Skocz do zawartości

nbox przycina przy nagrywaniu na interfejs sieciowy


Gość ForumFan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ForumFan

Zamontowałem /media/net sieciowy dysk w postaci wydajnego NAS-a.

Po nagraniu widać, że od czasu do czasu przycina dźwięk lub video.

Co mogę zrobić, aby bez problemów nagrywać na dysk sieciowy ?

Czy można włączyć inny codec teraz nagrywa z rozszerzeniem .ts

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smarkusg

Zamontowałem /media/net sieciowy dysk w postaci wydajnego NAS-a.

Po nagraniu widać, że od czasu do czasu przycina dźwięk lub video.

Co mogę zrobić, aby bez problemów nagrywać na dysk sieciowy ?

Czy można włączyć inny codec teraz nagrywa z rozszerzeniem .ts

 

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=2911.msg39668;topicseen#msg39668

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ForumFan

Znaczy się wina sprzętowa wolnego portu LAN  w bsla/bzzb.

Nie wyrabia i nic nie zrobie?

 

Wszystko mam podłączone za pomocą kabla 1GB.

Jak strumieniuje programy do VLC do komputera to nie ma żadnego zacięcia.

Czy może w routerze zwiększyć MTU? mam 1500

NAS jest b.wydajny mam transfery do i z w okolicy 0.5-1G

 

Czy pozostaje jedynie nagrywanie z bsla/bzzb na pamięć USB, to mam nadzieję że już będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do tego co i jak masz uruchomione/podłączone.

Strumieniowanie 1xHD/3xSD lub nagrywanie 1xHD/3xSD na działać. Jeżeli tak nie jest to masz coś z siecią i koniec. To, że np. NAS dogaduje się dobrze z Laptopem czy Desktopem nie znaczy, że zrobi to nBox czy telefon komórkowy. Seci to temat złożony a ja już nie raz tutaj o tym pisałem.

Karta sieciowa (przy 100% obciążeniach procesora STi) w nBox da Ci najwyżej ~50Mbp/s. Zakładając, że będziesz miał ~25Mbp/s bo sieć nie jest 100% OK dla nBox to i tak musi działać. Jeżeli nie działa to....to trzeba szukać co masz nie takiego co nie pasuje nBoxowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smarkusg

@tux różnie bywa z nbox, sam miałem parę sztuk u siebie ( nawet sam pisałeś na forum, że ciężko Ci coś sprawdzić bo czasami sprzętu nie posiadasz na stałe )- teoria z „%”  jaką podałeś rzadko się sprawdza(ła)

Sterownik do kary sieciowej (moduł kernela ) jest do bani i chyba nikt tego nie zmieni, sprzęt  na dzisiejsze czasu za taką cenę  jest kosmiczny. Sam autor postu pytał w innym wątku forum o inny sprzęt i zaproponowano mu inną platformę niż STI i też mu to polecam :()

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnym sofcie też żre. Dlatego między innymi tych dekoderów nie było jak multiroom długo, a jak się pojawiły to tylko e opcji oglądanie.

SMC jest jakie jest. Obciąża i będzie obciążać procesor.

Obecnie posiadam 5800xx w innej lokalizacji jako tak zwany odbiornik zapasowy i działa OK. Tnie tylko w jednym przypadku - za duże obciążenie na dekoderze jeżeli chodzi o procesor. Np. Dam 4 nagrania na dekoderze i mam ochotę po LAN oglądać piąte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smarkusg

W oryginalnym sofcie też żre. Dlatego między innymi tych dekoderów nie było jak multiroom długo, a jak się pojawiły to tylko e opcji oglądanie.

SMC jest jakie jest. Obciąża i będzie obciążać procesor...

Nie za bardzo mam czas na szukanie przyczyn problemów z nboxem, wyjaśnienia @tux mi wystarczą ale "W oryginalnym sofcie też żre" co w specyfikacji procesora/układu określono inaczej, jak śledziłem swego czasu problem w innych wersjach kernala linuxa problem został rozwiązany (mogę się mylić ale nie wydaję mi się), kolega z forum miał pytanie więc starałem się mu określić drogę.

 

ps

Post pisany z całym szacunkiem dla wypowiadających się przedmówców aby nikt nie miał do mnie urazy, że jestem marudą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smarkusg

Z SMC nie można nic zrobić. Jest to karta GDI i taką pozostanie. Całą prace robi procek główny.

Jak  jasno opisałeś wykika, ze nbox nie nadaje się do opisanych w temacie rzeczy. Pierwszy z brzegu przyklad, wtyczki np. aktualizacja epg przez net lub "guide" z pilota przy "ciężkim skinie" i mamy masakrę z nagraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ForumFan

Bardzo dziękuję za ciekawą analizę i hipotezy.

Nie wiem czy dobrze interpretuję kilka powyższych postów więc proszę o potwierdzenie.

 

Znaczy się, że nBox nie nadaje się do nagrywania przez sieć bo pada procek.

Czy można nagrywać na dysk USB?

 

Jeśli będę się upierał aby nagrywać na dysk sieciowy to raczej muszę zakupić inny sprzęt np VU+ Solo2?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...