Skocz do zawartości

Start FS test


Rafi-T74

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zobaczę jeszcze raz, że do leczenia "sprawdzania" dysku twardego będzie zalecane jego wyłącznie to osobiście ZBANUJĘ dożywotnio taką osobą.

 

Potem przeczyta tę radę ktoś inny, uzna że jest ok a na koniec ta osoba po kilku dniach/tygodniach straci wszystko na dysku.

Jeżeli ktoś nie wie po co jest taka czy inna opcja niech lepiej nic nie pisze jak ma napisać głupotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieloletnie doświadczenie z ludźmi oraz dziedziną informatyki nauczyło mnie jednego...nigdy nie pisz/mów, że można coś obejść i pokazuj furtek. Użytkownik na 100% to wykorzysta a potem nawet jak sam sobie będzie winny bo nie doczytał pretensje będzie miał wyłącznie do wszystkich innych poza sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To mam prośbę może mi ktoś łaskawie wyjaśnić co się dzieje z tunerem? Może mnie skierować na jakiś wątek to sam doczytam aby nie robić błędu na przyszłość

 

A próbowałeś wpisać "Start FS test" w okienko szukania?

 

Przy starcie GOS sprawdza poprawność danych na dysku. Jeżeli wszystko jest ok, to napis pojawia się na chwilę i znika.

Jeżeli są informacje o błędzie, np. z powodu niepoprawnego zamknięcia systemu, to zaczyna się pełne sprawdzanie.

 

Sprawdzanie ext4 (ext3 chyba też), który sygnalizuje problem będący wynikiem np. zaniku zasilania, trwa raczej krótko. No chyba, że odcięło zasilanie np. podczas nagrywania na dysk - wtedy chwilę dłużej, ale i tak krótko.

Jak masz ext2 ... to sprawdzanie za każdym razem tak od 30 min. do 2 godz. będzie trwało. Ten system nie ma mechanizmów szybkiego sprawdzenia stanu systemu plików.

 

Jeżeli tą funkcjonalność wyłączysz, to drobne błędy będą się nawarstwiały, aż w końcu zaczną się problemy z obsługą dysku. Wtedy moooooże wystarczy ręczne fsck, ale może się skończyć na fdisk i mkfs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...