Jump to content

ADB 5800 BSKA Problem z instalacja Graterlia OS


Guest larry50

Recommended Posts

Guest larry50

Witam.

 

Postanowiłem, że przesiądę się na GOSa z OPLI 8.6 lecz mam drobny problem  z instalacją. Problem zaczyna się od miejsca w którym należy połączyć się z tunerem w celu instalacji środowiska graficznego. Na moim wyświetlaczu pojawia się napis IP lecz nie mogę odczytać ip adresu tunera gdyż podejrzewam jest to wina wyświetlacza w tym modelu który nie obsługuje aż tylu znaków aby można było odczytać adres. Chcę zauważyć że nie miałem problemu z i instalacją w tunerze BSLA. Tam całą procedurę instalacji zakończyłem w ok 20 min łącznie z sterami do WFI listą kanałów, konfigiem, Oscam, pluginami itd. Czy istnieją jakieś salucie tego problemu? Oczywiście podłączyłem dekoder do sieci kablem LAN po ustaleni adresu tunera poprzez PC ipconfig oraz skanery ip itd.wyskakuje adres tunera preferowany lecz nie mogę połączyć się w dalszym ciągu z moim tunerem.192.168.137.1 W wersji BSLA mój adres przydzielony przez tuner miał końcówkę ".149" a w tym wypadku nie jestem w stanie odczytać.

Jeżeli wątek się powtórzył to niestety skanując forum nie zauważyłem więc proszę o  odpowiedni link do wątku.

Z góry dziękuje za pomoc oraz poświęcony czas. Liczę na rozwiązanie problemu.

Link to comment
Share on other sites

Guest larry50

Dziękuje za odpowiedz. Niestety po wyświetleniu komunikatu IP mam czarny ekran. Gdy sekwencja z adresem zapętli znów widzę komunikat "IP".

Link to comment
Share on other sites

Guest larry50

Tak zdaje sobie sprawę ze IP wyświetla się podczas pierwszego uruchomienia. Podczas podłączenia kablem rj45 do routera modemu lub pc wyświetlony zostaje IP z 192.168.137.1 czyli taki jak po wpiasaniu w konsole IP config dla wszystkich urządzeń.  Tak czy inaczej dziękuję za pomoc. Pozostanę przy opli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...