Skocz do zawartości

problemy z wifi wynikające z problemu montowania dysku przez usb


Gość jakobe

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego ze padła mi karata sieciowa w nboxie.

Kupiłem wiec karte wfi tp linka WN821n. (żeby było ciekawiej na chipie 8192)

Chcąc zainstalować obsługę wifi pobrałem paczkę do instalowania bez połączenia z internetem (bo nie działa mi lan).

Już byłem szczęśliwy ale nagle nie moge zamontować pena... ;/

Próbowałem instalowć wcześniejsze wersje graterli (nie wiedzieć po co - tak mi mój mały móżdżek podpowiedział ) tez nie działa montowanie.

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem nadal jest nierozwiązany...

Jest instrukcja jak zainstalować WiFi... ale.

linki które są w FAQ pomimo ze działają to ich pliki już nie... tzn. przy probie instalacji dostaje komunikat Md5sum mishmash.

Nie poddając się znalazłem na forum opis admina z innym linkiem i tu by było wszystko ok tyle,  że w nim znowu brakuje 3 plików z listy 11 podanych przez admina jako mus do zainstalowania.

 

Koniec końców zainstalowałem z tej drugiej paczki to co było. Efekt jest taki że pojawia się obsługa WiFi w konfiguracji, ale  wybierając "wyszukiwanie sieci WiFi" box się zawiesza...

 

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

nbox bska , karta WiFi chipset 8192

 

Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.

Proszę uzupełnić informację jaki dekoder oraz jaka linia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek jaki można wyciągnąć to:

1. "poczekać na nowe wersje IMAGE -- trwają prace." by tux

2. "po lanie poszło wszystko bez problemu, brakowało wtyczki od wifi, którą trzeba doinstalować po instalacji karty wifi." by loki777

niestety 2 opcja w moim przypadku nie jest możliwa bo tak jak pisałem... lan u mnie nie działa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam ADB5800xx_Graterlia_OS_Image_nand

 

Według listy należy zainstalować:

Lista 11 paczek potrzebnych do rozpakowania i instalowania z kolejnością w OPKG:

libgpg-error_****_sh4.ipk

libgcrypt_****_sh4.ipk

libgmp_****_sh4.ipk

libnettle_****_sh4.ipk

libgnutls_****_sh4.ipk

openssl_****_sh4.ipk

python-wifi-gos_****_sh4.ipk

wpa-supplicant_****_sh4.ipk

wireless-tools_****_sh4.ipk

kernel-modules-wifi-rt5370-gos_****_adb5800xx.ipk (tutaj wybieramy paczkę na jakim chipie jest karta i na jaki tuner)

enigma2-plugin-wirelesslan_****_sh4.ipk

 

pogrubione są pliki których brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej paczce do której jest odnośnik w FAQ są wszystkie pliki, ale przy probie ich instalacji dostaje komunikat Md5 sum mishmash.

Tak czy siak... znalazłem inny link i zadziałała mi instalacja wszystkich plików.

Temat się krzyżuje z podobnym wątkiem na temat Wifi... http://forum.xunil.pl/index.php/topic,3058.15.html

Działanie kończy się na tym że box się zawiesza po wybraniu opcji wyszukiwania sieci WIFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie wymagane pliki są zainstalowane i niczego nie brakuje z listy do zainstalowania?

Ogólnie nie wiem czy mam ciągnąć temat w pomocy dla świeżaka czy też admini to przeniosą tutaj. Tam odpisałem

Ogólnie instalujesz z menadżera wtyczek gos, instalujesz swoja kartę wifi a potem enigma2-plugin-networkbrowser z Wtyczek ale mając podłączony box kablem. Mój poprzedni problem był z ręczna instalacja wifi(i tego nie udało mi się przeskoczyć), używając Menadżera był tylko problem z tą paczką, nie instalowała się ze sterownikiem od karty wifi(ciekawe czemu bo inaczej instalacja karty wifi nie ma sensu).

 

Ogólnie czemu system woła o tą wtyczkę(może nie woła, ale nie ma możliwości wyszukiwania sieci, bo ta opcja jest niedostępna), jeśli nie ma jej w paczce wifi i wtedy o nią nie woła(jest opcja wyszukiwania sieci, ale zawiesza boxa) ale nie działa wyszukiwanie sieci?

 

Ja zaraza zobaczę u siebie czy przy instalacji jest jakiś błąd w logu bo na ekranie wszystko bez problemów.U mnie GOS na usb, nie w nand.Na hdd mam pliki od wifi.

a wcześniej, że w FAQ na forum i stronie są inne paczki wifi 8,55 vs 9,1mb(już widzę nie ma tego problemu a może mi się pomyliło, ale kolejność instalacji na stronie wciąż jest błędna(dotyczy starej wersji paczki wifi) i stąd te brakujące pliki-trzeba by to w pierwszej kolejności naprawić. Ja w przeciwieństwie do kolegi nie mam problemu z instalacją pakietów-kolejność wg info w FAQ na forum ale też zawiesza się na wyszukiwaniu sieci ale tak jak napisałem po lanie instalacja karty wifi i tej wtyczki i wszystko jest dobrze.

 

No to mały update, instalacja wifi z hdd i tej wtyczki nie rozwiązuje problemu.System wciąż się zawiesza na wyszukiwaniu sieci. Czy jak używam pendrive to log tworzy się na nim czy mimo wszystko na hdd(tu mam jakieś logi ale nie mają nic wspólnego z tym co robię)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę sprawdzić z obecna paczką WiFi na stronie www.

 

Pakiet WiFi pack nie jest często aktualizowany bo w sumie jest dodatkiem. Używa się go jak ktoś ma uszkodzonego BOXa. Każdy inny może użyć LAN i zainstalować z OPKG najnowsze pakiety.

Działa bez problemu. Ja bym rzekł, że nie tylko jak ktoś ma port lan uszkodzony ale ma za daleko do modemu to również instaluje offline. Tylko po co komu dodatek, który nie jest aktualizowany wraz z samym systemem?A aktualizacji wymagał tylko jeden składnik odpowiedzialny za działanie karty. Dlatego wciąż uważam, że nawet kosztem miejsca dobrze by było dorzucić obsługę wifi do Image.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...