Skocz do zawartości

Instalacja Graterlia OS na ADB2850ST


Gość grzesiek811

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzesiek811

Witam, zainstalowałem dwa dni temu Graterlia OS na Duo2 i spodobała mi się tak, że naszła mnie ochota na instalację jej na ADB2850ST mojego ojca.

Tam po przerobieniu dostałem jakiegoś Freebox chyba 7.17. Potem już dawno temu wgrałem openpli 8.3. Chętnie bym coś nowego zapodał, tylko nie chciałbym uwalić boxa. W temacie nboxa mocny nie jestem, na co dzień bawię się Duo2.

 

Czy na to openpli mogę wgrać Granterlia OS wg opisu ze strony do Nand? Nie uwalę uboota? Ktoś mnie nastraszył, że GOS uwala uboota w tych boxach, ale może to była konkurencja.

Czy może lepiej najpierw spróbować zainstalować na USB, tylko jak się wtedy wybiera z czego ma się system uruchamiać? Najpierw zawsze próbuje startować z usb?

 

No i ważna rzecz, ADB2850ST to tuner combo, czy głowica DVB-T działa bez problemów?

WiFi na chipsecie Ralink RT5370 powinno się chyba uruchomić po instalacji sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na to openpli mogę wgrać Granterlia OS wg opisu ze strony do Nand? Nie uwalę uboota? Ktoś mnie nastraszył, że GOS uwala uboota w tych boxach, ale może to była konkurencja

 

Tak możesz wgrać do Nand  nic nie uwalisz. Problem tylko z wielkością Nand ... sugerowałbym jednak pena (dwie partycje, na system 512MB reszta na  nagrania)

Uboot sprawdzą najpierw czy jest coś na USB jak nie ma startuje z nand

 

 

Co do wifi sam sterownik to za mało by uruchomić interface ... szukaj informacji na forum FAQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek811

To świeża Granterlia OS zajmie więcej miejsca w Nand niż stare openpli z piconami?

 

Chyba spróbuję przynajmniej dla bezpieczeństwa najpierw na USB. Przydałby się jakiś pen szybszy może.

Czy Nbox obsłuży 16 lub 32GB? Bo przy instalacji openpli pamiętam, że instalka z pena 8GB nie poszła i musiałem instalować z 4GB USB.

Partycja na system ma być z systemem plików ext3?

 

Co do WiFi, to wiem, czytałem FAQ. Rozumiem, że wszystkie niezbędne pakiety są w opkg. Ale w FAQ jest, że można je skopiować na USB i instalować lokalnie. Skąd mógłbym je pobrać wcześniej, bo tuner jest właśnie w miejscu poza kablem LAN i jeżeli jest możliwość to nie ruszałbym go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywałem wszystkie swoje SH4 i obecnego MIPS z flasha. Przy odrobinie uwagi i instalowaniu faktycznie pakietów które są potrzebne spokojnie można się zmieścić w flash.

 

Jedynie trzeba zapewnić:

1. Jakiś nośnik na epg.dat np klucz usb, może zapchać flash albo może zbraknąć miejsca w flash przy aktualizacji.

2. Przed każdą aktualizacją zatrzymywać GUI przez

/etc/init.d/gui stop

a potem

opkg update

i uważnie po

opkg list-upgradable

instalować aktualizacje.

 

 

Stosując taką ręczną aktualizację, może trochę więcej pracy, ale nigdy mi nie padł system i nigdy flash się nie zapchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek811

A czy pen USB 3.0 na system będzie obsłużony przez adb2850? Bo zwykle peny 3.0 nawet podłączone do gniazda 2.0 są szybsze niż większość lub wszystkie peny 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od pena - jak jest kiepski to może nie działać.

 

Natomiast nie generalizuj prędkości, że jak 3.0 to musi być zawsze szybszy. Owszem wiele ma niezłe odczyty, ale zapisy niejednokrotnie mają tragiczne, niskie transfery i fatalne IOPSy. Prędkość zależy od jakości komórek i kontrolera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość grzesiek811

Nie pisałem jakiś czas. Ale udało się system zainstalować na USB, niestety nie współpracuje z hubem USB i nie bootuje wtedy. Sprawdzane na dwóch hubach pasywnym i aktywnym. Chyba zainstaluje jednak w nand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...