Skocz do zawartości

2850 NAND brak pilota po instalacji OS


Gość zibi8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wgrałem os do NAND i nie mogę dalej przejść pilotem.

Czy pilot jest obsługiwany w obrazku do NAND czy trzeba coś dodatkowo coś zrobić? Z pendrive wszytki śmiga ake potrzebne mi gniazdo usb i muszę przejść na NAND

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardzo dobre ale trudno będzie na nie odpowiedzieć na odległość.

Proponuję włączyć debug level 6 w OpenPLi, zrestartować boxa (oczywiście wcześniej aktualizacja systemu). Po tym jak się uruchomi ponaciskać klawisze na pilocie i podesłać logi z /hdd lub /root (zależy czy masz coś zamontowane pod HDD czy nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak działa mi soft na penie z dwoma tunerami 2850

Ten pobrany ostatnio nie mogę wyjść z First Run żadnym klawiszem

Nikt nic nie pokombinował z najnowszym softem?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi8[/member]: Jak znasz IP tunera to zainstaluj OpenWebif i sprawdź co się tam dzieje. Jaki model TV masz?

 

tux[/member]: Coś mi się kojarzy, że też tak miałem. Koniecznie trzeba domyślną wartość tej opcji EDID zmienić na odwrtotną...

 

 

U mnie trzeba było domyślną wartość tej opcji EDID zmienić na odwrotną by CEC działał. Bez tego TV miał mnie w nosie. Przy tej okazji warto się zastanowić, czy domyślna wartość jednak nie powinna być odwrotna?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwijając myśl:

 

Coś mi się kojarzy, że też tak miałem.

 

Odpaliłem 2850, zainstalowałem E2, pojawił się FirstRun, wybrałem HDMI i ... ciemno, zero reakcji na pilota.

 

Twardy reset i jeszcze raz to samo, ale przez OpenWebif ... bo dziecko zajęło TV ;) ... a tam poszło bez problemu. Po konfiguracji włączyłem TV a tam ciemność. W OpenWebif - jest obraz. Reboot - działa. Standby x2 ... nie wstaje. OpenWebif ... ok. I zacząłem szukać i padło na tą opcję z EDID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wróciłem "dzisiaj" do domu i chciałem sprawdzić czy "nie ściemniacie" ;)

Jednak nadal jest problem z pilotem nie mogę niczym przejść First run.

Podczas naciskania dowolnego klawisz lampka nie miga.

Nie ważne czy to NAND czy PEN. Pomożecie to jakoś zdiagnozować?

 

Na starej wersji z PENem śmiga pilot, aż miło olałbym to, ale potrzebna mi dziurka z USB.

 

Myślę, że najłatwiej będzie mi zadziałać na PEN, spróbuje dopisać sieć ręcznie w pliku

i jakoś dostać się do shella.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...