Skocz do zawartości

Instalacja kernela


Gość fruit1fruit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fruit1fruit

Jak w naszych boxach (konkretnie uhd lecz myślę ze w abd będzie podobnie) zainstalować własny kernel? Myślę już jakiś czas nad tym i nie mam pomysłu, przeanalizowałem forum i zawartość skryptu sysbckp spodziewając się znalezienia tam wskazówek i nie bardzo wiem jak zapisać swój kernel do nor by czegoś nie zepsuć. System jest dopiero co zainstalowany na czysto więc jak coś nie pójdzie to nie ma dużego kłopotu. Poradźcie coś proszę koledzy z większą wiedzą. Da się to zeobić z poziomu shela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voyteckst

Do nand możesz pewnie użyć dd, pod warunkiem, że wiesz która to partycja (na nbox z tego co pamiętam to mtd1) - możesz najpierw zrzucić sobie to do pliku i sprawdzić. Czy zadziała - może, ale nie wiem z jakimi parametrami.

Ale ja bym sugerował wgrać system na pendrive i na nim eksperymentować. W razie czego będzie mniej roboty, bo tylko kopię kernela przywrócisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fruit1fruit

Tak si3 właśnie nad tym zastanawiałem bo faktycznie parycja na uhd to mtd1. Ale. Na chłopski rozum partycja ma jakiś rozmiar, kernel tez ma jakis rozmiar i wcale nie jest on taki sam jak tego który teraz działa. A jak będzie większy? To co się nadpisze? Jak to sprawdzić? A może ktoś z kolegów podpowie jak jest zorganizowana pamięć nor i sprawa trochę się rozjaśni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość j00zek

posłuchaj się rad kolegi wyżej i kombinuj na systemie zainstalowanym na partycji. To co chcesz robić w połączeniu z brakiem wiedzy prowadzi prostą drogą do kłopotów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fruit1fruit

Tak.... No nie żebym się obrażał, ale trochę kłuje mnie to iż nikt nie chce mi tego pomóc zrozumieć - szczególnie że jest to informacja która może być przydatna innym w przyszłości. Zgoda - może to poziom który nieco wykracza poza potrzeby "typowego użytkownika" (nie obrażając nikogo). Niemniej zaproponowane rozwiązanie mnie do końca nie satysfakcjonuje, kernel którego chcę użyć prawie na pewno będzie działać, mogę oczywiście sprawdzić go na systemie z zewnętrznego nośnika ale jeśli zadziała to i tak docelowo chciałbym mieć go w nor. Trochę przykro - szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fruit1fruit

Dziękuje za poddanie kierunku, zaraz poczytam. A jak wygląda kwestia rozmiaru? Jeśli będzie większy niż poprzedni to nie nadpiszę czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość j00zek

Tak.... No nie żebym się obrażał, ale trochę kłuje mnie to iż nikt nie chce mi tego pomóc zrozumieć - szczególnie że jest to informacja która może być przydatna innym w przyszłości. Zgoda - może to poziom który nieco wykracza poza potrzeby "typowego użytkownika" (nie obrażając nikogo). Niemniej zaproponowane rozwiązanie mnie do końca nie satysfakcjonuje, kernel którego chcę użyć prawie na pewno będzie działać, mogę oczywiście sprawdzić go na systemie z zewnętrznego nośnika ale jeśli zadziała to i tak docelowo chciałbym mieć go w nor. Trochę przykro - szukam dalej...

 

Bez obrazy, ale pytania które zadajesz wskazują że nie rozumiesz podstaw. A cała heca polega na tym, że jakbyś przejrzał i spróbował zrozumieć skrypt od backupu systemu, to wszystko o co pytasz jest tam podane na tacy. Tu naprawdę nie ma co tłumaczyć. Do tego nie przyjmujesz dobrych rad. Myślisz, że developerzy kombinują na systemie we flashu? ;)

 

p.s.

Co do kernela, może i zadziała, ale ktoś Ci zagwarantował, że ładowane przy starcie moduły z nim zadziałają?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fruit1fruit

j00zek: To nie tak ja się nie obrażam, nie noś do mnie urazy. Skrypt przeglądałem dużo mi wyjaśnił ale nie wszystko pojmuję jeszcze i wydaje mi się - może błędnie - że nie na wszystko jest tam odpowiedź. Np. na wątpliwości dot. rozmiaru partycji na której kernel spoczywa. I logicznej orgamizacji pamięci nor wogole. I tego dlaczego kernel jest na osobnej partycji a nie w pliku. Rad słucham, ważę racje, ale wiem też do czego zmierzam i co jest dla mnie w tej chwili prostsze - robić nowy system na pendrive czy ekaperymentować na tym co mam w nor. Nigdy nie twierdziłem że wszystko wiem, ale nie ma nic złego w tym że chcę wiedzieć więcej.

 

Ps. Do kernela mam też oczywiście komplet modułów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wykładu na temat pamięci NOR i jej układu nikt tu robić nie będzie.

Tu musisz samemu się zdkotoryzować. Po tej doktoryzacji dużo się wyjaśni.

 

Co do posiadania modułów :)

Jeżeli jest ich tyle samo i mają te same opcje (parametry ładowania) to jakaś szansa jest, że to ruszy.

Jednak próbę przeprowadzałbym na PEN/NFS. Ilość zapisów NOR/NAND jest ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fruit1fruit:

 

Posłuchaj rad kolegów wcześniej...

 

Jak chcesz nieskomplikowanie i bez myślenia:

- zainstaluj i przetestuj system na pendrajwie i jak będzie działał...

- poszukaj wtyczki SystemBackup stworzonej przez @matzg i korzystającej ze zmodyfikowanego skryptu sysbackup autorstwa @tux, a tam znajdziesz między innymi opcję zrobienia paczki do wgrania do NOR z systemu na pendrajwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kompilujesz sobie tegoż kernela własnego? Podobnie jak w linuksie na PC?

Bierzesz źródła z netu (skąd?), konfigurujesz

make menuconfigure

make -j 3

make install_modules

??

 

Ale właśnie widz cały z tymi modules, w jakim folderze potem ich szukać..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...