Jump to content

Nowa domena: Graterlia.tv, nowe forum, wsparcie dla ARM, MIPS i SH4


314TeR

Recommended Posts

Graterlia OS w ostatnich miesiącach przeszła gruntowne przeobrażenie. Dziś chcielibyśmy przedstawić pierwszą część zmian nad jakimi pracowaliśmy w ostatnich miesiącach. Najważniejszą to zmiana dotychczasowej domeny z graterlia.xunil.pl na graterlia.tv. Od dziś oficjalnym adresem projektu jest https://graterlia.tv a oficjalnym adresem forum i https://forum.gratelia.tv.  

Wszystkie repozytoria zostały gruntownie przebudowane, dzięki czemu mogliśmy dodać wsparcie dla pierwszych dekoderów 4k na architekturze ARM, a są to Vu+ Uno 4K SE oraz Vu+ Zero 4K. Cała struktura została tak zaprojektowana aby w przyszłości móc dodawać wsparcie nowych modeli. To czy one się tam pojawią zależy głównie od wsparcia ze strony producenta i użytkowników. Od dziś to co jest wydawane na MIPS i ARM to jest ten sam system operacyjny.

Wracają też do pobrania archiwalne wsady na SH4. Niestety ze względu na niekompatybilność struktury z nowym repozytorium nie będą rozwijane, nie będzie wydawanych dla nich aktualizacji funkcjonalnych za wyjątkiem aktualnej listy kanałów i pikon i kluczowych komponentów. Za to będą dostępne dla każdego.

Wszystkie bazowe wsady są dostępne w dwóch wersjach - GUI dla początkujących użytkowników, z preinstalowaną Enigmą 2 i kluczowym zestawem pakietów, tak aby po wgraniu do dekodera i przejściu kreatora konfiguracji można było od razu używać tunera. Generalnie jest wszystko co potrzebuje 99% użytkowników aby obejrzeć TV. Druga wersja to Core - minimalistyczna wersja, którą należy samemu skonfigurować pod siebie. Nie posiada żadnego gui, należy sobie zainstalować samemu jak i resztę tego co chcemy. Oba wsady mają zawarte najbardziej niezbędne wg nas pakiety niezbędne do oglądania TV przy pomocy DVB-S/C/T.

Następna duża zmiana to nasze forum. Zmieniliśmy silnik z SMF na Invision Community. Forum powinno być przyjaźniejsze w obsłudze, bezpieczniejsze (obsługa 2FA), posiada edytor wyswing, poprawnie wspiera urządzenia mobilne. Przy okazji powinny zostać wyeliminowane pozostałe problemy starego silnika jak logowanie czy informowanie mailem o odpowiedziach czy PW. Od teraz forum będzie podstawowym i jedynym kanałem wsparcia. To na nim prosimy zgłaszać wszelkie problemy i uwagi na temat działania Graterlia OS, strony, etc.

To nie koniec zmian. Niestety nie wszystko się udało zrobić jak chcieliśmy, nie wszystko poszło zgodnie z planami, niektóre zmiany musiały zostać tymczasowo odłożone ze względów od nas niezależnych, ale chcemy do nich wrócić jak najszybciej.

Zapraszamy do pobrania nowych wsadów Graterlia OS, wgrywania i do dzielenia się swoimi uwagami na forum. Pamiętajcie, że to są wersje BETA i możecie napotkać na jakieś błędy, a jeśli takowy wyłapiecie to koniecznie poinformujcie nas o nim na forum, poprawimy go najszybciej jak to możliwe.

Zespół Graterlia OS.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...