Skocz do zawartości

kolejność rc.d


robert_cz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pomyślałem co by tu zrobić żeby przy starcie tunera szybciej zobaczyć ekran gui i tak sobie pomyślałem, że np.

network,

ntpd,

gtelnetd,

gdropbear,

vsftpd,

samba,

crond,

autofs,

mdlna

mogą się odpalać już po gui, a nie przed.

 

Wiem, że w zwykłym Linuxie, tak nie powinno być, ale w przypadku tunera, moim zdaniem jest to dopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko propozycja do dyskusji. Zawsze w sytuacji takiej zostaje dostępny putty i kabel tty, więc kontaktu w 100% nie stracisz.

Co do montowania, też jest do rozwiązania, ale rozumiem Twój argument z dostępem do tunera.

Rozumiem, że Twoim zdaniem przed gui powinno być:

- network,

- gtelnetd,

- gdropbear,

A jakie widzisz niedogodności przy odpalaniu "po gui"

- vsftpd - ftp zawsze w razie problemów można zastąpić przez ssh,

- samba - j.w.

- crond - spokojnie, moim zdaniem może się odpalać po GUI,

- autofs - też nie widze powodu żeby koniecznie odpalało się przed GUI,

- mdlna - spokojnie po GUI wystarczy.

- ntpd - nic mi nie przychodzi do głowy dlaczego koniecznie musiałoby być przed gui

 

Nie bardzo rozumiem "po czwarte" "nbox nie ma trybu głębokiego czuwania" ma - moderate shutdown, ale nie wiem co to ma do rzeczy.

Po piąte - nie planuje zmieniać tunera, bo podoba mi się sformowanie @tuxa o tym, że ten projekt jest do tego aby wyciągnąć max z naszych tunerów.

Tak, z neutrino też sobie testuję, tylko, że tu pytałem o przyśpieszenie demonów odpalanych przed gui, czyli przed neutrino również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

1. crond: zaplanowane zdarzenia powinny się wykonać przed GUI, choć to kwestia gustu.

2. ntpd: ze względu na datowanie logów, należałoby mieć aktualny czas zawsze, dochodź przy rozsychronizowanym zegarze co poprzedziło co, jak są kłopoty

3. autofs: zasoby sieciowe czy pendrive zdecydowanie powinny być zamontowane PRZED gui, próba odwołania do zasobu sieciowego w obecnym stanie openpli może w skrajnym wypadku skończyć się radosnym e2 halt lub GSem.

 

co do reszty, faktycznie można się zastanawiać czy faktycznie musi być przed GUI, ale przynajmniej te wyżej moim zdaniem zdecydowanie powinny być przed GUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę inaczej.

Teraz mamy tak a nie inaczej i tak zostanie. Chyba, że jakieś przesłanki systemowe będą wymagały zmiany.

Jest znacznie więcej pakietów niż te wymienione wyżej, które muszą się ładować w określonej kolejności.

 

Graterlia OS to system operacyjny a urządzenie, na którym działa to tuner satelitarny. Z założenia System mamy uruchamiać raz na dłuższy czas a nie 100x dziennie. Podobnie tuner służy do używania a nie jako pole bitwy.

 

Wszyscy, którzy używają GOS jako zabawki albo przyjmą założenia GOS, albo moga już teraz zmieniać Oprogramowanie w tunerze.

Wyżej koledzy już wyjaśnili dlaczego jest tak jak jest i dlaczego nie można dowolnie tego zamieniać. Gdyby się coś dało inaczej zrobić to byśmy to już zrobili!

 

Temat uważam, za wyczerpany. Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...