Skocz do zawartości

Dekoder - jaki wybrać?


cr00x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

do tej pory byłem (i jestem) posiadaczem dekodera typu nBOX. Swoje czasy "świetności" ten sprzęt ma już za sobą. Irytuje mnie trochę jego powolne działanie.

W związku z tym chciałbym wymienić go na coś lepszego.

 

Co polecacie?

Nie chciałbym płacić za sprzęt więcej niż 450zł

 

Wstępnie zainteresowany jestem VU+ Zero (z prozaicznego powodu: ma przewód IR).

 

Jaki sprzęt możecie mi polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H.2H (bo tak dokładnie się nazywa model tej Zgemma) jest wspierany przez GOS.

Osobiście sprawdziłem i działa w nim każda głowica.

 

Natomiast H9S nie jest wspierany i na razie nie będzie, ponieważ jest to tuner 4K na ARM.

4K póki co jest zjawiskiem, a nie powszechnością. Występują pojedyncze kanały, a niedługo za te z Polski będzie trzeba dopłacić jak za coś „Super Premium".

Ja czekam jak to się rozwinie, bo nadal nie jest wykluczone, że obecne tunery 4K nie odejdą zbyt wcześnie i nie zostaną zastąpione nowszą generacją.

Nie da się praw fizyki oszukać i na transponderze nie zmieści się większa przepływność, dlatego jest taki opór z wprowadzaniem kanałów UHD.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że to nie nie SVOD z netu gdzie można dany materiał skompresować „wieloprzebiegowo” i dzięki temu faktycznie zmniejszyć bitrate. W przypadku telewizji na żywo, a już tym bardziej szybszych akcji, nie ma czasu na kompresję wielokrotną i wybór najlepszego rozwiązania. Tutaj nadajemy na żywo. Dlatego bitrate jest o wiele większy potrzebny.

Natomiast nasi nadawcy karmią nas 4K z przepływnością około 20Mbp/s (np. Canal+ 4K) lub nawet mniejszym. Czyli mniej więcej tyle samo co nowe kanały Polsat Sport Premium w prawdziwym HD.

Niektórzy zadadzą tutaj pytanie – przecież 4K to nowy wydajny CODEC. No będą mieli rację, ale tylko w tej części, że to nowy CODEC.

Powtórzę raz jeszcze, praw fizyki nie zmieni się, nie da się kompresować bez końca, wmawiając ludziom, że to nowy świetny CODEC i nie pogorszyć jakości.

Testy (bodajże włochów) potwierdziły ponad wszelką wątpliwość, że graniczna wartość przepływności dla 4K w przypadku telewizji na żywo to 38Mbp/s, czyli prawie cały jeden transponder. Od tego czasu wymagania 4K wzrosły, a nie zmalały (np. HDR).

Także póki co, mamy do czynienia z wielkim oszustwem.

Oczywiście poprzez internet w przypadku SVOD można zaproponować całkiem niezłą jakość 4K przy relatywnie niskiej przepływności, ale jak pisałem wyżej, tylko dlatego, że wcześniej wielokrotnie kompresowano materiał i wybrano najlepszy stosunek jakości do przepływności, czego na żywo nie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja napiszę tak:

vu to jedyny producent, którego soft nie jest oparty na openpli i pochodnych i który jako jedyny wg mojej wiedzy potrafi zdekodować nagrany w formie zakodowanej materiał i zapisać jako odkodowany. Ma znaczenie w przypadku korzystania z modułów CI+ do których już chyba niedługo będziemy zmuszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hej.

 

Miałem w rekach H.2H kolegi. Co prawda na innym oprogramiwaniu, ale w trakcie zabawy uruchomiłem na nim GOS.

 

Działa stabilnie i szybko. W porównaniu z nBox to przepaść.

 

Na dniach zamawiam dla siebie H. 2S bo interesują mnie dwie głowice.

 

Jedynie to nie udało mi się odpalić WiFi na RTL8192eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...