Skocz do zawartości

Konwerter Unicable


tux

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku przyszłego tygodnia będę zamawiał konwerter Unicable. Niestety to jedyny sposób by podłączyć 4 tunery w tej konkretnej lokalizacji.

Jeżeli ktoś z was ma nBoxa i konwerter Unicable to proszę o informację jaki. Niestety po lekturze wujka Google jestem głupszy niż przed tą lekturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno zauważyłem Twojego posta i nie wiem czy już nie kupiłeś, ale chętnie porozmawiam na ten temat.

Na początek jakiego nie kupować. Mam konwerter unicable firmy Maximum. Próbowałem go zmusić do współpracy z 5800sx przez kilka dni i niestety musiałem się poddać. Wszystkie kanały SD działają prawidłowo, problem jest z kanałami HD. Problem czyli brak sygnału :)

Sprawdzałem na różnych softach i ustawieniach i na wszystkich ten sam efekt. Nie jest to jednak problem enigmy. Przeprowadziłem eksperyment polegający na tym, że do nboxa wgrałem hyperiona i tą samą wersię softu do ipboxa9000HD. Akurat do tych dwóch dekoderów znalazłem tylko ten soft. W efekcie na nboxie kanały HD nie działają dalej natomiast na ip9000HD wszystkie działają prawidłowo.

Niestety nie mam pojęcia gdzie leży problem, bo z tego co wiem nbox na oryginalnym sofcie obsługuje unicable bez większych problemów. W przypadku jakiś pomysłów z Twojej strony chętnie potestuję różne mozliwości bo nie znoszę jak mi coś nie wychodzi  >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko dołączyć te same spostrzeżenia, że na nboxie kiepsko z unicablem...lecz nie tylko nie działają HD co te z DVB-S2 (MTVNHD jest w hd ale DVB-S i działa u mnie) jednak za mało wiedzy/czasu mam aby to debugować od zera. Jednak jakby ktoś miał chociaż cień w którym kierunku iść to z chęcią mogę debugować (mam "białego" i "czarnego"  konkretnie BSLA i BXZB oraz inne "nie nboxy" z e2, które z unicablem działają).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po testach. Na BSKA (pojedyńcza głowica) nie działa DVB-S2, działa DVB-S. HD nie ma nic do rzeczy.

Głowica jest na STB0899.

BZZB z głoicą podwójną na STB090x działa bez zarzutu. To samo ESI88 bowiem też jest na STB090x.

 

Jak ma ktoś dostęp do Unicable i BSLA z głowicą z BSLA (2xSTB0899) to niech sprawdzi czy działa. Być może unicable nie działa na STB0899 albo nie działa na pojedyńczej głowicy. Ja nie mam jak sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem test.

BSLA z głowicą (2xSTB0899) - nie działa DVB-S2  (faktycznie nie chodzi tu o kanały hd)  ;)

Ten sam dekoder na tym samym sofcie po wymianie głowicy na głowicę z BZZB (2xSTB090x) - unicable dziala w 100%

Teraz pytanie czy da się coś z tym zrobić, czy tylko wymiana głowicy. Ale dzięki Tux. Przynajmniej mam jeden działający tuner z unicable  ;D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica z BZZB ma bardziej rozbudowany uukład sterowania napięciami i generatorem 22kHz. Prawdopodobnie chodzi własnie o to sterowanie generatorem. Może coś się uda zrobić ale obiecać nic nie można.

Sam jestem w kropce bo muszę odpalić 2xBSKA na Unicable. Jak nic nie wymyślimy to zostanei mi litowanie kabelków do głowic z CLRA co kiedyś kupiłem na zasadzie a może się przyda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jaki konwerter unicable polecacie? Bo zamierzam zrezygnwoać z przejściówek okiennych i wywiercić dziurę. A 1 dziura lepsza niż 4 :)

Chyba zwariowałeś. Masz techniczne możliwości prowadzenia kabla i bawisz się w unicable?

To zło konieczne  jak nie masz wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki konwerter unicable polecacie? Bo zamierzam zrezygnwoać z przejściówek okiennych i wywiercić dziurę. A 1 dziura lepsza niż 4 :)

 

Zgłupiał, no zgłupiał. Jak już to nie 4 dziury tylko jedna większa (pod peszel) by weszło 4-5 (naziemna + jeden satelita 4x lub pod multiswitch) lub 8-9 (jak wcześniej, dla 2 pozycji) kabli, jako konwerter to inverto black ultra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ena w graniczach 299zł → dużo?/mało?
  • jakość i poziom sygnału taki sam jak zwykłego konwertera
  • można to rozgałęziać w dowolnym miejscu i dalej tylko jeden kabel do domu
  • obsługa tylko jednego satelity - diseqC nie działa na to
  • upewnij się, że tuner ma obsługe Uniable - BSKA/BSLA na 100% nie zadziała z Unicable!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z inverto Ultra Black to bym uważał. Doczytać jakie ma wzmocnienie i pomyśleć na jakich długościach kabla należy to stosować! żeby potem nie płakać.

 

Poprawiony błąd (pominięta pierwsza samogłoska w wyrazie "jakich").

 

Fakt, trochę się rozpędziłem. W pewnych warunkach np. przy na parumetrowym kablu, bez multiswitcha po drodze, bez gniazdek, bez antyprzepięciówki itd., użycie Ultra Black może sprawić problemy z "zbyt silnym" sygnałem.

 

U mnie Quattro Ultra Black zasila instalacje z multiswitchem w centralnym miejscu, z podwójnymi gniazdkami rozprowadzonymi gdzie trzeba, przy pomocy b. dobrego jakościowo kabla, byłbym zapomniał: użyłem także zabezpieczenie przeciwprzepięciowe po drodze, wszystko chodzi jak złoto.

 

Zazwyczaj jednak problem jest dokładnie odwrotnej natury, ze (zbyt) słabym, pływającym sygnałem, gorszym odbiorem części częstotliwości. Mam kontakt z różnymi instalacjami, czasem nawet niby dość porównywalnymi (ten sam typu multiswitcha, podobne długości kabli) włącznie, ale np. z Golden Interstarem "niby 0.2" jako źródło - i tam gdzie jest GI można popaść w spore zdenerwowanie...

 

pablocool: nie jadą jak starego psa, tylko dobrze Ci życzą. Gdybyś miał zamurowany w ścianach jeden kabel, zero możliwości zmian, to wtedy unicable bym rozważał, ale jeśli możesz poprowadzić więcej kabli, to zwykła opcja jest zdecydowanie lepszym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak multiego nie zaklada to bym poszedł w sumatory i gniazda końcowe.

Nawet multi 5/4 to dla mnie głupota bo lepiej jest dać konwerter poczwórny +sumatory z nazienmną + gniazda końcowe.

Wszystko pasywne.

W sumie multi na 9/8 podobnie. Octo + reszta wtedy

Koszty w zasadzie identyczne na multim i na sumatorach.

 

Powyżej 8 to w zasadzie nie ma wyjscia i trza isc w multiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...