Skocz do zawartości

ESI-88: czy lepszy od ADB5800S?


Gość s6s

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe z jaką prędkością działa LAN, chodzi mi głównie o transfer po sieci dużych plików, czy jest taka lipa jak w nbox?

Transfer dużych plików działa bez problemu. Oglądanie np. filmów HD jest super , bez żadnych zacięć. Po prostu jest pełne 100 Mbit.

odczyt zapis 10 - 12 MB /s czyli jak koledzy wyżej piszą :)

 

TO JAK WRESZCIE? Jaki transfer ma Ethernet w ESI-88?

Rzeczywiście tylko około dychy? Jeżeli tak to co stanowi tzw. "wąskie gardło" dla tego transferu, sama karta  Ethernet? Ciekawe jak szaleje przy tym CPU?

 

P.S. Ten ESI-88 ma DMA? Jaki maksymalny tranfer po USB osiąga i jak się zachowuje CPU przy kopiowaniu poleceniem "cp -a ..."?

 

Podsumowując, czy ESI-88 diametralnie przyspieszy kopiowanie nagranych audycji na jakiś zewnętrzny dysk lub do PC,

czy mniej więcej to samo co w ADB5800s?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z jaką prędkością działa LAN, chodzi mi głównie o transfer po sieci dużych plików, czy jest taka lipa jak w nbox?

Transfer dużych plików działa bez problemu. Oglądanie np. filmów HD jest super , bez żadnych zacięć. Po prostu jest pełne 100 Mbit.

odczyt zapis 10 - 12 MB /s czyli jak koledzy wyżej piszą :)

 

TO JAK WRESZCIE? Jaki transfer ma Ethernet w ESI-88?

Rzeczywiście tylko około dychy? Jeżeli tak to co stanowi tzw. "wąskie gardło" dla tego transferu, sama karta  Ethernet? Ciekawe jak szaleje przy tym CPU?

 

P.S. Ten ESI-88 ma DMA? Jaki maksymalny tranfer po USB osiąga i jak się zachowuje CPU przy kopiowaniu poleceniem "cp -a ..."?

 

Podsumowując, czy ESI-88 diametralnie przyspieszy kopiowanie nagranych audycji na jakiś zewnętrzny dysk lub do PC,

czy mniej więcej to samo co w ADB5800s?

"tylko" bym tego nie nazywał. Karta sieciowa ma 100mbit uplink i dowlink przeliczając mbit na MB/s trzeba 100 przedzielić przez 8. To wychodzi koło 12,5 MB/s teoretycznie. Co odliczając standardowe dane na nagłowki itp wychodzi 10-12MB/s zapis odczyt. Kopiowanie nagrań po lanie na dysk PCta wychodzi tak ze 2 -3 razy szybciej niż w nboxie bo tam jest to ze 3 - 4 MB/s. Czy ma DMA nie wiem i nie wiem jak to sprawdzić. JA kopiuje nagrania po lanie podczas oglądania eurosportu 2 który dosc mocno obciaza CPU bo ma jebitne bitrate i nie zauważyłem ani spadku transferu ani zacinki obrazu. CPU ma spory zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiowanie nagrań po lanie na dysk PCta wychodzi tak ze 2 -3 razy szybciej niż w nboxie bo tam jest to ze 3 - 4 MB/s. Czy ma DMA nie wiem i nie wiem jak to sprawdzić.

a jak szybko kopiuje na dysk zewnętrzny przez USB?

w nBoksie kopiuje 'cp -a ...' nieco poniżej dychyMB/s i widać, że jedynym ograniczeniem jest CPU który "spręża się" cały czas na MAKSA a i 'htop' pokazuje, że "cp -a ..." najwięcej tego CPU wykorzystuje...

Jak wiadomo samo USB 2.0 potrafi i ćwierć setki MB/s tak więc gdyby np. CPU jakoś "podkęcić"...

 

ale zaraz... Tux już pisał, że ten CPU tak szaleje bo nBox nie ma DMA lecz gołe PIO, ale przecież DMA ma coś wspólnego tylko z SATA ale z USB???

 

To jak więc, czy mógłbys zrobić test transferu przez USB i sprawdzić przy pomocy "htop" poziom wykorzytania CPU podczas tej operacji?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zaraz... Tux już pisał, że ten CPU tak szaleje bo nBox nie ma DMA lecz gołe PIO, ale przecież DMA ma coś wspólnego tylko z SATA ale z USB???

 

No niby tak, ale co za dane kopiujesz na ten napęd podłączony przez USB? Bo jeżeli z dysku twardego, to chyba trzeba by zająć procesor odczytem, jak myślisz?

 

Możesz spróbować coś w stylu: dd if=/dev/zero of=/dev/sdxy/plik_testowy bs=512 count=262144, wtedy dysk twardy na SATA nie będzie w tym brał udziału.

 

U mnie sieć jest ograniczona przez takie urządzenia: http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=1657&model=TL-PA211KIT. Trochę za dużo zachodu z ciągnięciem skrętki, więc na razie wystarcza. Obecnie ściągam nagrania z dysku ESI-88 przez sieć z szybkością 6,3MB/s. 5800SX dawał radę co najwyżej w okolicach 4,5-5,0MB/s. Tu różnica niewielka, ale kiedy na ADB się kopiowało to poza oglądaniem TV na tunerze nie dało się za bardzo nic robić, czyli ani nagrywać ani oglądać nagrań z dysku. Dostęp do Webif był ale strasznie wolny, czyli obciążenie procesora było raczej wysokie (jakoś nie sprawdziłem). Obecnie na ESI obciążenie to około 30% (10% na vsftpd, 5% na htop i 15% na DMA?) i wszystko normalnie działa. Dysk z ext4.

 

Od strony technicznej ESI-88 mi się podoba, ale 5800SX jest ładniejszy :P Ma lepszy wyświetlacz i miejsce na większy dysk i ... i niestety to by było na tyle jak chodzi o zalety ADB :( Reszta przemawia za ESI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franco78

A mnie z kolei ESI podoba się bardziej od nBoxa i to dużo bardziej...

Wg mnie nBox wygląda przy nim jak hmm.... starszy większy brat:)

No i wyświetlacz w ESI jest wyraźniejszy, robi na mnie lepsze wrażenie ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd zewnętrzny to rzecz gustu ale czy miejsce na większy dysk w ADB5800 to zaleta ? W ESI dysk 2,5" jest bezgłośny, pewnie zużywa mniej prądu i łatwo go wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd zewnętrzny to rzecz gustu ale czy miejsce na większy dysk w ADB5800 to zaleta ? W ESI dysk 2,5" jest bezgłośny, pewnie zużywa mniej prądu i łatwo go wymienić

 

DOKŁADNIE. Nawet jak korzystałem z ADB to wrzuciłem 2,5 cala żeby było cicho i energooszczędniej.

 

Yyyy to jest chyba kwestia jedynie przerzucenia sterownika z Enigmy do Openpli dla ESI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyświetlacz w ESI jest wyraźniejszy, robi na mnie lepsze wrażenie ;)

 

To ja chyba mam inny wyświetlacz, bo ten w ESI jest znacznie gorszy od tego, który mam w 5800SX.

 

A co do dysku. 2,5" jest mniej prądożerny i to by było na tyle: jest droższy, mniejszy (pojemność) i wcale nie cichszy.

 

PS. Wy też tak macie, że duże litery na tym wyświetlaczu są o 1 piksel niżej niż małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pokokolo

Panowie 2 pytania.

1.Czy w esi procesor i pamięć też są zalepione klejem tak jak w adb?

2. Czy możecie podać nazwę procesora i pamięci aby można było poszukiwać. Jestem na etapie węszenia za takim esi, jak znajdę w dobrych pieniądzach to kupię i będę walczył.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz stację lutowniczą na podczerwień, oraz procesor i pamięć opisaną w poprzednich postach.

Przydałby się jeszcze Jtag na FTDI

 

8)

akurat z przelutowaniem nie bedzie problemu mam znajomego który się tym zawodowo zajmuje, zastanawiam się co dalej - czy sobie poradze

 

Potrzebujesz też skonfigurowanego jtaga, ale to nie jest duży problem. Tylko nie wiem czy opłaca się tak kombinować. Z tego co wiem koszt procka i pamięci to troche ponad 100zł. A trzeba też wiedzieć skąd kupować by kupić procek z aktywnym jtagiem. Goście robią za niecałe 200zł więc nie wiem czy zabawa jest warta sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem o co kaman . Dobrze widac na meczu a najlepiej jak lecą napisy na dole przewijane w bok.

 

Na 24 i 50 Hz na 1080p faktycznie ma "zrywy". Na 25 Hz idzie płynnie

a jedyna róznica to fakt ze to o polowe mniej klatek

 

Podsumowując :

1080i widac na napisach góra-dół, a 24 i 30Hz 1080p widac na napisach lewo-prawo

 

Uboot freeboxa 400, b4t dostepny jako 384 ma pewne wady , które są w trakcie badania

To co jest lepsze? 24 25 30 czy 50?

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxymalny pobór podczas nagrywania z hdd 2,5 cala to nie całe 16W podczas oglądania ok 12 W dysk oczywiście chodzi na okrągło gdyby go uśpić można zejść do 10W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować coś w stylu: dd if=/dev/zero of=/dev/sdxy/plik_testowy bs=512 count=262144

takie coś już sprawdzaliśmy w wątku na temat JFS i CPU szaleje (jeżeli ten /dev/sdxy to USB)

 

Chyba się wydaje, że czytanie z SATA słabo obciąża CPU, najbardziej obciąża nagrywanie i to wina głównie systemu plików a nie PIO

 

jest ograniczona przez takie urządzenia: http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=1657&model=TL-PA211KIT. Trochę za dużo zachodu z ciągnięciem skrętki, więc na razie wystarcza. Obecnie ściągam nagrania z dysku ESI-88 przez sieć z szybkością 6,3MB/s. 5800SX dawał radę co najwyżej w okolicach 4,5-5,0MB/s. Tu różnica niewielka, ale kiedy na ADB się kopiowało to poza oglądaniem TV na tunerze nie dało się za bardzo nic robić, czyli ani nagrywać ani oglądać nagrań z dysku. Dostęp do Webif był ale strasznie wolny, czyli obciążenie procesora było raczej wysokie (jakoś nie sprawdziłem). Obecnie na ESI obciążenie to około 30% (10% na vsftpd, 5% na htop i 15% na DMA?)
a może to nie DMA lecz system plików? Choć w przypadku ESI-88 to bez znaczenia trzeba przyznać... ala dla nBoksa ma znaczenie.

 

Jakby jakoś liczbowo porównać wydajność CPU ESI-88 oraz ADB5800s to jakbyście to oszacowali, tak w procentach? (trzeba przy tym uwzględnić kooprocesor graficzny w ADB5800s)

 

Poza tym ile ma RAM ESI-88?

 

A propos innych zalet/wad... Jakie ma warunki TERMICZNE ów ESI-88, ktoś tu gdzies pisał, że się grzeje, wszak elektronika w nim ciaśniej upakowana niż w ADB? Ponoć ESI ma WREDNY wiatracek który na samym wstępie trzeba WYWALIĆ (chyba tylko masochista tak nie zrobi) - tylko jak to wtedy ma działać?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s6s

Po pierwsze to chyba już dość tego pisania, co jest dobre, a co złe, nie mając pojęcia o temacie. Po drugie, zacząłeś od tematu JFS, w którym ponad wszelką wątpliwość udowodnić chciałeś jego wyższość nad ext2. Nie pracowałeś z tym systemem plików przez miesiące wcześniej, a wiedzę, jaką zdobyłeś, zdobyłeś przy pomocy wujka Google (sam przecież pisałeś, jak to czytałeś to i tamto).

Tamten temat został zamknięty, ponieważ nie wyraziłeś zgody na to, że będziesz pomagać wszystkim, co będą mieć problem z JFS. Z jakiego powodu podjąłeś taką decyzję po wcześniejszych ruchach, nie wnikam.

Teraz przeniosłeś się tutaj i co? Znowu czytamy:

 

Chyba się wydaje, że czytanie z SATA słabo obciąża CPU, najbardziej obciąża nagrywanie i to wina głównie systemu plików, a nie PIO

Sądzę, iż nie miałeś ESI-88 w rękach, a jednak piszesz to, co powyżej. Masz jakieś podstawy do tego? A może chcesz siać zamęt i to jest ta rzeczowa rozmowa, której brak wytykasz innym na forum?

 

Jakby jakoś liczbowo porównać wydajność CPU ESI-88 oraz ADB5800s to jakbyście to oszacowali, tak w procentach? (trzeba przy tym uwzględnić kooprocesor graficzny w ADB5800s)

To nie komputer, żeby tak liczyć w %. I ciekawe, co ma taktowanie kooprocesora do działania całego odbiornika? Działa płynnie 1080p i nagrywanie 4 strumieni naraz + oglądanie 5 przy obciążeniu około 30% procesora głównego (dane dla ext4! A nie ext2 czy JFS) – wystarczy w zupełności. Kooprocesor robi swoje zawsze – może nawet stanąć sam soft E2 a on i tak dekoduje. Mocy ma, aż nadto – podobnie jak w ADB5800xx poza trybem 1080p.

 

Poza tym ile ma RAM ESI-88?

Też już było → 256MB z czego 96MB na kooprocesory.

 

A propos innych zalet/wad... Jakie ma warunki TERMICZNE ów ESI-88, ktoś tu gdzies pisał, że się grzeje, wszak elektronika w nim ciaśniej upakowana niż w ADB? Ponoć ESI ma WREDNY wiatracek który na samym wstępie trzeba WYWALIĆ (chyba tylko masochista tak nie zrobi) - tylko jak to wtedy ma działać?

Udzieliłem już na ten temat odpowiedzi wyżej. Powielasz pytania, a moje pytanie brzmi: PO CO to robisz? JAKI masz w tym CEL?

 

Poniżej załączam jeszcze kilka zdjęć wnętrza. Pewnie myślącym wiele to powie. Niektórzy jednak, ewidentnie, nie zostali stworzeni do wnioskowania na tematy, którymi zajmujemy się na tym forum. Ich wnioski mają się nijak do faktycznego stanu rzeczy i jedynie wprowadzają w błąd innych, także niedoświadczonych użytkowników.

Biorąc pod uwagę dalsze „rzeczowe rozmowy” kolegi @s6s i prośby zwykłych użytkowników tego forum - posty kolegi @s6s do odwołania trafiają na poziom moderacji.

DSC02969.thumb.JPG.eabe89d9a0dde86141c1b94fefe4670e.JPG

DSC02971.thumb.JPG.a943d87e507186dc0855adb10e84a366.JPG

DSC02972.thumb.JPG.fea1d3f54c0de8dd3bff9e5195f85601.JPG

DSC02974.thumb.JPG.c7dacf5c3a0780caed7f4b0c3304ed94.JPG

DSC02975.thumb.JPG.c193c7340415e9dd432e0a56a023c6d6.JPG

DSC02976.thumb.JPG.b7db862b6b351195ec540da39643c0e0.JPG

DSC02977.thumb.JPG.90cd1061cb4a647d4e6a092e4db8c663.JPG

DSC02978.thumb.JPG.3604be3c1f16478c07f8e15cebff9116.JPG

DSC02979.thumb.JPG.62273093b8587c60fbfe9c8e2287ce6b.JPG

DSC02980.thumb.JPG.e9f11eb33f8ac6e1473d001c531a61d1.JPG

DSC02981.thumb.JPG.ef5564cf54c28a4448bdbf267c9cdef4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony fajnie by było jakby docelowym pilotem pozostał od n-ki. Ten nowy tzw uniwersalny idealnie nadaję się do codziennego użytku. Steruje TV i dekoderem. I co najważniejsze - jest oryginalny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po lekturze forum, mocno zastanawiam się nad wymianą 2 moich ADB5800SX Bsla na 1szt. 2850St i 1szt. ESI88.

 

ESI 88 mam właśnie okazje nabyć bez pilota(oryginalny w częściach), rozumiem że będę mógł po przeróbce korzystać z pilota od ADB (?).

 

Natomiast  mam jeszcze jedno pytanie być może nawet dla niektórych głupie, czy wysyłając dekoder do przeróbki powinienem go wysłać z dyskiem twardym, czy będę miał później jakiś problem z zainstalowaniem go? ( trzeba będzie oryginalny dysk odblokować czy wystarczy podpiąć i z formatem z terminala nie będzie problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...