Jump to content

Audio po WIFI


Guest tomsel
 Share

Recommended Posts

Guest tomsel

Witam.

zwracam się z prośbą o pomoc. Co należy zakupić (najlepiej i najtaniej) by przesłać bezprzewodowo dźwięk z komputera lub smartfona (ewentualnie obraz) do wzmacniacza audio lub telewizora).

widziałem na alledrogo nanoandroidy ale są dość drogie, i posiadam stary wzmacniacz audio (yamaha) który ma tylko wejście analogowe.

Proszę o pomoc w wyborze

 

Link to comment
Share on other sites

Jak Audio, i jak koniecznie bezprzewodowo to o jakości można zapomnieć za rozsądną cenę. Jak wystarczy nam jakość na poziomie MP3 to poszukaj jakiegoś odbiornika Bluetooth-Audio. Przez telefon widoczny będzie jak zestaw słuchawkowy. Podobnie można zrobić z komputerem - podpiąć mu nadajnik BT-Audio.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od tego jak realizowana jest transmisja. WiFi daje pasmo na tyle duże, że da się przesłać dobrej jakości Audio. Jednak strumieniowanie PCM nie jest łatwe. Dlatego zdecydowana większość producentów używa kompresji MP3/ACC/ACC+/Ogg. Te stratne formaty przygotowano już do strumieniowania.

Link to comment
Share on other sites

Te transmiotery hdmi co widzialem to na 2,4 GHz łaziły ale HDMI wprost tranzmitowały i odbierały . Zero jakiegoś przetwarzania.

Link to comment
Share on other sites

Ja pisałem o samym Audo. Przy HDMI transmitują to, co na wyjściu HDMI. Podejrzewam jednak, że nie jest to WiFi. Na paśmie WiFi nie poleci bez kolizji zdekompresowany strumień powyżej 150Mbp/s (Video). Audio to pikuś :) Video po HDMI leci niekompresowane. Audio leci PCM (bez kompresji) albo z kompresją taką, jaka jest w strumieniu - np. AC3.

Poprawiono błędy (literówki).

Link to comment
Share on other sites

To latało tylko w paśmie wifi ale nie ma nic wspolnego z samym wifi. Uzywając hdmi nożna przeciez kozystac tylko z audio

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To latało tylko w paśmie wifi ale nie ma nic wspolnego z samym wifi.

 

Dodam od siebie, że w skrajnych przypadkach (z czym się sam dwukrotnie spotkałem) taki bezprzewodowy "transmiter" HDMI potrafi zablokować / uniemożliwić łączność WiFi w promieniu ~100m.

Link to comment
Share on other sites

Wyobrażam sobie.

Widziałem właśnie jak lapek byl podpiety bezprzewodowo do amplitunera a tenże dalej do projektora. Wszystko po HDMI w full hd

Używali tego w sali konferencyjnej

Śmigało w 100% zgodnie z założeniem

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...