Skocz do zawartości

NBOX BSLA nie działa LAN


Gość koosiaarz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość koosiaarz

Witam,

Po ostatniej burzy padł mi LAN, mimo tego że był odłączony od prądu.

Dekoder uruchamia się, czyta karte, ogólnie wszystko poza lanem działa.

Sprawdzałem oczywiście kabel, próbowałem na innym itp itd.

Przed chwilą rozebrałem dekoder, wyciągnąłem płytkę ale nie widzę żadnych uszkodzeń, żadnych wybrzuszeń kondensatorów itd.

Gdzie mogę szukać problemu? Czy jest to uszkodzenie naprawialne (jeżeli oddałbym do jakiegoś profesjonalnego serwisu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie uszkodzony chip odpowiedzialny za działanie portu LAN naprawa to koszt 50 zł + koszty przesyłek. Tylko czy warto jeszcze inwestować w ten dekoder? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam :)

 

nieśmiało proponuję, by zamiast reanimować wątpliwe zwłoki, to rozejrzeć się za Zgemma H2S z ebay.co.uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koosiaarz

dzięki panowie za info,

no w chwili rozpoczęcia wsparcia niezastąpionej Graterlii dla Zgemmy to ma to jak najbardziej sens :)

powiedzcie mi proszę czy USB daje rade żeby nagrywać bez problemu?

i czy LAN daje rade (tak żeby oglądać/nagrywać jeden kanał a drugi 'streamować' do pc/raspberry na kodi? [na nboxie były z tym spore problemy :)])

macie może jakiś sprawdzonych sprzedawców ?

znalazłem takie coś:

http://www.ebay.co.uk/itm/ORIGINAL-ZGEMMA-H-2S-Dual-Core-SATELLITE-RECEIVER-FREE-TO-AIR-/162028467776?hash=item25b9a63640:g:sX8AAOSwUuFWv48Q

wychodzi 73£ z wysyłką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na USB nagrywasz na pewno trzy streamy na raz + oglądasz czwarty na TV.

LAN ma pełne 100Mbp/s i nie ma problemów ze streamem kanałów.

Ponadto możesz również w roli dysku użyć kartę MicroSD (Zgemma H2S ma wbudowany czytnik).

 

Co do sprzedawców to nie wiem, ale kupująć na ebay i płacąc PayPal masz 100% gwarancji zwrotu kasy jakby coś się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...