Skocz do zawartości

Brak miejsca, zmiana lokalizjacji folderow "systemowych"


Gość tuspam

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z miejscem w nboxie, pousuwałem wszystko co mogłem i wciąż mam problem np. z aktualizacją iptv player-a, problem polega na tym, że przy próbie aktualizacji iptvplayer chce pobrać nową wersję do tmp, a następnie z niego zainstalować - wówczas zaczyna brakować miejsca i jest zonk, pomijając fakt że wielkosc tmp może być ograniczona. Próbowałem zrobić tak: utworzyłem na hdd podmontowanego do nboxa folder tmp i chciałem zrobić z niego symlinka w tunerze zmiast folderu, niestety nie da się (może się da, ale ja nie wiem jak).

 

Proszę jeśli ktos wie, jak przenieść folder tmp na hdd to prosze o opis.

 

PS. Oczywiście zaktualizować iptvplayera mogę w tradycyjny sposób po wcześniejszym pobraniu i następnie zainstalować, ale nie o to mi chodzi. Dużo miejsca w tmp na pewno mi się przyda jeszcze do innych celów.

 

Dzięki

 

Proszę Cię, nie rób mi tyle roboty przy innych swoich postach i używaj znaków polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w /etc/sysconfig/system.conf linię tmptmp=off?

 

Nie, mam teraz włączone ograniczenie tmptmp=128k, oczywiście jeśli je wyłączę wciąż będzie brakowało mi miejsca, więc potrzebowałbym zmianę lokalizacji tmp na /hdd/tmp

 

Edit: Brak polskich znaków. Poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak chcesz rozpakowac w 128k archiwum mające dobrze ponad 1 MB?

Daj off i bedzie automat

 

Jak pisałem wyłączenie ograniczenia nie pomoże, bo wiem ile mam miejsca wolnego, już o tym pisałem w 1 poście. Potrzebna zmiana lokalizacji folderu.

 

PS. wersja 8.2.1

 

Edit: Brak liter diakrytycznych. Poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjścia:

  • zmienić soft na wyższy;
  • ręcznie przydzielić np. 4096k.

 

1 Za dużo ustawiania wszystkiego od nowa, a wszystko chodzi idealnie, więc po co zmieniać? Szkoda wolnej niedzieli.

2 Juz parę razy na to odp., ale każdy to olewa - nie mam tyle miejsca w tunerze to mogę nadać nawet 10 Gb i co mi to da?

 

 

Pytanie brzmi, czy da się zmienić, jeśli tak, to proszę o instrukcję, takiej odpowiedzi oczekuję. Dziekuję

Nie olewaj regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to napisać. Jak jest 128k jako zmienna to tylko tyle kilobajtów ma /tmp. Jak upd ma np. 2MB to się nie zmieści prawda?

Dlatego np. w wyższym softcie tmp jest zmienne.

 

Boże, a co mi to da, jak mam 300k wolnego miejsca w tunerze?

 

Spójrz ↑

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, czy da się zmienić lokalizacje tmp na hdd/tmp jeśli tak, to proszę o instrukcję, jeśli nie, to wystarczy słowo nie, takiej odpowiedzi oczekuję

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się Ciebie czyta bez polskich znaków.

 

  • zakomentować wpisy w rcS odpowiedzialne za montowanie /tmp do tmpfs;
  • usunąć katalog /tmp
  • zlinkować sybolicznie katalog na hdd do /tmp

 

# Montowanie tempfs

/bin/mount -t tmpfs -o size=$tmptmp,mode=0755 none /hdd/tmp

/bin/mount -t tmpfs -o size=$varrun,mode=0755 none /var/run

/bin/mount -t tmpfs -o size=$varlog,mode=0755 none /var/log

 

Czy tak bedzie poprawnie w rcS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linijki poprawne. Jednak nadal montujesz wirtualny system plików tmpfs o pojemności równej wartości zmiennej $tmptmp. Wcześniej montowany był do /tmp, a teraz do /hdd/tmp.

Aplikacje dalej będą korzystać z /tmp.

Reasumując:

  • /hdd/tmp ma pojemność 128k;
  • /tmp ma tyle wolnego, co NAND.

 

Poprawione błędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linijki poprawne. Jednak nadal montujesz wirtualny system plików tmpfs o pojemności równej wartości zmiennej $tmptmp. Wcześniej montowany był do /tmp, a teraz do /hdd/tmp.

Aplikacje dalej będą korzystać z /tmp.

Reasumując:

  • /hdd/tmp ma pojemność 128k;
  • /tmp ma tyle wolnego, co NAND.

Poprawione błędy.

 

Czyli nic to nie da, jak wiec zrobic zeby aplikacje kozystaly z tmp na hdd oczywscie z $tmptmp=off?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw była propozycja taka:

zmienić soft na wyższy;

ręcznie przydzielić np. 4096k

 

Niestety tmp ma być na HDD, choć nadal nie wiem czemu - tak więc dałem taką:

 

zakomentować wpisy w rcS odpowiedzialne za montowanie /tmp do tmpfs;

usunąć katalog /tmp

zlinkować sybolicznie katalog na hdd do /tmp

 

Jeżeli odpowiedź nie jest jasna to najpierw należy się podszkolić z Linuxa. Wybacz, ale przy 300kb wolnego w NAND to, czy /tmp będzie zamontowane tam, czy siam efekt będzie podobny. Nie piszę już o tym, że najwygodniejszy jest dynamiczny /tmp w RAM.

 

Poza tym Kamelia o coś Cię prosiła, ja również. Wysłałem nawet do Ciebie PW w tej sprawie. Czy mógłbyś nie łamać regulaminu forum i uszanować forumowiczów? Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...