Jump to content

Adres ip i dns niepotwiedzony


Guest bartek1224

Recommended Posts

Guest bartek1224

Witam

Jakiś czas temu mój nbox przestał się łączyć z siecią. Podczas testu sieci dostaję informację Adres ip i dns niepotwierdzony sprawdzałem to w różnych konfiguracjach ale efekt taki sam próbowałem: 4 różne kable 3 różne image(począwszy od nowych na zabytkowych kończąc) 2 routery i jeden adapter wi-fi. Siedzę nas tym drugi dzień i skończyły mi się pomysły czego jeszcze mogę spróbować. Wie ktoś co sie mogło nagle stać?

Link to comment
Share on other sites

Guest bartek1224

Ale czy jeśli była by to wina MAC to czy po wi-fi nie powinno być ok? Dodam jeszcze ze na routerze świeci się  dioda która pokazuje połączenie z dekoderem a przy teście sieci w dekoderze zanim otrzymam komunikat ip niepotwierdzony ponad minute widnieje napis czekaj a w przypadku dns jeszcze dłużej.

Link to comment
Share on other sites

Guest bartek1224

Kiedyś robiłem z nią testy i działała poprawnie choć nie ukrywam wolał bym odpalić po kablu bo tak mam uszykowane ale jako ze na razie nie działa wcale z pocałowaniem ręki wziął bym działające wi-fi.  Czyli musiał bym wgrać nowego ubota?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest bartek1224

Wgrałam mac i env ale niestety nic to nie dało nadal w teście sieci po około minucie oczekiwania uzyskuje ip niepotwierdzony a dns na taki sam komunikat należy czekać około 4-5 min

Link to comment
Share on other sites

Guest fruit1fruit

Nie jesteś sam z tym problemem. Ja mam podobną sytuację z sagemcomem, z tym tylko że po wpisaniu konfiguracji na sztywno sieć wstaje i działa. Zastanawiam się czy to nie jest kwestia jakichś tumingów, może karta może klient dhcp za krotko czeka na odpowiedź. Nie mam pomysłu jak to sprawdzić. A swoja droga co ma do tego MAC? Jeśli nie powtarza się w obrebue podsieci to winno działać jednak.

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś tam wcześniej napisałeś:

 

(...) próbowałem: 4 różne kable 3 różne image 2 routery i jeden adapter wi-fi (...)

 

Mało prawdopodobne, że wszystkie kable, routery i adaptery wifi są uszkodzone, więc wniosek jest taki, że masz jakiś błąd w konfiguracji. I to raczej nie nboksa, ale kto wie...

 

Zakładając, że uszkodzony jest port Ethernet w nboksie (co się zdarza), to znajdź adapter wifi zgodny z nboksem. Jeżeli port masz sprawny, to możesz testować na kablu. A jak będziesz używał wifi, to taki adapter najpierw podłącz do jakiegoś kompa i upewnij się, że działa.

 

Podłącz do routera jakiś komputer i nboksa. Przydziel IP ręcznie, tam gdzie potrzeba i spróbuj zapingować z komputera na nboksa. Po kablu powinno działać od razu, a jeżeli obie maszyny są po wifi ... to da się niestety taką prostą komunikację zablokować w konfiguracji routera. Maszyny oczywiście powinny być w tej samej podsieci. Jaką otrzymujesz odpowiedź na pinga? Jakie są adresy i maski na obydwu maszynach?

Link to comment
Share on other sites

Guest zdzislaw22

@fruitFruit: wyedytuj plik /etc/init.d/udhcpc

 

i zmień linię "OPTION=coś tam"

na

OPTIONS="-T 5 -b -p $PIDFILE" 

 

bartek1224[/member]: pokaż jakie masz env, lub inaczej które env wgrałeś do tunera.

 

p.s.

@tux:

skrypt udhcpc nie pozwala na podanie własnych opcji. Niby jest taka możliwość poprzez plik edhcp.conf, ale wtedy opcje są sumowane i robi się wielka qpa.

Wystarczy zmienić

test -r $CONFFILE && OPTIONS="$OPTIONS `<$CONFFILE cut -f 1 -d \#`" 

na

[ -e /etc/udhcpc.conf ] && . /etc/udhcpc.conf 

 

aby użytkownik miał kontrolę nad tym co robi skrypt bez obawy, że jakaś aktualizacja zamaże zmiany. Wystarczy, że w pliku /etc/udhcpc.conf wpisze OPTIONS="blabla" i już ma jak chce bez ingerencji w skreypty Twojego systemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest bartek1224

env z tego miejsca http://openpli.xunil.pl/index.php/FAQ_-_Strona_1#mozTocId991537

 

A jeśli chodzi o sugestie kolegi mickey to okazało się że router normalnie przydziela ip można wejść do pamięci i normalnie kopiować,  wklejać pliki ale w tym samym czasie dekoder podczas testu sieci nadal twierdzi że ip i dns niepotwierdzone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...