Skocz do zawartości

ADB 5800 BSKA Problem z instalacja Graterlia OS


Gość larry50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Postanowiłem, że przesiądę się na GOSa z OPLI 8.6 lecz mam drobny problem  z instalacją. Problem zaczyna się od miejsca w którym należy połączyć się z tunerem w celu instalacji środowiska graficznego. Na moim wyświetlaczu pojawia się napis IP lecz nie mogę odczytać ip adresu tunera gdyż podejrzewam jest to wina wyświetlacza w tym modelu który nie obsługuje aż tylu znaków aby można było odczytać adres. Chcę zauważyć że nie miałem problemu z i instalacją w tunerze BSLA. Tam całą procedurę instalacji zakończyłem w ok 20 min łącznie z sterami do WFI listą kanałów, konfigiem, Oscam, pluginami itd. Czy istnieją jakieś salucie tego problemu? Oczywiście podłączyłem dekoder do sieci kablem LAN po ustaleni adresu tunera poprzez PC ipconfig oraz skanery ip itd.wyskakuje adres tunera preferowany lecz nie mogę połączyć się w dalszym ciągu z moim tunerem.192.168.137.1 W wersji BSLA mój adres przydzielony przez tuner miał końcówkę ".149" a w tym wypadku nie jestem w stanie odczytać.

Jeżeli wątek się powtórzył to niestety skanując forum nie zauważyłem więc proszę o  odpowiedni link do wątku.

Z góry dziękuje za pomoc oraz poświęcony czas. Liczę na rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zdaje sobie sprawę ze IP wyświetla się podczas pierwszego uruchomienia. Podczas podłączenia kablem rj45 do routera modemu lub pc wyświetlony zostaje IP z 192.168.137.1 czyli taki jak po wpiasaniu w konsole IP config dla wszystkich urządzeń.  Tak czy inaczej dziękuję za pomoc. Pozostanę przy opli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...