Skocz do zawartości

Problem z listą kanałów


Gość carolef

Rekomendowane odpowiedzi

Mam liste kanałów podzieloną tematycznie na bukiety. Jak włącze ostatni kanał z ostatniego bukietu to gui mi sie zawiesza. Konsola działa.

 

Dodatkowo sam sie mi dodaje pusty bukiet favorite tv. Jak usunę ręcznie to po resecie dekodera znowu wraca.

 

Czy jest jakaś rada na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spakowałem w tar.gz zgodnie z opisem. Przed chwilą zrobiłem test. Ustawiłem na kanale 1. Zrobiłem jeden kanał w stecz i próbowałem jeden w przód. Efekt - wisi. Dodam tylko, że mam automatyczne przełączanie bukietów. Czyli jak mam w pierwszym bukiecie pierwszy kanał to jak tam kanał do tyłu to mam ostatni kanał ostatniego bukietu.

enigma2lista.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli pobierzesz całe IMAGE i po uruchomieniu odbiornika pobierzesz listę z PPanell a następnie zrobisz restart GUI to działać musi. Chyba, że coś pójdzie nie tak z jakiegoś bliżej jeszcze nieokreślonego powodu.

Stare listy kanałów należy ładować na już działający tuner z dreamboxEDIT (np.) i po załadowaniu zrobić restart GUI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę raz jeszcze. Jest Graterlia 2.0.0 i aktualizacja dla tych co pobrali obraz wcześniej. Wszystkie obecne obrazy na serwerze mają poprawkę zintegrowaną i nadal jest to 2.0.0. Nigdy nie było (póki co) poprawki do 2.0.1 ani update 2.0.1 ani niczego innego co ma numer 2.0.1 związanego z Graterlia 2.x.x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Genius_kce

Mimo sporów o wersje Image, problem z lista istnieje. Wcześniej na wersji bez poprawki było OK teraz zaraz po zainstalowaniu softu z poprawka i ściągnięciu listy Ritchera obojętnie w jakiej wersji nie mam żadnych bukietów tylko favourites. Restart zarówno GUI jak i całego systemu nie pomaga. Może coś z listami jest, niekoniecznie z softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę raz jeszcze choć rzadko to robię.

Plik lame.db zawiera nie tylko wpisy z listy kanałów. Tam też są ustawienia samej E2. Bez niego E2 wystartuje, ale nie będzie obrazu nawet na nagraniach z HDD.

Aby poprawnie wszystko działało należy:

1. Wgrać IMAGE;

2. Wgrać przez dreamboxEDIT lub pobrać przez PPanel listę;

3. Wybrać jakiś kanał z nowej listy kanałów;

4. Zrobić restart GUI (tylko wtedy do lame.db dodane zostaną wpisy z nowej listy do istniejącego pliku lame.db);

5. Dla pewności jak po restarcie GUI jest obraz zrobić restart BOXA.

 

Niestety wiele osób "nie szanuje" pliku lame.db. Efektem tego są czarne ekrany. Podobnie było z listami kanałów przy przejściu z serii 7x na 8x freeboxa. Tam też były problemy.

Na serwerze znajdują się IMAGE z najnowszymi poprawkami (np. obsługa VFD) jak również listą Richtera 2x1.

Każda osoba, która wgra listę kanałów w inny sposób, niedbale itd. może spodziewać się kłopotów. Ponadto trzeba być w 100% pewnym iż lista kanałów jest w 100% OK. Błędne listy kanałów też nie przejdą. Np. takie co mają błędne wpisy w pliku lame.db.

 

Mam nadzieje, że rozwiałem trochę wątpliwości :) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...