Jump to content

Domowe rpozytorium


Guest pawcup1

Recommended Posts

Guest pawcup1

Witam

Posiadam dekoder nbox bzzb  z modchipem który dobrze mi się sprawuje.W związku z powolnym wygaszaniem wsparcia dla sh4

postanowiłem postawić domowe repo z pakietami do instalacji w przypadku kiedy oficjalne repo zniknie ze strony .Pobrałem

wszystkie pakiety zgodnie ze strukturą katalogów ,zainstalowałem webdav server na telefonie i tam też umieściłem całe nowe repo

a w dekoderze, w katalogu etc-opkg w cofigach pozmieniałem tylko adresy .Po tym wszystkim update i próba instalacji  pakietu .

Okazało że wszystko pięknie działa i z consoli i managera. Idąc dalej chciałem dodać inne wycofane z repozytorium pakiety np. advancedfreeplayer bo bardzo fajnie u minie działał (tu dodam że czytałem regulamin i wszystko co robię to na swoją odpowiedzialność ,dla swojej przyjemności i nie będę pisał na forum że "mam problem bo"  :)  ).Dodałem  do packages i packages.gz wpisy odnośnie advancefreeplayera i advancefreeplayera-src no i kicha,pojawiają się błedy kolekcji font.I tu prośba do Gospodarza forum bo pakiety to jego chleb powszedni  ;D ,co jeszcze muszę pozmieniać  żeby były spełnione zależności bo to chyba oto chodzi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wygaszenie nie oznacza zniknięcia!

SH4 od przeszło pięciu miesięcy ma osobne repo i tak zostanie.

Aktualizacje będą się pojawiać rzadziej ale całkowitego zniknięcia Repo SH4 nie będzie. Przynajmniej dopóki są jeszcze ludzie, którzy wpłacają coś na projekt i mamy z czego opłacić serwery.

Link to comment
Share on other sites

Guest daromen21

Czy przed zamknięciem całkowicie repo dla sh4 mógłbyś zaktualizować dsi do aktualnych paczek i pluginow? Moge wysłać ci ostatnie obrazy.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

SH4 to temat już zamknięty.

 

Wiele osób pisze do mnie z prośbą o pliki, softy, repozytorium.

Niestety, wiele razy pisałem, że GOS się rozrósł do gigantycznych rozmiarów a pomocy znikąd.

Trzymałem to wszystko przez ostatnie lata, ale nie dam rady sam dalej ciągnąć tak wielkiego projektu w takim stanie jak był.

Do tego co roku całe zaplecze potrzebne do pracy nad GOS jest coraz droższe.

Dokładałem "do interesu" ile mogłem bo kocham to co robię. W sumie tylko dlatego GOS powstał, nie licząc powodów podanych na WWW.

W tym roku rzeczywistość przeszła wszelkie oczekiwania. Nawet RODO spowodowało, że koszty wzrosły znacząco.

 

Zawsze pisałem, że na GOS nikt nigdy nie zarabiał i zarabiać nie będzie.

Soft był, jest i będzie (tak długo jak będzie) darmowy. Dla Vu+ Duo2 i Vu+ Zero soft można pobrać na stronie GOS. Jest to wersja softu, gdzie działa funkcja DVBx czyli można spokojnie używać tuner do celu w jakim go stworzono czyli oglądanie telewizji i słuchanie radia w standardzie DVBx. Ten soft posiada także repozytorium pakietów gdzie są najpotrzebniejsze pakiety systemowe i wtyczki dla E2. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki czy tam myszki.

Co innego wsparcie i cała reszta.

 

 

Czas na wspieranie GOS był zawsze. Od praktycznie samego początku był aktywny PayPal (dlaczego PayPal pisałem już wielokrotnie).

Wtedy GOS wspierała garstka osób. W tym roku też była to garstka osób. Na tysiące użytkowników (tak wynika to z ilości pobrań plików IPK) tylko około 50 osób poczuło się do tego, że może warto wspomóc GOS, że może coś zdziałają.

Te osoby dostały ode mnie wiadomość e-mail wysłaną na adres, z którego było wsparcie. Do tej pory odezwało się ponad 30 osób i każda ma dostęp do GOS dla SH4. Prawdopodobnie do 31.12.2019 o ile dam radę. Chodzi głównie o aktualizacje bezpieczeństwa. Nikogo kto wsparł GOS w tym roku podczas zbiórki nie zostawiłem z niczym.

Jeżeli jest ktoś kto nie dostał wiadomości e-mail a wsparł GOS niech do mnie napisze e-mail (graterlia(at)xunil.pl). Postaram się ustalić co trzeba.

 

@tux

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...