Skocz do zawartości

Fashion 4K


mickey

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jakoś ostatnio uświadomiłem sobie oczywistą oczywistość, że kanały 4K ciągle są nadawane w DVB-S2 i problemem jest "tylko" zdekodowanie obrazu. Cała reszta, czyli odbiór z satelity i "demultipleksacja", jest już zrobiona. Ok, więc postanowiłem sprawdzić. Włączyłem kompa, wyciągnąłem dane strumienia z OpenWebif, odpaliłem VLC i ... klapa. Moje kompy nie dają radę ze zdekodowaniem tego. Żeby się upewnić, że to nie problem sieci nagrałem sobie minutę i ściągnąłem na dysk i ... to samo :(

 

Ok, moje kompy do najnowszych nie należą (stare są...), ale żeby Q9650 w parze z Radeonem HD 7850 nie dawał sobie rady z materiałem 4K :(

 

No dobra, to teraz zestaw pytań:

 

1. Jaką, możliwie najtańszą kartę graficzną powinienem kupić, żeby komputer dał sobie radę z materiałem 4K (dwurdzeniowy E8200 a nie wspomniany wyżej czterordzeniowiec...)? Jakaś odpowiedź z dopiskiem "testowałem i u mnie działa" byłaby mile widziana :)

 

2. Są takie przystawki do TV z Androidem (np. XIAOMI Mi BOX 4K). Czy na czymś takim będę w stanie odpalić MX Player Pro czy jakiś inny odtwarzacz, który będzie potrafił odtworzyć strumień przesyłany z OpenWebif. No i czy będzie to działało płynnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sobie odpowiem sam.

 

i7-2600 z GeForce G T220

 

- VLC: obciążenie procesora 85-95% i czasami się zacina

- MPC-HC: obciążenie 65-85% i działa

 

Dekodowanie chyba tylko przez CPU. Nie wiem czy ten GF nie potrafi czy potrzeba nowszych sterowników.

 

PS. Testowane na nagraniu z Fashion 4K, bo nie mam jak tej maszyny podłączyć bezpośrednio do tunera przez sieć. No może mam, ale z limitem transferu 10Mbit/s, więc nie ma co nawet próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza VGA to taka która posiada sprzętowy dekoder H.265 na pokładzie. Z najnowszych procesorów intela dopiero układy Coffe Lake, czyli obecna 8-sma generacja, mają grafiki UHD potrafiące zdekodować materiał 4k.

 

Nvidie nie pamiętam ale bodajże dopiero Pascale, a najtańsza z nich to coś na GT1030.

 

ATI/AMD omijam, one od dawna mają problemy z poprawnymi odwzorowaniami poziomów w materiałach wideo i czasami działa, czasami nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT1030 w drodze. Jak dojdzie i znajdę chwilę na zainstalowanie, to zdam relację. Zrobiłem dodatkowe rozeznanie i wyszło, że bez sprzętowego wspomagania nie da rady. Nowy komp jest w planach ... od pół roku ... to może za rok się zmaterializuje ;)

 

Pozostaje pytanie o Android TV. Czyli czy jakakolwiek przystawka do TV da radę łyknąć strumień 4K z OpenWebif i poprawnie go wyświetlić?

 

BTW: Pewnie już tylko ja na tym świecie niezorientowany, ale z cenami kart graficznych to jakieś szaleństwo jest. Jeszcze tylko ten 1030 z Pascali trzyma rozsądny poziom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentium G620 (2x2.6GHz) + GT 1030 i MPC-HC odtwarza bez problemu przy obciążeniu procesoro 6-8%.

 

VLC na tym samym sprzęcie ... nie odtwarza poprawnie.

 

Kodi daje radę, nie sprawdzałem procentów obciążenia CPU.

 

Miejsca za wiele nie było ... ale się zmieściło.

 

Jeszcze zrzut ekranu z informacjami o obciążeniu procesora podczas odtwarzania Fashion 4K w Kodi.

obrazek.thumb.jpg.ee575fe74752447b112ca770032a90bf.jpg

Fashion4K.thumb.jpg.ec508bcba909c6d58903a17c0df848be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...