Skocz do zawartości

Problem z OScam i nie tylko


Gość ikarus10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ikarus10

Witam.

 

Posiadam nbox ADB 5800S. Podczas próby atualizacji oraz kilku resetach moj nbox przestał wyświetlać obraz, nie działają kanały.

Dodatkowo przy próbie uruchomienia Oscam pojawia sie komunikat:

 

detected oscam_user without properly set file attributes, setting 755 on binary

chmod: /usr/bin/oscam: No such file or directory

 

Zmieniłem atrybut w pliku oscam na 755 lecz w dalszym ciagu pojawia sie komunikat.

 

 

Proszę o pomoc

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ikarus10

Abraham problem w tym iz polecenie chmod 755 /usr/bin/oscam_user, drugi problem w tym ze nie takiej scieżki na moim nboxie.

Potrzebuje chyba wrać na nowo oscam, ma ktoś instrukcje jak sprawie temat załatwić ??

 

Wydaje mi sie róniez ze do aktualizacji nie doszło, pokazuje error przy http.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abraham problem w tym iz polecenie chmod 755 /usr/bin/oscam_user, drugi problem w tym ze nie takiej scieżki na moim nboxie.

Potrzebuje chyba wrać na nowo oscam, ma ktoś instrukcje jak sprawie temat załatwić ??

 

Wydaje mi sie róniez ze do aktualizacji nie doszło, pokazuje error przy http.

 

oscam

oscam_user

oscam_debug

 

któryś z nich powinien być w katalogu /usr/bin/ jeśli nie masz takiego katalogu, to znaczy że albo nie masz względnie aktualnego GOS, albo masz drastycznie popsuty system.

 

jeśli na dodatek masz komunikaty o błędach podczas próby opkg update && opkg upgrade to znaczy że nie aktualizowałeś regularnie GOS, w ciągu ostatniego czasu i masz mocno starą wersję, której online nie zaktualizujesz.

 

W obu wypadkach niestety sugerowane rozwiązanie jest jedno: instalacja systemu na nowo. Oczywiście przedtem możesz sobie skopiować pliki konfiguracyjne (oscama przynajmniej), żeby nie ustawiać wszystkiego od nowa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ikarus10

AbrahaM  system mam z 2015 r. wszytko milo chodziło do czasu kiedy chciałem zatrzymac oscam i aktualizowac . Nie wiem czy jestem w stanie sam  aktualizować system.

 

Naapewno nie moge zaktaulowac kanałów w gos, wyskakują errory.

 

Podajcie prosze sensoowny linkt do aktualizacji systemu oraz namiary na aktualne pliki.

 

Z góry dziękuje.


Scalono wiadomość: [time]1495467045[/time]

Aktualna wersja oprogramowania:

 

Oprogramowanie

Wersja OE: OE 2.0

Dystrybucja: Graterlia OS

Wersja oprogramowania: 2017-05-21 10:50:22.

Data sterowników: 2.6.32.59.0211.01

Wersja jądra: 2.6.32.59_stm24_0211

Wersja GUI: 2015-09-28-trunk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AbrahaM  system mam z 2015 r. wszytko milo chodziło do czasu kiedy chciałem zatrzymac oscam i aktualizowac . Nie wiem czy jestem w stanie sam  aktualizować system.

 

Naapewno nie moge zaktaulowac kanałów w gos, wyskakują errory.

 

Podajcie prosze sensoowny linkt do aktualizacji systemu oraz namiary na aktualne pliki.

 

Z góry dziękuje.

 

aktualizacji nie zrobisz.

zrobić możesz wgranie systemu od nowa.

utracisz wtedy dotychczasowe ustawienia, dlatego pisałem o zgraniu przynajmniej ustawień oscama.

 

dział pobierania jest tu: http://graterlia.xunil.pl/index.php/Pobierz_%E2%86%92_Graterlia_OS_SH4.

pobierasz Graterlia_OS_ADB5800xx_nand.tar.gz

 

postępujesz zgodnie z instrukcją wgrywania: http://graterlia.xunil.pl/index.php/FAQ_-_Strona_1

jest to w punkcie pierwszym

 

w wyniku czego dostaniesz względnie aktualny system, czysty, bez enigmy2 oscama

potem od razu opkg update && opkg upgrade

a następnie przechodzisz do punktu 4

 

na przyszłość sugeruję, by przynajmniej raz w miesiącu robić aktualizacje systemu, to zapobiegnie sytuacji, że po paru miesiącach obudzisz się z tak starą wersją, że jej aktualizacja nie jest dalej możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ikarus10

AbrahaM po instalacji z pena systemu pojawil mi sie czarny ekran i nbox stoi, wyswietla sie na wyswietlaczu 5.. i dwa znaki ktore sie nie do końca widoczne, co mam zrobić dalej ?

 

dodatkowo nie moge sie połączyć poprzez putty z nboxem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AbrahaM po instalacji z pena systemu pojawil mi sie czarny ekran i nbox stoi, wyswietla sie na wyswietlaczu 5.. i dwa znaki ktore sie nie do końca widoczne, co mam zrobić dalej ?

 

dodatkowo nie moge sie połączyć poprzez putty z nboxem

 

1. jak możesz, zrób zdjęcie wyświetlacza i załącz je do wiadomości, może to coś normalnego, może nie, jak nie widzimy, to nie wiemy

 

2. być może zmieniło się ip tunera, jeśli nie ustawiłeś sobie na routerze przydzielenia adresu IP na podstawie MAC. W takim razie musisz albo to sprawdzić na routerze, albo jakimś softem do zarządzania odbiornikiem, który ma funkcje wyszukiwania tunera w sieci LAN.

 

3. generalnie po pomyślnym zaprogramowaniu odbiornika powinieneś mieć na ekranie TV komunikat z instrukcją (pojawia się jednorazowo), więc jeśli go nie ma, to wygląda że coś może być nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ikarus10

wgalem poprawnie, skoro pojawia sie ok na wyswietlaczu.

 

po komunikacje shh, pojawia sie nieznany symbol na wyswietlaczu i stoi.

 

[warning]Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.[/warning]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś problem z komunikacją?

  • Wgrywasz soft;
  • Jak jest -OK- na wyświetlaczu wyłączasz tuner;
  • Następnie podłączasz (o ile już tego nie zrobiłeś) HDMI, Antenę, Zasilanie;
  • Włączasz telewizor tak, że jako wejście jest wybrane to HDMI gdzie jest podłączony tuner;
  • Włączasz zasilanie tunera i czekasz aż pojawi się STI na wyświetlaczu;
  • Teraz spoglądasz na telewizor i czytasz to co tam jest napisane!
  • Stosujesz się do informacji, która pojawiła się na telewizorze!

Jaśniej się nie da.

Jak na ekranie nic nie ma to musisz szukać co jest nie tak z boxem, telewizorem, kablem, czymkolwiek co powoduje, że na ekranie nie masz nic poza "ciemność widzę"

Dodam też, że komunikat pojawia się wyłącznie po pierwszym uruchomieniu nowo wgranego softu. Po każdym restarcie komunikatu już nie będzie - zobaczysz "ciemność widzę".

 

Ufffff....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ikarus10

STI jest na wyswietlaczu ,, czarny ekran dalej jest"

 

Nie moge dostaać sie poprzez putty do tunera, sprawdziłem jaki rooter przydziela mi ip, ale i tak nie moge sie dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria tunera?

Na razie nic więcej nie można napisać.

 

też mam takie wrażenie, zwłaszcza że jeśli dobrze odczytałem przekazane informacje, to wcześniejsze problemy wskazywały na "posypanie się" GOS, a to "samo" się nie dzieje...

 

jeśli nie usterka, to jedyne co przychodzi mi do głowy, to możliwość że odbiornik startuje w trybie wyświetlania obrazu, którego nie chce obsłużyć TV, ale to nie powinno mieć miejsca...

 

ikarus10[/member] może co najwyżej jeszcze raz spróbować zaprogramować odbiornik, cyferki na wyświetlaczu są OK, brak komunikatu po pierwszym starcie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość tomek_op

Czy ktoś może mi pomóc w zainstalowaniu oscama, ostatnio zawiesił mi się tuner i po wyjęciu z prądu i ponownym podłączeniu już nie wstał. Postanowiłem zainstalować ponownie system, po dodaniu interesujących mnie paczek (skórka, epg, itp) przy instalacji oscama wyskakuje błąd:

 

GraterliaOS:~# opkg install oscam-svn-webif

Installing oscam-svn-webif (1.20-r11401-1) on root.

Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/sh4/oscam-svn-webif_1.20-r11401-1_sh4.ipk.

Configuring oscam-svn-webif.

Oscam is already stopped

generating oscam.pem certificate

WARNING: can't open config file: /opt/builds/Kompilacje_sh4/_GO/STM/STLinux-2.4/devkit/sh4/target/usr/etc/openssl/openssl.cnf

Unable to load config info from /opt/builds/Kompilacje_sh4/_GO/STM/STLinux-2.4/devkit/sh4/target/usr/etc/openssl/openssl.cnf

Collected errors:

* pkg_run_script: package "oscam-svn-webif" postinst script returned status 1.

* opkg_configure: oscam-svn-webif.postinst returned 1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek_op

Ni to nie daje przy reinstalacji openssl z zainstalowanym oscam-svn-webif wyrzuca ten sam błąd, po odinstalowaniu oscama reinstalacja openssl przebiega bez błędu. Może trzeba zainstalować innego oscama spoza repozytorium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz dostępu do tunera z SH4.

Musiałbym to zobaczyć osobiście.

 

 

EDIT tux:

Sprawdziłem na SH4 i mam tak:

 

GraterliaOS:~# opkg install oscam-svn-webif-longterm

Installing oscam-svn-webif-longterm (1.20-r11384-1) on root.

Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/sh4/oscam-svn-webif-longterm_1.20-r11384-1_sh4.ipk.

Configuring oscam-svn-webif-longterm.

Oscam is already stopped

generating oscam.pem certificate

Generating a 2048 bit RSA private key

...+++

..+++

writing new private key to '/etc/oscam/oscam.pem'

-----

Starting System OSCam

GraterliaOS:~#

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...