Jump to content

Zarządzanie HDD brak w menu


Guest swiergus

Recommended Posts

Guest swiergus

Witam koledzy.

Przeszukałem dział wtyczek i nie mogę znaleźć wtyczki do zarządzania Hdd. Gdzie znajdę bądź może ktoś ma wtyczkę do doinstalowania w starej wersji bo po ostatniej aktualizacji znikła mi ta funkcja.

Link to comment
Share on other sites

uśpieniem dysku bo teraz chodzi cały czas.

 

Swego czasu przerabiałem ten temat dosyć intensywnie bo miałem ten sam problem (i to w sumie dwa razy bo problem miałem i na starym i potem na nowym GOS).

Raz było ok, innym razem dysk włączał się co chwila. Przewertowałem forum wzdłuż i wszerz i żadne ustawienia nie dawały permanentnego rezultatu. Ostatecznie doszedłem do tego, że problem (przynajmniej u mnie) powoduje ustawienie debugowania na level 4 (choć wydaje mi się, że wcześniej na starym GOS akurat to nie miało to wpływu na usypianie dysku). Po ustawieniu na 0 dysk usypia się zgodnie z ustawieniami. Jeśli masz u siebie na 0 to jak wspomniał tux[/member] szukaj na forum bo rzeczywiście jest tego wiele i przyczyna może być różna.  Wspominam o tym, bo akurat takiego rozwiązania nie znalazłem na forum, choć bardzo możliwe że po prostu przeoczyłem bo wiele razy ten temat był poruszany.

Link to comment
Share on other sites

Guest swiergus

normalnie doinstalowałbym hdparm i pewnie było by po sprawie ale po komendzie opkg update i próbie doinstalowania odbija się od serwera bo skończyło się wsparcie dla starej wersji gos pewnie:( . Jeśli ma ktoś konkretne info to poproszę bo może ja nie umiem szukać po forum konkretnie mojego problemu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...