest inaczej niż w punkcie pierwszym lub drugim, pozostaje ci droga sądowa lub wysłanie e-maila do Freeboxa, jeśli adres doń w ogóle posiadasz.

To powinno rozwiać wszystkie wątpliwości w kwestii naszej estymy do wszelkich autorów.

Ponadto każdy, kto coś dodaje od siebie do naszego softu, jeśli sobie życzy, od zawsze ma możliwość zostać wymienionym w „Read me”. Jednak ludzie z tego rezygnują, zwłaszcza ci, którzy dbają o prywatność. Wszyscy pracujemy na forum, więc widać, kto przykłada pomocną rękę do powstawania softu. To, jak na razie, wystarcza.

 

Jednocześnie nasze softy także są chronione prawem i to podwójnym: naszym i tych twórców prac, które wykorzystaliśmy za ich zgodą."

 

 

Może teraz niech MarcinO wytłumaczy nam, jakie ostatnie poczynania tuxa są naganne. Chętnie poczytamy i zaczniemy rzeczową dyskusję na argumenty. Przeniesiemy te posty do specjalnie stworzonego tematu, by prowadzić taką dysputę. Poza tym od lat 90. jestem użytkownikiem systemu Linux. Ostatnio przeniosłam się z PLD na hybrydę. I żadne czyny tuxa nie obrażają mnie jako użytkownika tegoż systemu. Wręcz przeciwnie. Więc o jakim każdym użytkowniku mowa? Jeżeli ktoś wypowiada się za mnie lub za większość to chciałabym wiedzieć, jakie ma ku temu podstawy. Obrażać w ten sposób to każdy, jeśli brakuje mu ogłady i samodyscypliny, potrafi. A mnie interesują dowody na poparcie słów pana Marcina i kilku podobnie piszących w sieci ludzi. A dowodów nie było i nie będzie. Przykre jest tylko to, że człowiek, który wziął się spontanicznie do roboty dla siebie i by wesprzeć innych użytkowników, najpierw był niemile doświadczony na forum ludzi wydających inny soft na nbox, a gdy poszedł na swoje podwórko i coś robi ku pozwoleniu innym, to jest obrażany. Dlaczego? Jak myślicie? Przypominam, iż cały projekt tuxa zrodził się nagle, po pewnych poprawkach przezeń wykonanych i podzieleniu się nimi z innymi ku zadowoleniu innych. I to z powodów tych innych ludzi zaczął dzielić się kolejnymi pracami, aż dotarliśmy do tego miejsca. Pamiętajmy też, że prawdy możemy dowiedzieć się u źródeł. Nie musimy wierzyć ludziom postronnym. Kamelia

 

Druga edycja tego posta, by nie spamować, a jedynie przypomnieć, o 3 podstawowych zasadach:

  • Myśl.
  • Nie działaj na czyjąś szkodę.
  • Nie nadużywaj czyjejś dobroci.

 

 

1- tak to mój nick nie ukrywam tego

2- nie pisałem że są naganne [tylko ze mam podobne zdanie] {a to duza róznica}

3- nie napisałem również że obrazaja uzytkowników sys.Linux

4- nie brakuje mi  oglady ani samodyscypliny.... [ w przeciwieństwie do jednego z panów któremu kolor uderzył do głowy].

5- dowody w sprawie... dowodami jest ostatnia Gratelia [niech sam @tux powie czy to kompilacja image od 0 czy tylko dużo czyszczenia i troche poprawek + zmiana nazwy]

6- i jeszcze jedno niech @mod który robi/ł nagonke na forum PKT z przyczyn blizej jemu tylko znanych ,jako osoba odpowiedzialna wypowie się w temacie bo na razie sie nie udziela.

7- to chyba wszystko, jesli mamy prowadzic dyskusję na odpowiednim poziomie czekam na stosowne komentarze.

 

 

@Tygrysi@tko- kolejne forum na którym robisz zamęt.

 

 

ps:

Stawiam na to, że tak. Ja jednak nie zniżę się do poziomu ludzi władających przynajmniej dwoma FORAMI.

...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Komętarze"? Masz podobne zdanie, ale różnic nie przedstawiłeś. Skoro różnice nie są jasne, to można na razie sądzić, iż opinię masz taką samą. Poza tym możesz mi powiedzieć, jaki jest sens w kompilowaniu czegoś od zera, podczas gdy już coś jest skompilowane i darowane? Tak działają właśnie "Linuksiarze". Niektóre rzeczy warto czasami tylko poprawić, a nie robić od zera. Inaczej ludzie czekaliby dłużej na efekty, a praktycznie rezultaty - takie same. Jeżeli licencja pozwala na wykorzystanie, to marnotrawieniem czasu i energii byłoby tego niewykorzystanie. Ktoś, kto z Tobą polemizował widać, że nie ma pojęcia o środowisku, o którym wspomniał. Nie bywam na PKT i nie znam sprawy związanej z pkt. 6. Tu niech się wypowie ktoś inny, jeśli w ogóle ma chęci. Z mojej strony, przestałam w ogóle je mieć, by kogokolwiek do czegoś przekonywać. Zwłaszcza jeśli sam tego nie chce. A punkt 4. to jedynie Twoja własna opinia, a nie fakt.

 

Edit: Oczywiście, jak każdy, możesz myśleć, co chcesz. Niektórym nie przeszkadza wyciąganie wniosków na podstawie wypowiedzi stanowiących manipulacyjne zagrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinO

Ad1 → przynajmniej tyle.

Ad2 → miło, że masz takie zdanie. Szkoda, że je przekazujesz dalej i to bez sprawdzenia u źródeł.

Ad3 → napisałeś - przykro, że tego nie rozumiesz.

Ad4 → tutaj powstrzymam się od komentarza...

Ad5 → dowód to jest, ale na ciężkie myślenie poniektórych - skoro coś dostałem z możliwością wykorzystania i jeszcze napisałem skąd, to od razu oznacza, że rzeczywiście coś ukradłem lub czegoś nie umiem? Jako ciekawostka - te kilka poprawek i kosmetyka to już ponad 18MB nakładek i ze 300MB na serwerze. Faktycznie mało :)

Ad6 → @mod wykazał placebo w temacie PIG. Trzeba być nie do końca inteligentnym (nie mowa o Tobie), by tego nie zrozumieć. Tu też nie ma o czym dyskutować. Nawet rzeczowo na pytania nie odpowiedziano @modowi, a jedynie go skrytykowano.

Ad7 → nie wiem czy w ogóle można rzeczowo dyskutować skoro ktoś wyciąga wnioski po tekstach z internetu, a nie po informacjach ze źródeł.

 

Mimo wszystko pozdrawiam.

 

EDIT tux:

...?

Oznacza to dokładnie to, co oznacza. Pomyśl a zrozumiesz - mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie po co to całe zamieszanie , chłopcy piszą różne softy raz jednemu przypasuje a raz nie normalka .Do błędu trzeba się umieć przyznać .Nie wolno nikogo obrażać bo jak się soft lub lista nie podoba nie rusz a nie weźmie i potem narzeka .Logiczne myślenie -brak u takiego delikwenta proste .Nie bawcie się w dziecinade  że zrobiłem źe ale udaje że tego nie widzę bo wtedy jesteś zwykłym klikaczem i to kadetem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

EDIT tux:

...?

Oznacza to dokładnie to, co oznacza. Pomyśl a zrozumiesz - mam nadzieję.

 

 

No to masz naprawdę dziwne zdanie, na jednym z forów jestem administratorem bardziej technicznym niż czynnym biorącym udział w życiu forum. A drugie to moje właśnie stworzone według mojego pomysłu. Więc nie wiem  o co chodzi z tym zniżaniem się do takiego [twoim zdaniem złego] poziomu.

ps: nie musisz pisac w dwóch osobach ... :)

Edit: Poprawiono błąd (forów, nie zaś for).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat → na dwóch Forach poszły pewne teksty bez sprawdzenia u źródeł. Napisanie czegokolwiek do Adminów skończyło się lekko pisząc zjechaniem mnie. A najlepsze, że nikt z siejących plotki nie zadał sobie trudu napisać do tych co na nich plują.

Ja po dwóch próbach dałem sobie spokój. Nie mam czasu na takie zagrywki. Czas zweryfikuje kto ma rację. Gorzej, że Ci co się mylą i rzucają teraz jadem potem nie napiszą nawet jednego przepraszam.

Do poziomu osób administrujących (czy też zarządzających) z tych dwóch Forum nie będę się zniżał.

 

Przyjdzie jeszcze czas, że to Oni się zastanowią nad sobą. Najpierw trzeba komuś coś udowodnić a potem oskarżać. Tu jednak najpierw oskarżono.

 

PS: Nadal nie wiem co ja takiego ukradłem i podpisałem się pod tym? Kod źródłowy ogólnodostępny?

PS2: Na resztę tekstów argumentów brak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinO już Ci kiedyś powiedziałem - daj sobie ze mną spokój! Posty tu i tam mówią o czym innym, coś, czego nie znasz nazywasz przysłowiowym "G", ja przynajmniej próbuję to zgłębić.

 

 

Zgłębiasz to jedynie Swoja arogancję nic po za tym. Odpowiadasz w tematach półsłówkami i zgryźliwymi komentarzami i to wystarczy.

 

 

Krótko i na temat → na dwóch Forach poszły pewne teksty bez sprawdzenia u źródeł. Napisanie czegokolwiek do Adminów skończyło się lekko pisząc zjechaniem mnie. A najlepsze, że nikt z siejących plotki nie zadał sobie trudu napisać do tych co na nich plują.

Ja po dwóch próbach dałem sobie spokój. Nie mam czasu na takie zagrywki. Czas zweryfikuje kto ma rację. Gorzej, że Ci co się mylą i rzucają teraz jadem potem nie napiszą nawet jednego przepraszam.

Do poziomu osób administrujących (czy też zarządzających) z tych dwóch Forum nie będę się zniżał.

 

Przyjdzie jeszcze czas, że to Oni się zastanowią nad sobą. Najpierw trzeba komuś coś udowodnić a potem oskarżać. Tu jednak najpierw oskarżono.

 

PS: Nadal nie wiem co ja takiego ukradłem i podpisałem się pod tym? Kod źródłowy ogólnodostępny?

PS2: Na resztę tekstów argumentów brak?

 

 

Jakich dwóch forach.... ? ja jedynie na elicie  dałem jeden post.  Nie napisałem że ukradłeś....[proszę nie przypisywać mi tekstów których nie je jestem autorem] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinO → pisząc o forach nie pisałem o Tobie a o innych osobach. NIe zmienia to jednak faktu, że nadal nie odpowiedziałeś na to co napisane wyżej. Przyczepiłeś się tylko do "?" i kolegi @Tygrysi@tko.

 

Jeżeli (podkreślam JEŻELI) kolega @Tugrysi@tko został potraktowany chociaż w połowie tak jak ja na innym forum to ja go rozumiem aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinO → pisząc o forach nie pisałem o Tobie a o innych osobach. NIe zmienia to jednak faktu, że nadal nie odpowiedziałeś na to co napisane wyżej. Przyczepiłeś się tylko do "?" i kolegi @Tygrysi@tko.

 

Jeżeli (podkreślam JEŻELI) kolega @Tugrysi@tko został potraktowany chociaż w połowie tak jak ja na innym forum to ja go rozumiem aż nadto.

 

 

Wiec wytłumaczę dokładnie o co mi chodzi z tym "podobnym zdaniem" , robiąc moda  @freebox nazwa image była odpowiednia bo jest to  image skompilowane przez @freebox a Ty dodałeś swoje poprawki mniejsze lub większe i stąd  nazwa "mod by tux". Po pewnym czasie  używając nadal  tej samej bazy powstaje "Gratelia"  każdy użytkownik myśli "kurde fajnie całkiem nowe image" a tu niespodzianka  nadal to samo tylko pod zmienionym tytułem. I jak to teraz odebrac bo sam napisałeś " Z dniem 29.06.2013 do życia został powołany Project Graterlia. Projekt powstał na bazie ogólnodostepnych źródeł OpenDuckBox, STLinux, Freebox oraz innych.". Ale tak naprawdę "do kupy" poskładał to @freebox a nie Ty sam.  Jeśli do życia został powołany przez Ciebie to chyba jednoznacznie daje to do zrozumienia że Ty jestes autorem tego image od "samego poczatku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to poniżej  Pomału i z Uwagą :

 

Graterlia to inauguracja nowej linii softu, w którym wykorzystano ogólnodostępne kody źródłowe OpenDuckBox, STLinux, Freebox oraz inne.

 

Wszystkim, których praca została wykorzystana dziękujemy za pracę, którą wykonali i udostępnili publicznie. Bez nich nie mógłby powstać Freebox mod by tux i teraz Graterlia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinO → pisząc o forach nie pisałem o Tobie a o innych osobach. NIe zmienia to jednak faktu, że nadal nie odpowiedziałeś na to co napisane wyżej. Przyczepiłeś się tylko do "?" i kolegi @Tygrysi@tko.

 

Jeżeli (podkreślam JEŻELI) kolega @Tugrysi@tko został potraktowany chociaż w połowie tak jak ja na innym forum to ja go rozumiem aż nadto.

 

 

Wiec wytłumaczę dokładnie o co mi chodzi z tym "podobnym zdaniem" , robiąc moda  @freebox nazwa image była odpowiednia bo jest to  image skompilowane przez @freebox a Ty dodałeś swoje poprawki mniejsze lub większe i stąd  nazwa "mod by tux". Po pewnym czasie  używając nadal  tej samej bazy powstaje "Gratelia"  każdy użytkownik myśli "kurde fajnie całkiem nowe image" a tu niespodzianka  nadal to samo tylko pod zmienionym tytułem. I jak to teraz odebrac bo sam napisałeś " Z dniem 29.06.2013 do życia został powołany Project Graterlia. Projekt powstał na bazie ogólnodostepnych źródeł OpenDuckBox, STLinux, Freebox oraz innych.". Ale tak naprawdę "do kupy" poskładał to @freebox a nie Ty sam.  Jeśli do życia został powołany przez Ciebie to chyba jednoznacznie daje to do zrozumienia że Ty jestes autorem tego image od "samego poczatku".

 

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=629.0

Zerknij → Ciekawe co teraz napiszesz?

 

Wcześniej nie było potrzeby kompilować 100% od zera. Dlaczego? Dlatego, że sama kompilacja nie wniosłaby nic rewolucyjnego. Pliki skompilowane z tych samych źródeł są tymi samymi plikami. Nie wywarza się otwartych drzwi. Dlatego zabraliśmy się za modyfikację całości tak by wreszcie to miało ręce i nogi. Modyfikację taką jak nam odpowiada, i jak się przyjęło w świecie Linuxa co do systemu operacyjnego. Jak widać po ilości pobrań ludzie to docenili. Najpierw był mały mod bo umiejscowienie plików było chore lekko pisząc. Potem szedłem dalej... Im dalej szedłem tym bardziej stawało się jasne, że to już nie będzie MOD w przyszłości. Zaczęły dołączać osoby do mnie. Powstało Forum bo to co zaczęło powstawać już nie nadawało się na jeden czy dwa wątki na innych forach. Następnie całość rozrosła się do około 18MB poprawek (skrypty, pliki, modyfikacje, dokompilowane składniki, dołożone składniki, itp.) oraz "zabawki" na serwerze w ilości około 300MB. Całość dała nam Graterlię 1.x.x

 

Co innego Graterlia 2.0.0. Tutaj mamy nie dość, że cały nowy system operacyjny to jeszcze zmianę z Pythona 2.6 na 2.7. Tu już nie obeszło się bez kompilacji ze źródeł. W tym momencie nie jedna osoba się zdziwi po tym co naczytała się w necie. Jak to? To oni potrafią skompilować? :D

 

Czy tak trudno pojąć, że Graterlia 1.x.x to było przejściowe IMAGE? Czy internet z ludzi robi aż takich pół mózgów (bez urazy dla nikogo), że jak nie jest napisane jak krowie na rowie to człowiek nie ruszy szarymi komórkami? Może jeszcze powinienem napisać informację w nazwie pliku (pewnie z 1000 znaków i nawet Windows by tego nie zapisał na partycji) albo powinienem każdemu przeczytać z 10x plik readme.txt, założenia softu itd. oraz wytłumaczyć każde słowo?

Prawda jest taka, że kolega @root_pl jest tylko krzykaczem i szukającym zwady człowiekiem, z którym nie ma żadnej dyskusji jak nie jesteś po jego stronie. Znalazł sobie sensację (znaczy On tak myśli) a inni mu wtórują w tym. Szkoda, że nie miał odwagi napisać do Nas i dowiedzieć się u źródła. Wolał wytoczyć armatę a teraz będzie musiał przełknąć to co nawywijał. Pewnie Graterlia 2.0.0 dla niego będzie bazować na czymś czego nie ma :D

 

Czy teraz kolega @marcinO widzi różnicę? Teraz już kolega wie dlaczego nie było wcześniej całej kompilacji?

I jeszcze na koniec pytania → dlaczego nie odpowiedział kolega, koleżance @kamelia, i dlaczego kolega nie odpowiedział na resztę moich zapytań? Czyżby tam już kolega nie miał nic do napisania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Czy tak trudno pojąć, że Graterlia 1.x.x to było przejściowe IMAGE?

 

dlaczego nie odpowiedział kolega, koleżance @kamelia,

" Czy tak trudno pojąć, że Graterlia 1.x.x to było przejściowe IMAGE?" - a gdzie to było napisane wystarczyło krótkie "readme" i nie było by nieporozumień.

@kamelia,@tux ,  jak już wcześniej pisałem nie pisz w dwóch osobach.

 

 

Proponuję spotkanie w Łodzi ze mną - z Kamelią w asyście, z mojej strony, dwóch jeszcze innych osób w publicznym miejscu. Podobnie proponuję Tobie - z dwiema Tobie znanymi osobami. Może wówczas przekonasz się, że nie jestem osobą, którą zwiesz tux i nie będziesz mylił mnie z płcią męską. Takiego spiskowania to już nawet ja się nie spodziewałam. Kamelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z pliku upd_info - możesz go nawet wyświetlić z Pilota przez PPanel:

<-- 29.06.2013 -->

* całkowita zmiana koncepcji systemu --> powstanie "Graterlia project" jako kontynuacji Freebox mod by tux;

* przebudowa PPanel i system.sh;

 

<-- 29.06.2013 -->

Skrócona lista zmian Graterlia (wcześniej Freebox mod by tux)

Cytat ze strony http://openpli.xunil.pl/index.php/Graterlia_OpenPLi_1.x.x:

Graterlia to inauguracja nowej linii softu, w którym wykorzystano ogólnodostępne kody źródłowe OpenDuckBox, STLinux, Freebox oraz inne.

Wszystkim, których praca została wykorzystana dziękujemy za pracę, którą wykonali i udostępnili publicznie. Bez nich nie mógłby powstać Freebox mod by tux i teraz Graterlia.

Kolejny cytat z tej samej strony:

My, jako drużyna od Graterlia (wcześniej Freebox mod by tux), nie ponosimy odpowiedzialności, za skutki "grzebania" w tunerze, jak i nie ponosimy odpowiedzialności za legalność wykorzystania oprogramowania.

 

Problem w tym, że ludzie zamiast przeczytać, usnuli teorie spiskowe, a TY się im dałeś bo sam jak widać nie zadałeś sobie trudu przeczytać. Stąd wniosek, że nawet jakbym dał ogłoszenie w gazecie, telewizji i radiu ludzie by nie wiedzieli. Dlaczego? Jeden krzykacz jest ważniejszy od prawdy i tego co napisane jak krowie na rowie.

 

I na koniec → nadal nie odpowiadasz na pytania. Unikasz tego. Czy to jest ta rzeczowa rozmowa?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo jeśli mogę coś zasugerować proszę Was spotkajcie się , porozmawiajcie twórczo bez kłótni .A gwarantuje Wam że powstanie taki soft na nbox który będzie działał jak te na Dreamboxy lub nawet lepiej bo Polak Potrafi .Pozdrowienia dla Wszystkich kolegów z forum i milej pracy z Graterliera 2.x.x . I na koniec pytanie o listy do kolegi richtera  hb i a  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Czy tak trudno pojąć, że Graterlia 1.x.x to było przejściowe IMAGE?

 

dlaczego nie odpowiedział kolega, koleżance @kamelia,

" Czy tak trudno pojąć, że Graterlia 1.x.x to było przejściowe IMAGE?" - a gdzie to było napisane wystarczyło krótkie "readme" i nie było by nieporozumień.

@kamelia,@tux ,  jak już wcześniej pisałem nie pisz w dwóch osobach.

 

 

Proponuję spotkanie w Łodzi ze mną - z Kamelią w asyście, z mojej strony, dwóch jeszcze innych osób w publicznym miejscu. Podobnie proponuję Tobie - z dwiema Tobie znanymi osobami. Może wówczas przekonasz się, że nie jestem osobą, którą zwiesz tux i nie będziesz mylił mnie z płcią męską. Takiego spiskowania to już nawet ja się nie spodziewałam. Kamelia

 

 

haha, to ja zaproponuję w Zamościu z @tux & @kamelia i kogo tam chcecie wezcie ze sobą :) , a tak na marginesie dziwne te zbiegi okoliczności rejestracja 20-30 minut po @tux  system operacyjny z profilu  "Linux" przegladarka "SeaMonkey"  [teraz juz jest inne ale na poczatku tak było] . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo osoba z drużyny. Dziwne, że kobieta też się na czymś takim zna?

Przy okazji → nie każdy używa FF czy Ubuntu. Ja najczęściej PLD/Arch Linux i Seamonkey. Czasem FF ale to na innej maszynie.

 

Za @kamelia się nie wypowiadam. Może używać też czego chce.

 

Swoją drogą → SeaMonkey to bardzo porządny pakiet. Szkoda, że tak mało znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy inny system Linux. Ja mam PLD i własne kompilacje ze źródeł, tux zaś zrobił sobie własny system operacyjny z dostępnych źródeł Archa i PLD : o) Rozumiesz różnicę? I wiesz, że oba widnieją jako Linux? Od dawna używam SeaMonkey. Podobnie tux. Znamy się z innego środowiska związanego z systemem Linux. Przez co wspólnie rozwiązywaliśmy problemy systemowe. Tworzymy więc pewną społeczność internetową. Dodatkowo używamy jabbera i to na tym samym serwerze! I to już świadczy, że jesteśmy jedną i tą samą osobą?

 

Edit: Zauważyłam tux, przyznaję - dopiero teraz, że używasz też Firefox 22.0 :)

 

W kwestii miejsca spotkania: Wybrałam Łódź, bo jest w centrum Polski. I tak poszłam na rękę. Lepiej mi byłoby wybrać Berlin. Już sam fakt, że mogłabym się spotkać z Tobą, świadczy o mojej estymie do każdego tutaj, także do Ciebie. Przypominam, że to nie ja mam problem z moją tożsamością (płcią). To Tobie powinno zależeć, by nie chcieć tkwić w błędzie. Jeśli jednak lubisz wyciągać niesłuszne wnioski i się ich trzymać - droga wolna. Dla Ciebie mogę być nawet "obojniakiem". Obawiam się jednak, że nawet gdybyś zobaczył mnie, to byś twierdził, iż ja to tux. Tylko że tux byłby wówczas uznany przez Ciebie za kobietę, tak?

Najstarszy zawód świata jest wszystkim wiadomy i przekraczanie granic dobrego wychowania jest widoczne gołym okiem. Jednak mało kto zastanawia się nad najstarszym zajęciem człowieczym: "Najstarsze hobby na świecie – plotkarstwo". Ilu ludzi nie jest świadomych, że uczestniczy w tworzeniu i przekazywaniu plotek, a wręcz całkowicie niezgodnych z prawdą treści?

Rejestracja - także jestem właścicielem tego forum, pracujemy nad nim społem, a rejestrowaliśmy się, jak tylko ono powstało, ergo nie dziwota, że czas jest podobny.

 

Edit: Za kilka godzin wydzielimy tematykę poboczną, gdyż poruszane w niej kwestie mają się nijak do głównego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 1 post niedotyczący tego Tematu  - przypomnę 1 post na 1 stronie , a zamknę go .

MarcinO - nie pasuje Ci nasze towarzystwo ,uważasz nas za złodziei - To Co Tu Robisz ?

Nie obrażaj ludzi co coś robią dla innych , Twa pomoc to jak na razie Mielenie Jęzorem.

 

 

Muszę odpowiedzieć ,ponieważ czekam na zacytowanie miejsca w którym nazwałem kogoś złodziejem......?

Ja Ciebie nie obrażam i nie życzę sobie aby mnie obrażano.

Co tu robię...?, to już musisz sam sobie na to odpowiedzieć.

 

ps: dla przypomnienia kto zboczył z tematu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...