Skocz do zawartości

Zgemma H2S - ciągły zapis lub odczyt z dysku w NAS


mars28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem do niedawna dysk twardy podpięty po USB bezpośrednio do dekodera Zgemma H2S, jednak po zakupie NAS postanowiłem wykorzystać do zapisu nagrań z dekodera właśnie NAS i całkowicie zrezygnować z dysku na USB. Nagrywanie na NAS i odtwarzanie z NAS działa mi bez problemu, nie działa TimeShift, ale z tym się już pogodziłem. Jednak mam mały problem, mianowicie dekoder ciągle coś tam sobie "mieli" na dysku w NAS, ciągle słychać delikatne chrobotanie dysku i kontrolka od LAN miga jak szalona, zarówno na dekoderze, jak i na obudowie NAS. W dzień to nie przeszkadza, w nocy generalnie też nie, w każdym razie nie aż tak, żeby nie dało się usnąć, ale jednak to słychać trochę. Bardziej chodzi mi o żywotność dysku, bo ciągły zapis albo odczyt 24/7 z dysku pewnie nie pozostaje obojętny dla dysku. Jestem na 100% pewny, że to działanie powoduje dekoder, bo wystarczy, że wypnę kabel LAN z dekodera i NAS się uspokaja. Jak sprawdzić, co w systemie Graterlia powoduje tą ciągłą pracę dysku w NAS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziwne, że nie działa Ci timeshift ... w sumie jak masz dysk po NFS, to lokalnie jest to po prostu kolejna lokalizacja i powinno działać.

A co do samego pytania: Zakładam, że trybu debug nie włączyłeś i nie logujesz na dysk, to w takiej sytuacji zwykle budzenie dysku powoduje zapis epg.dat.

Mam w /etc/enigma2/settings:

config.misc.epgcache_filename=/media/data/epg.dat

config.misc.epgcache_filename=/media/data/epg.dat

Ale nie pytaj mnie jak to ustawiłem. Pewnie przez edycję pliku przy wyłączonym GUI. Ale może da się z pilota...

Jeżeli nie trafiłem to nie wiem. Może lsof pomoże zlokalizować winnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...