Skocz do zawartości

bug w wpa_supplicant?


Gość atomooz

Rekomendowane odpowiedzi

Hallo,

walczę od paru dni z uruchomieniem WiFi (tryb "n", WPA2 AES PSK, długi klucz, chip RT5370).

 

Znalazłem ciekawostkę dotyczącą wpa_supplicant - nie autoryzuje, dopóki nie dostanie hasha psk. Gdyby komuś zdarzyło się coś podobnego - najlepiej użyć wpa_passphrase (z konsoli) i podmienić w pliku /etc/wpa_supplicant.ra0.conf linię psk (dotyczy to także WPA - siekiuriti ;)).

 

BTW - proto najlepiej ustawić na WPA2 (niby alias do RSM, ale coś nie chciało zatrybić)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej

 

Również walczę z tym ustrojstwem (karta Ferguson W02 - chip rt5370) i chyba mam ten sam problem: system niby na chwilę łączy się z siecią, by po paru sekundach znów się rozłączyć. Próbowałem różnych opcji szyfrowania, jak również bez szyfrowania - zawsze z tym samym negatywnym skutkiem. Za Twoją radą podmieniłem zahashowane hasło w pliku wpa_supplicant.ra0.conf, lecz to też nie poskutkowało.

 

Bardzo proszę o poradę, co mogę jeszcze w tym temacie zrobić, aby nbox działał z tą kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie adapter wifi ferdka śmiga 24H w nbox  :)

 

tuxish-Box:~# sed -n -e 'p' /etc/wpa_supplicant.ra0.conf

#WPA Supplicant Configuration by enigma2

ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant

eapol_version=1

fast_reauth=1

ap_scan=1

network={

ssid="blebleble"

scan_ssid=0

key_mgmt=WPA-PSK

proto=RSN

pairwise=CCMP

group=CCMP

psk="blebleble"

}

 

Router :

*szyfrowanie - wpa2

*modulacja - b/g

*kanał - 6 ( nie auto bo poleci po 1 a tam pół osiedla na fali )

*ssid

*hasełko

 

Nbox:

( Połączenie wifi )

*Interfejs - tak

*Dhcp - nie

*IP - ( przypisz na sztywno  )

*Maska , brama, adres bramy - to wiesz

*ukryta sieć - nie

*ssid - nazwa sieci

*szyfrowanie - wpa2

*klucz - hasełko

 

DNS  - taki jak adres bramy

 

+ zatwierdzasz,

++ restart sieci ....,

+++ wyszukiwanie sieci ( klikasz na odnalezioną sieć i dajesz połącz )

 

test sieci i chwila prawdy  ;)

 

Gdyby poszło negatywnie, wchodzisz w status sieci i obserwujesz co się dzieje czy widzi sieć i szyfrowanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładnie, jak Kolega zaproponował i bez rezultatu. Tym razem test sieci nie pokazuje nic, a adapter w ogóle, nawet na chwilkę, nie łączy się z siecią. Wcześniej, przy włączonym dhcp co kilkanaście sekund i na kilkanaście sekund dekoder łączył się z siecią, by po chwili rozłączyć się i było to widoczne w statusie sieci na nboxie i na routerze. Dodam tylko, że mam zainstalowaną ostatnią Graterlie OpenPLI. Już nie mam pomysłu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość pożyczyć TL-WN727N na test to zrób to. Już nie raz miałem sytuacje gdzie karty na chisecie X nie współpracowały z niczym innym niż sterownikiem dostarczonym przez producenta tej karty. Zdarzało mi się to zarówno w nBox jak i laptopach.

Czasem też wystarczy zmienić sposób kodowania. Póki standardy będą ustalać producenci a nie ktoś kto ma głowę do tego to tak będzie. Teraz każdy robi co chce i efekty widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trochę innej strony, ale doświadczenia mam podobne jak @tux. Proponuję inaczej:

 

1) Wyłączyć kompletnie szyfrowanie.

2) Pozwolić routerowi/punktowi dostępowemu działać w trybie autoamatycznym jak chodzi o szybkość/modulację, ustawić konkretny kanał.

3) Podłączyć się do sieci.

 

Jeżeli w takiej konfiguracji nie będzie działało, to zdaje się nie ma rady - ten konkretny egzemplarz karty raczej działał poprawnie nie będzie. Jeżeli jednak bez szyfrowania działa, to poszukać tryby przy którym jest ok z włączonym szyfrowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem opcji bez szyfrowania jeszcze przed napisaniem tutaj pierwszego postu - niestety bez skutku. Jeśli jest jeszcze coś, co mógłbym zmienić, aby ta karta w końcu mi zadziałała, to proszę o pomoc, inaczej bardzo dziękuję Wam Panowie za poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Również walczę z tym ustrojstwem (karta Ferguson W02 - chip rt5370) i chyba mam ten sam problem: system niby na chwilę łączy się z siecią, by po paru sekundach znów się rozłączyć. Próbowałem różnych opcji szyfrowania, jak również bez szyfrowania - zawsze z tym samym negatywnym skutkiem. Za Twoją radą podmieniłem zahashowane hasło w pliku wpa_supplicant.ra0.conf, lecz to też nie poskutkowało.

 

Bardzo proszę o poradę, co mogę jeszcze w tym temacie zrobić, aby nbox działał z tą kartą.

 

Też mam kartę W02 Ferguson i wszystko działa dobrze.

Karta zainstalowana w BSLA.

 

Zainstalowałem przy użyciu opkg sterownik wifi-rt5370 a następnie restart i konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pan-xyz

Panowie, spieszę z radosną nowiną, że karta działa! Problem jakiś jest z moim routerem postawionym na tomato. Na szczęście, na innym routerze (d-link z oficjalnym firmware), w innej lokalizacji, gdzie docelowo ma być dekoder (a właściwie już jest), po zmianie image na ADB5800xx_freebox_OpenPLi_mod_by_tux_live_nand_08_06_2013, wszystko poszlo OK. Trochę to dziwne, ale mam teraz pewne podejrzenia co do długości hasła: na moim routerze haslo do wifi jest 9-znakowe, na tym drugim 18-znakowe, oczywiście w obu urządzeniach szyfrowanie WPA2. W tej chwili nie mam tego jak przetestować, ale może to jest jakiś trop.

 

Dziękuję jeszcze raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...