Skocz do zawartości

fw_printenv brak pliku konfiguracyjnego


soltys_83

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego, aby działał program /usr/sbin/fw_printenv (znajdujący się w systemie) konieczny jest plik konfiguracyjny /etc/fw_env.config o zawartości:

 

# MTD device name       Device offset   Env. size       Flash sector size
/dev/mtd0               0x00040000      0x00010000      0x20000

 

fw_printenv  fw_setenv służy do wyświetlania i zmian zmiennych env u-boota.

Osobiście czasami używam tego do zmiany, z której partycji staruje system, np.:

fw_setenv boot_default 2

 

 

Dużo wygodniejsze od męczenia się z przyciskami na obudowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trochę więcej szczegółów.

Celowo nie wkleiłem zawartości, aby przy okazji ktoś nie wkleił zawartości z UHD w innym tunku.

 

 

 

Tego pliku nie ma w systemach specjalnie. Chodziło o to, aby niezaawansowani użytkownicy nie rozwalili sobie uboot-a. Jestem za tym, aby go nie dodawać.

 

p.s. on jest inny dla każdego tunera

Zwykle wspomniany plik jest. Wydaje mi się też, że poprzednia Graterlia również go posiadała. Samo narzędzie wg mnie jest bardzo przydatne, a argument o uwalenia uboota... idąc tym tropem trzeba by wywalić też trochę innych narzędzi, albo całkowicie zablokować dostęp do powłoki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego użważam, że sama binarka powinna wylecieć z systemu.

Należy ją dać do osobnej paczki z konfiguracją i będzie bezpiecznie. Zwykły użytkownik nawet nie wie/nie będzie wiedział, że to jest. Zaawansowany co potrzebuje - znajdzie paczkę i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...