Skocz do zawartości

brak miejsca do aktualizacji


Gość rysiek1971

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rysiek1971

Witam przy próbie aktualizacji wyskakuje  brak  miejsca wymagane 4mb a niby mam 1mb o co chodzi  bo mam partycje 2gb,pluginy można instalować bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wymagane 4mb a niby mam 1mb o co chodzi  bo mam partycje 2gb

Chodzi o użycie opcji "Human readable" przy wywołaniu df w skrypcie /etc/cron/daily/check_update. Co jest czytelne dla człowieka, niekoniecznie jest czytelne dla tego skryptu. Skrypt "nie zauważa" literki G przy ilości wolnego miejsca i "traktuje" np. 1.9G jako 1 MB.

 

Niestety z tego co analizuję, jeśli będziemy mieli poniżej 1MB wolnego miejsca (np. 923.3K) to skrypt w aktualnej formie pozwoli na aktualizację...

Chyba najprostszym rozwiązaniem problemu byłaby zmiana opcji df na "1M-byte blocks", przy okazji nie trzeba przy tym odcinać tekstu po kropce, czyli zamiana:

rootfree=`df -h | grep "/dev/root" | awk '{print $4}' | head -n1 | cut -d "." -f1`

na

rootfree=`df -m | grep "/dev/root" | awk '{print $4}' | head -n1`

 

 

 

Z drugiej strony po co Ci tak duża partycja na system???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam

jestem posiadaczem nbox+gos. Czy można zmienić rozmiar partycji root na większy? Zainstalowałem opkg install graterlia-e2gui plus paczkę picon od myszka i pamięć zapełniła mi się w 99%. Próbowałem dzisiaj zaktualizować przez Putty ale nie poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

jestem posiadaczem nbox+gos. Czy można zmienić rozmiar partycji root na większy? Zainstalowałem opkg install graterlia-e2gui plus paczkę picon od myszka i pamięć zapełniła mi się w 99%. Próbowałem dzisiaj zaktualizować przez Putty ale nie poszło.

 

proponuje przenieść picony do record graterlia szuka ich też w hdd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...