Skocz do zawartości

Po upgrade


Gość Wiech54

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zainstalowałem Graterlia OS do ESI88 na partycji pierwszej partycji HDD. System się uruchomił bez problemu, zrobiłem ustawienia tak jak potrzebuję i teraz problem.

Nie pierwszy raz instaluje Graterlię ale pierwszy raz takie coś. Ale po kolei co zrobiłem.

1. Po instalacji softu i pierwszym uruchomieniu dałem opkg update a później opkg upgrade. Było OK.

2. Aktualizowałem pakiety.

3 Po tym zgodnie z komunikatem zrobiłem restart tunera.

4. Wyszło takie coś i nie wiem co dalej.

 

SagemCom ESI88 by Nemo  [32-bit mode]

 

 

U-Boot 1.3.1 (Dec 18 2012 - 01:57:34) - stm24_0057

 

DRAM:  256 MiB

NOR:    64 MiB

In:    serial

Out:  serial

Err:  serial

Hit any key to stop autoboot:  0

 

Reset IDE: Bus 0: OK

  Device 0: Model: ST320LT020-9YG142  Firm: 0010SDM1 Ser#: 0W74KEV1

            Type: Hard Disk

            Supports 48-bit addressing

            Capacity: 305245.3 MiB = 298.0 GiB (625142448 x 512)

 

1715583 bytes read

## Booting image at 80060000 ...

  Image Name:  Linux-2.6.32.61_stm24_0217

  Image Type:  SuperH Linux Kernel Image (gzip compressed)

  Data Size:    1715519 Bytes =  1.6 MiB

  Load Address: 80801000

  Entry Point:  80802000

  Verifying Checksum ... OK

  Uncompressing Kernel Image ... OK

 

Starting kernel console=ttyAS0,115200 root=/dev/sda1 rw mem=256m coprocessor_me.

 

INIT: version 2.88 booting

INIT: Entering runlevel: 5

Start rc.local

 

    ________              __              .__  .__.

    /  _____/___________ _/  |_  ___________|  | |__|____

  /  \  __\_  __ \__  \\  __\/ __ \_  __ \  | |  \__  \

  \    \_\  \  | \// __ \|  | \  ___/|  | \/  |_|  |/ __ \_

    \______  /__|  (____  /__|  \___  >__|  |____/__(____  /

            \/          \/          \/                  \/

login[409]: root login on 'UNKNOWN'

 

 

BusyBox v1.24.2 (2016-03-30 03:14:50 CEST) built-in shell (ash)

Enter 'help' for a list of built-in commands.

 

01:00:07 up 0 min,  1 users,  load average: 0.08, 0.01, 0.00

Sat Jan  1 01:00:07 CET 2000

(none):~#

 

Próbowałem na drugim ESI (tak na wszelki wypadek bo chyba sensu w tym nie było), zmieniłem dysk na inny. Dalej tak samo.

Może coś źle robię?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz pobierałem dawno. Instalowałem przedwczoraj. Ten problem nie występuje dopóki nie zrobię aktualizacji i nie zrestartuje tunera. Restart GUI nie powoduje tego efektu, tuner się normalnie uruchamia.

Może trzeba pobrać świeżą wersję softu i spróbować jeszcze raz zainstalować ?

Próbowałem instalacji na dysku SSD i to samo. Nie sprawdziłem wersji uruchamianej z pendrive ale skoro z HDD nie idzie to dlaczego z pena miałoby pójść.

Sprawdzałem Image PKT, Freebox, ale Graterlia wydaje mi się najbardziej zaawansowana (dobrze i logicznie ułożone wszystko)i nie chciałbym z niej rezygnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej by mi było gdybyś to podpowiedział wcześniej bo moja wiedza, jeżeli chodzi o sprawy softu, to raczej niewielka jest. Coś tam wiem, jakoś sobie radzę ale czasu na głębsze "studia " nie mam z racji wieku i pracy.

W sumie każda wskazówka jest dla mnie cenna na pewno to co podpowiedziałeś postaram się sprawdzić z ciekawości. Dziękuję jeszcze raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam inny problem

Po aktualizacji image adb28xx dekoder  po pełnym restarcie nie wstaje. Oczywiście aktualizacja odbyła się z pilota nie ma mowy o wgraniu złego image. Co teraz mogę zrobić, nie pomaga próba instalacji z pendrive, zero komunikacji z dekoderem

Proszę o rade czy jest sposób aby wymusić zapodanie image po usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam inny problem

Po aktualizacji image adb28xx dekoder  po pełnym restarcie nie wstaje. Oczywiście aktualizacja odbyła się z pilota nie ma mowy o wgraniu złego image. Co teraz mogę zrobić, nie pomaga próba instalacji z pendrive, zero komunikacji z dekoderem

Proszę o rade czy jest sposób aby wymusić zapodanie image po usb

 

Ja jeżeli coś robię z tunerem jeżeli chodzi o soft to mam połaczenie przez złacze dbug za pomocą PUTTY albo HT. Wtedy przynajmniej widać dlaczego albo chociaż w którym momencie występuje błąd. Jeżeli prosimy o pomoc to łatwiej ją uzyskać gdy zamieści się log ze startu tunera.

Jeżeli nie masz komunikacji przez dbug to pewnie pozostaje jtag i programowanie na nowo u-boota. Ale to tylko moje przypuszczene. Jestem w dobrej sytuacji bo mam jtag i w takim razie jestem w stanie sam "podnieść" tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sytuacja uratowana, pomogło zastosowanie nowego pena, dekoder wstaje

 

Nie chcę zakładać nowego tematu, ale mam pytanie związane z instalacją softu (nie koniecznie dotyczy Gralerlii, bo chodzi ogólnie o dyski HDD).

Dzielę wg. podanych regół dysk na partycje, partycje formatuję i na 1 partycji instaluję soft. Po instalacji , restart tunera i klops. Mam komunikat w konsoli PUTTY  że widzi dysk i partycję ale nie może z niej czytać bo "Bad magic number". To mam przy formatowaniu partycji " mkfs.ext3 /dev/sda3".

Natomiast jak sformatuję HDD tak jak pendrive z parametrami " mkfs.ext3 -b 4096 -I 128 /dev/sda1" to wgrany na tak sformatowaną partycję soft, uruchamia się normalnie, czyli wszystko jest OK.

Pytam z ciekawości dlaczego tak się dzieje, może nie w temacie, ale lubię rozumieć co robię i chciałbym się więcej nauczyć. Proszę o wyrozumiałość, mam ponad 60 lat i wiedza już dosyć trudno mi wchodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem do odpowiedzi jest doczytanie do czego służą parametry podawane przy formatowaniu oraz logiczne myślenie :)

 

OK. Akurat po co te parametry się podaje to wiem i dlaczego pendrive powinno się w ten sposób formatować to doczytałem już dawno, ale dlaczego przy HDD też muszę te parametry podać to nie doczytałem. Postaram się poszukać o co tu chodzi, mimo że dopisanie paru znaków przy formatowaniu wcale nie boli.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...