Skocz do zawartości

Graterlia dla VU+ DUO 4K


Payti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie nie planuję, ale jednocześnie nie wykluczam.
Natomiast nie bez przyczyny po całej analizie rynku Vu+ wybrałem Uno4K SE i Zero 4K.
Zero 4K jako najtańszy i Uno 4K jako jedyny tuner z FBC i DVB-x2 w standardzie. Nawet Duo4K nie ma tej głowicy w standardzie.
Dodatkowo tylko te dwa tunery mają najnowsze jądro i nie stanowią problemu dla nowych OS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym dokładnie różnią się głowice '1x DVB-S2X FBC Dual' w Uno 4K SE a DUO 4K. To nie są te same głowice?

Czy w Uno 4K SE z Graterlią działa poprawnie nowy moduł Canal+  -> CI+ 4K ECP (i kanały  CANAL+ 4K Ultra HD i Museum 4K) ?

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica DVB-S2x obsługuje dodatkowe pasmo. Na razie na 19,2 już są robione testy.
FBC to w wielkim skrócie jakby 8 głowic w jednej. Podłączasz konwerter Unicable II i masz możliwość pracy w trybie 8 głowic niezależnych.
Z tego co wiem Duo4K jest sprzedwanae  podwójną głowicą DVB-S2 ale można dokupić osobno DVB-S2x i FBC. Jednak to dodatkowe koszty.
Prędkość działania i zasoby Uno4K SE są aż nadto jak na DVB-X.

ECP działa wyłącznie w certyfikowanych tunerach z zamkniętym softem lub z E2 albo specjalnie spaczowanym wraz z wykradzionym certyfikatem czyli nie bardzo legalnie ;(.
Reasumując - w GOS oficjalnie nie ma na razie wsparcia ECP i tak długo jak oficjalnie nie będzie go dla E2 w GOS też go nie będzie. Nikt z nas nie chce łamać prawa.
Pakiety paczowane dla E2 są dostępne wyłącznie jaki prekompilowane i tylko na konkretne IMAGE ponieważ nie uruchomisz binarki E2 bez konkretnych wersji bibliotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 4.07.2020 o 16:34, tux napisał:

Głowica DVB-S2x obsługuje dodatkowe pasmo. Na razie na 19,2 już są robione testy.
FBC to w wielkim skrócie jakby 8 głowic w jednej. Podłączasz konwerter Unicable II i masz możliwość pracy w trybie 8 głowic niezależnych.
Z tego co wiem Duo4K jest sprzedwanae  podwójną głowicą DVB-S2 ale można dokupić osobno DVB-S2x i FBC. Jednak to dodatkowe koszty.
Prędkość działania i zasoby Uno4K SE są aż nadto jak na DVB-X.

ECP działa wyłącznie w certyfikowanych tunerach z zamkniętym softem lub z E2 albo specjalnie spaczowanym wraz z wykradzionym certyfikatem czyli nie bardzo legalnie ;(.
Reasumując - w GOS oficjalnie nie ma na razie wsparcia ECP i tak długo jak oficjalnie nie będzie go dla E2 w GOS też go nie będzie. Nikt z nas nie chce łamać prawa.
Pakiety paczowane dla E2 są dostępne wyłącznie jaki prekompilowane i tylko na konkretne IMAGE ponieważ nie uruchomisz binarki E2 bez konkretnych wersji bibliotek.

Posiadam obecnie drugi tuner duo4k i tak jak pierwszy jest wyposażony w głowice dvb s2x FBC i z tego co mi wiadomo to tylko pierwsze egzemplarze były z glowicami dvb s2, natomiast już mój pierwszy tuner był z 2018 roku i był wyposażony w głowice dvb s2x FBC, tak że nie wiem skąd czerpiesz takie informacje. Szkoda, że jest sprzęt który jest dużo lepszy od unoSE i jest pozbawimy wsparcia. Bogdan

 

Edytowane przez Wodawoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje były na oficjalnej stronie www Vu+.
To, co pamiętam było z czasów kiedy Duo4K wyszło dopiero na rynek. Te wersje szybko zostały wycofane i zastąpione nowymi i prawdopodobnie już z DVB-S2x FBC.
Temat trzeba by prześlezić, na co osobiście nie mam czasu obecnie.
Jednak na 100% pewny jestem tego, że z mojej perspektywy (zaznaczam - MOJEJ) wydatek na Duo4K jest nieuzasadniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tux napisał:

Takie informacje były na oficjalnej stronie www Vu+.
To, co pamiętam było z czasów kiedy Duo4K wyszło dopiero na rynek. Te wersje szybko zostały wycofane i zastąpione nowymi i prawdopodobnie już z DVB-S2x FBC.
Temat trzeba by prześlezić, na co osobiście nie mam czasu obecnie.
Jednak na 100% pewny jestem tego, że z mojej perspektywy (zaznaczam - MOJEJ) wydatek na Duo4K jest nieuzasadniony.

Co nie zmienia faktu, że duo4k praktycznie przez całą produkcję był wyposażony w głowice dvb s2x FBC, jak i to że cała masa ludzi go posiada i używanie argumentu że jest drogi nic nie wnosi, a tak na marginesie ultimo jest droższe. 

Bogdan 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux - bez urazy. Kolega przytoczył przykład, ze Ultimo4k jest droższy, więc mu napisałem, ze na niego też nie ma wsparcia - nie doszukuj się tutaj drugiego dna.

Będziecie chcieli zrobić wsparcie dla Ultimo4k, czy Duo4k to zrobicie, jeśli nie to szkoda i trudno.

Pzdr.

DJWeed

 

Edytowane przez DJWeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...